По цял ден пищи и реве за всичко

  • 2 578
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Е, моето е същото. Още отваря очите, хвърля една усмивка и сочи нанякъде - А-а-а-а!!!, обличам я и се почва катеренето... Навсякъде. На масата, на бюрото и къде ли не. Пипа всичко, от ножа, до бурканите, които вади от шкафовете и създава небивал грохот. Играчките си не ги поглежда Crossing Arms. Когато я сваля от масата, още в ръцете ми започва да рита и се мъчи да ме ухапе Laughing. Не ли й разреша нещо, се хвърля по очи на земята в цял ръст и започва да реве сърцераздирателно, като внимателно ме наблюдава с едното око Laughing. Правя се, че не я забелязвам, докато не ми издържат нервите и ида и я ступам. Обаче тогава става още по-лошо, защото рева става истеричен, все едно я коля и вече ми иде да скоча от терасата. Отива да си играе на терасата, събаря всяка саксия и си маже ръцете с пръст. Мия й ги и я предупреждавам, че там не се пипа. Тя ме поглежда с дяволит поглед и тръгва пак... така 3 пъти ми се връща с омазани ръце и уста с пръст и накрая пак я ступам, щото не ми издържат нервите. Реве, тръшка се и примира от мъка. След 5 мин. й няма нищо и отива да прави нова беля, като ме поглежда вироглаво. Главата ми вече бучи от този дребен дразнител Laughing, обаче не мога да му се ядосам като хората, защото в по-голяма част от времето ми е смешна с номерцата си...
Надявам се, че това е период, който отминава... Аз също като кажа НЕ и след малко й давам да прави това, за което съм казала НЕ, защото не издържам тръшкането й. Знам, че това не е възпитателно, ама и Хасан е хора и предпочитам да я оставя на мира, отколкото да й слушам ревовете...  33uu. С други хора не се лигави така. Явно чувства, че при майката е хлабавото.
Записала съм я от септември на ясла, дано там се кротне и като гледа, че не е единствена на света, да придобие човешки навици...

# 16
  • Мнения: 5 622
Мдааааа.......и моята е точно, както си казала - навита на пружина!  Stuck Out Tongue Winking Eye Няма спиране, няма почивка, очите си отварям не на шест, а на петнайсет и все тая. smile3515 Сега освен, че мрънка толкова досадно и умопомрачаващо се е научила и да вика заканително и невротично "АААААА", с един дебел глас smile3514. Ходя, като плесната с мокър парцал, #Silly толкова съм изнервена, че се пребивам, като лапе на нейната възраст - но незнам с какво да ти помогна, защото съм пробвала какво ли не, нямам душа вече, всяко мрънкане е болезнено за надутата ми глава  newsm45, ако имах с какво с удоволствие бих се гръмнала.
Гледам,че твоята щерка е колкото моят Габриел.И е същата история.Значи не съм само аз,а като слушам другите майки,които казват,че не са разбрали,че имат бебе в къщи,а аз ще полудея незнам какво ми става.......Поне сега съм сигурна,че нищо му няма на детето,щото и такива мисли са ми минавали,като го гледам как пищи за всяко нещо,а е просто едно от многото такива дечица! #Cussing out
Обаче другото лошо нещо е,че като чета май не мога много да се надявам,че скоро ще престане Tired
И кво са прай в такъв случай? newsm78
 #2gunfire ?

# 17
  • Мнения: 3 211
Точно на тази възраст е периода, вкойто още не могат да говорят, а искат да кажат много неща, скучаят, не могат сами да си намерят занимания. Много са досадни, аз бях по цял ден навън, само спане в къщи, иначе не се издържа. ако вали дъжд, на гости или в къщи гости деца.
Като почне да реве я оставям да си реве, само ако се е тръшнала на теракота, я местя на дивана. Ако не спира, я изолирам в нейната стая да се нареве хубаво. После идва по-кротка и от агънце, това при нас действше много добре, или пък ако сме навън, я наказвам да седи сама в количката, докато другите деца си играят.
Но съм непреклонна в забраните, ако нещо забраня. Чак понякога ми става много тъжно или решавам, че не е чак толкова страшно да й го позволя, но понеже веднъж съм казала не, оставам твърда докрай.
Но пък забранявам наистина малко неща.
И споко периода с мрънкането минава, но пък идва още по-гаден инатлив период.
За занимаването сама, точно на тази възраст почна да се заиграва сама-с конструктор и кубчета, с бебета да ги храни и завива.

# 18
  • Мнения: 167
майчета чета ви постингите и се отчайвам и аз имам един ревлио в къщи newsm45. Реве за всичко и най лошото е че и през ноща не спи Crossing Arms Направо ми иде да се #2gunfire Добре че си имаме бате та той ни е спасението  love001

# 19
  • Мнения: 5 622
Оф...и моят не спи!Ужас вече.Изнемощяли сме до незнам къде.Като беше малък спеше по цяла нощ,а сега се буди по 100 пъти и в най-добрия случай след като пие вода и като задрусаме кошарата на колелата и заспива.В най-лошия случай висим сума ти време на кошарата клатейки я и тъкмо се успокоим,че е заспал и си легнем и той пак почва да мрънка и така..цяла нощ Tired

Да ви кажа какво направих днес.Значи Габриел не иска биба.Искаше,като беше съвсем новороден и после я отказа съвсем сам.Пробвах на няколко пъти пак да му я давам,но така и не я пожела.Аз на това отдавам от части мрънкането.Щото някои мами,като почне да мрънка детето и хоп-бутат бибата в устата и то млъква.Ама моят,като не иска биба,как да му запуша устата и той си мрънка,пищи,реве на поразия.Днес обаче в пристъп на безсилие пак пробвах бибата,но я намазах предварително с малко то следобедния крем,за да почне да я смуче.И ИЗНЕНАДА!Почна да я смучи,първо с крема,а след това и без!И сега смятам да го оставя да си я смуче,щото поне за малко да има мир!Знам,че после ще ми е много трудно да я махна,но ако сега му я махна(което няма да е никакъв проблем за него),то няма да доживея просто другия период,когато ще е време да не смуче биба.Не издържам и в името на нашето спокойствие,ще му я давам.Моля ви,не ми се карайте,че и без това се боря сама със себе си Confused

# 20
  • Мнения: 167
Охх Буба и аз пробвах ,като я топях със сокче, защото и нашия не иска биба,ама не ще диването най много 10 сек smile3504 Как се молех  Praynigпоне малкия да се научи да смуче бибка   babyuu, ама не ще и той, а така съм завиждала на мамите зареве бебче и хоп бибата. Всеки ми вика че така е по добре ,ама аз си знам колко е добре.

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
номера с истери4ния рев и  отвли4нето  поне при нас работи - днес цял ден пробвам ..е не забравя ,..но от рев преминаваме в здраво хихикане Simple Smile
 само дето татако й ме обяви за луда ..защото както сме в стаята аз по4вам да викам .."я виж какво котенце има на стената " "яяяя пти4енцето до него виждашли го" и все такива цветущи си ги измислях цял ден .доколкото схванах ..работата е да со4и6 на някъде неопределено и нагоре  и постоянно да сменяш посоките Simple Smile  Mr. Green
пробваите ..забавно е
..и още  нещо ..те децата не са виновни 4е пла4ат ..ние сме виновни ..4е много сме стресирани ..трябва упражнения за разведряване и добро настроение да си правим ..това с погледа нагоре - положително е за изнервени маи4ета .. терапия 100%

# 22
  • Мнения: 673
номера с истери4ния рев и  отвли4нето  поне при нас работи
И при нас работеше, но от скоро не Naughty. Абсурд е да му отвлека вниманието от набелязаната желана чуплива вещ / пакостлива дейност. Минават си по реда минутите за истеричен рев, доста често ми писва да се правя на циркаджия след 10 минути, повече не издържам и бутам цицата. При нас това е 100%-я мехлем. После е като ново детенце: с широка усмивка. До следващата магария... Crazy
Добре че тръгнах на работа   Party

# 23
  • Мнения: 75
Е това за мивката вече  Joy. Все едно моето зверче. Аз си казвам няма страшно, спокойствие. Понякога не ми издържат нервите и я оставям да реве,ама не помага. Не ми харесва идеята да я оставям сама. Най-вече помага разсейването-излизаме на терасата или просто сменяме стаята; изсипваме щипките;прежалвам пакет с чай, който тя съсипва;почвам да лазя по колене и да я гоня така из стаята (не се смейте  Embarassed);празна кутия в която сипвам нейни играчки и "бърка,бърка,бърка и вади играчки"; а бе,един куп глупости. Преди се тревожех,че трябва да върша разни домакински си неща, вече не ми пука-когато мога, сама си я гледам.

# 24
  • Мнения: 6 206
Ами аз нямам кой знае колко опит, но съм решила да не си изнервям детето с допълнителни забрани. В смисъл, че казвам НЕ само когато е абсолютно задължително и неотложно, а това ми коства големи усилия, защото съм голяма нервачка на моменти иначе се определям по-скоро като мудна. Къщата съм я обезопасила до максимум мисля, така че му разрешавам да бърка във всички шкафове и да си вади и играе с нещата. Като иска да си играе с парцала за миене, съм му купила парцал и може с часове да си мие и търка пода. Също има и негова кърпа за бърсане на прах и тн.т. Като излезе на терасата и ако случайно захване саксиите и пръстта, оставям го да се наиграе и тогава оправям наведнъж.
Разбира се, има и забрани и тогава се опитва да ме хапе. Колкото и да ме заболи не му обръщам внимание и гледам, че хапе все по-рядко...
На мнение съм, че детето трябва да се остави да си изживее спокойно детството с минимум ограничения. Навремето се чудих на германците по морето, как оставят току що облечено в чисти дрехи дете да скача в мръсна локва. Обаче вече въобще не ми е чудно. Laughing

# 25
  • Мнения: 5 622
Всеки ми вика че така е по добре ,ама аз си знам колко е добре.
И на мен така ми казват,ама аз не виждах кое му е по-добрето,като аз съм ужасно изнервена.Ама от вчера е друго направо.И снощи като се събоди и хоп-бутам бибата и айде заспива!ми какво да ви кажа.Друго дете е все едно!Кой каквото ще да ми разправя,бибата е чудо някакво!

Пробвай и ти не със сок,ами с нещо сладко,като крема от кухнята,с който я намазах яко и той много го харесва,а и е гъст все пак и има да смуче доста,докато го изяде целия.И после нямаше нужда да го мажа вече биберона.Той просто разбра,че не е чааак толкова гаден!И това чудо стана само за един ден!Направо съм на седмото небе!
ДА ЖИВЕЕ БИБАТА! УРА!

# 26
  • Мнения: 1 341
Ох, момичета, тя си смуче бибка, ама резултата е същия. Днес жената, която я гледа беше свидетел на нейното държание точно за 40 минути и каза, че малката ми налага психически тормоз. категорична е, че при нея няматакиа изпълнения. Явно аз бъркам някъде.... Какво да направя, че характера ми е такъв и не мога да бъда супер строга.

# 27
  • Мнения: 167
Буба а каква биба му хареса силиконова или каучук.

# 28
  • Мнения: 5 622
Ами бибата е силиконова на Чико,но не съм я купувала сега.Купих му я още преди да се роди.В началото смучеше нея.После тотално я отказа,но аз я прибрах,с надеждата,че пак ще я ползвам.На няколко пъти пробвах,но все не ставаше.Дефакто бибката е тази за новородени на Чико(0-6 месеца).вчера реших за последно да му я дам да видя какво ще стане и да я хвърлям,за кога да  япаза,той е на 9 месеца вече и О ЧУДО!
Обаче не знам дали ефекта няма да е временен,както с всяко нещо при него.нова играчка примерно-интерес ЕДИН ДЕН!После я захвърля някъде,а аз ги прибирам и по-късно вадя пак(което и вие правите сигурна съм)

Та сега стискайте палци да се окаже моето спасение тази бибка,че разликата е голяма просто!

# 29
  • Мнения: 671
Здравейте Ален е същия инат просто постоянно иска нещо ядосва се и пищи например  ако колата му се запъне или не успее да измъкне някоя играчка от коша Сред децата също се сърди и изобщо не ме чува като му говаря тръшка се извива глава назад маха с раце т. е . направо си бие Confused На едно място е абсурд да стои или да се занимава с нещо значи докото е пищял зверски за нещо в момента в които се докопа до него и вече го е захвърлил и драпа за друго аз по едно време направо smile3511
Това което забелязах е че ако не го гледам т.е. ако той не забелязва че е наблюдаван от мен или просто не му обърна внимание има по-голяма вероятност до спре да вика на не всеки път работи този намер зависи колко се е заинатил за нещо Rolling Eyes
Какво да се прави темперамент

За пътуването ние сме пътували много с него и то с влак и автобус ами не прече много детето заплюва се някой човек с койта до се закача пее е има  и малко писаци но има и много неща с които да се отбие вниманието сама аз след края на пътуването не зная какво съм от постоянното му скачане и мятане върху мен smile3506Иначе сме пътували  да морето от София

Общи условия

Активация на акаунт