Готовите супи на Maggi !

  • 17 946
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 105
На мен са ми вкусни и на малката съм й правила 3-4 пъти, като ми е поискала, тя харесва пилешката с фиде Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 39 771
Дияна харесва пилешката с фиде. Правя й, но не много често. Но Дияна е по-голяма.
Замислих се, че скоро не сме купували супи, даже и бульоните са свършили. Бульоните ги използвам само за вкус.

# 17
  • Мнения: 304
не давам такива супи предпочитам аз да я приготвя

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Миналата седмица дадох за първи път на малката такава супа-много и хареса Peace

# 19
  • Мнения: 3 695
Не само за детето, но и за нас не ползвам такива супи/бульони/готови подправки, именно заради натриевия глутамат и останалите вредни химии вътре.  Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 15 222
Изобщо не купувам такива супи-нито за Иво, нито за нас с баща му.

# 21
  • Мнения: 581
 Не, вкъщи не ядеме готови супи, нито са ни вкусни, нито има нещо полезно в тях.

# 22
  • Мнения: 14 490
това са едни от най-вредните продукти. пълни са с мононатриев глутамат, който консумиран при бременност води до увреждания на плода. сама си прави извода ако се яде от малко дете Naughty

# 23
  • Мнения: X
И аз не купувам от тези супи.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 041
Аз ги хапвам мноого рядко тези супички, на синът ми не давам.

# 25
  • Мнения: 1 091
Всеки един такъв полуготов продукт съдържа консерванти.Натуралните сокове,които са в бутилки или кутий ,такива супи или пюрета.Всичко съдържа консерванти.Аз за себе си купувам като трябва да хапна нещо набързо.Давала съм и на баткото.На малкия мисля да не давам все още.И все пак колкото и да отричаме консервантите ,нима тези ,който твърдят ,че не дават да си помислят тяхното дете не е ли яло до сега?Едва ли!На кухнята храната поне половината е приготвена от консерви.Бебешките пюрета съдържат консерванти.Соковете им също.И още и още.За едно съм съгласна,колкото по-малко ,толкова по-добре.

# 26
  • Мнения: 887
Не съм предлагала такива супи, поради причините, които са посочили момичетата преди мен. За съжаление обаче освен във супите вече във почти всички се срещат консерванти, оцветители, ароматизатори, сгъстители... Tired.

# 27
  • Мнения: 1 512
В тези супи няма нищичко, ама нищичко полезно. Не мисля че са удачна храна за малки деца, пълни са с овкусители, оцветители и подобрители.  Sick Все пак здравето на малките съкровища е важно нещо, по-важно от нашия мързел... Naughty

Напълно подкрепям Peace Аз за нас не вземам подобни супи а не пък  някога за детето си  Naughty.

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде де - гладно ще остане детето, ако не му се приготви супа Маги Rolling Eyes
Една филия със сирене да му намажеш и ще се нахрани значително по-добре - все толкова има в хладилника със сигурност. Пък ако намериш и едно яйце да забъркаш набързо на котлона, и малко доматче за салата - става за същото време и е несравнимо по-полезно и питателно.
По-добре суха храна, отколкото `готвена` готова супа. Освен всичката друга гадост, с която са бъкани, са пълни и с хидрогенирани растителни мазнини - опитай се да измиеш чашата, в която е приготвена супата, и ще ти стане ясно какво има вътре.
Казвам го като човек, който има 2 кутии такива супи  в дома си - подарък от приятел, който работи в Нестле. Аз самата ги обичам и си правя понякога, когато ме избие на такава тема, макар че винаги се чувствам виновна пред организма си Mr. Green - но на децата никога не бих предложила.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 758
Не съм му давала, не мисля и скоро да го правя, по причините изброени от други мами преди мен.
Иначе аз понякога правя от тях  Blush

Общи условия

Активация на акаунт