Бихте ли зарязали семейството си заради любовтта?

  • 11 644
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не се гради щастие върху нещастието на други. Но от човек до човек има огромна разлика, не всички разсъждават така.
За мен: случвало ми се е, преглътнах и не зарязах семейството си. Избрах по- малкото зло.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 133

Отговарям ти откровено:

Продължавам да си живея със семейството, гледам си децата, държа се добре със съпруга си и....му изневерявам с другия. Но само при абсолютни мерки за сигурност, не бих позволила да ме хванат, дори с приятели не бих споделила. Ще си изживея емоцията, влюбването не трае толкова дълго, а за сериозните неща, в което то би следвало да премине местата са вече заети, така че...всичко ще си дойде на мястото след хормоналната буря. Не бих си зарязала семейството заради влюване. Нали и в мъжа си съм била влюбена, какво още би могло да ми се случи с другия? Или пък би следвало да си сменям мъжа на всеки 5 или 10 години?

Това би бил идеалния вариант...

Иначе не знам какво бих направила и затова предпочитам да не попадам в такава ситуация. Но детето си със сигурност не бих зарязала.

# 17
  • Мнения: 137
Не бих изоставила семейството си, но това не е правилно, това са отживелици и предрасъдъци , правилното нещо е да послушаш сърцето си и най-вече интуицията си и да направиш най-доброто за себе си, човек има някъде своята половинка в живота и ако я открие нищо не трябва да го спира да направи тази крачка.Когато искаш нещо истински то става реалност макар и по трудно понякога.

# 18
  • Мнения: 6 993

Отговарям ти откровено:

Продължавам да си живея със семейството, гледам си децата, държа се добре със съпруга си и....му изневерявам с другия. Но само при абсолютни мерки за сигурност, не бих позволила да ме хванат, дори с приятели не бих споделила.
Предполагам и аз. Ако събера смелост.  Crazy

# 19
  • Мнения: 581
 Да не съм луда да си зарежа семейството, никой не би ме гледал така, както го прави съпругът ми.Пък и не е нужно да ги изоствям, мога отлично да се справям с двама и повече мъже без никой да разбере LaughingПък и такова положение не би било дълго време.Начешвам си крастата за кратко, минава ми "лудото влюбване" и всичко приключва.
 

# 20
  • Мнения: 473
Не, никога!

# 21
  • Мнения: 1
Не,не бих си зарязала семейството.
Но е интересно ти,Борис,по какъв повод питаш Simple Smile

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не бих изоставила семейството си, но това не е правилно, това са отживелици и предрасъдъци , правилното нещо е да послушаш сърцето си и най-вече интуицията си и да направиш най-доброто за себе си, човек има някъде своята половинка в живота и ако я открие нищо не трябва да го спира да направи тази крачка.Когато искаш нещо истински то става реалност макар и по трудно понякога.

Какво общо имат отживелиците и предразсъдъците в случая? Ти скапваш живота на тези, които изоставяш, нали така? Е дай всеки да прави това, което иска, без значение кого гази по пътя си? При това не говорим за срещнатите по улицата, а за най-близките ти. Поне до този момент.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не бъркам секса с любов.

# 24
  • Мнения: 71
Изобщо отвън погледнато всичко ви е наред и хората ви завиждат за щастливия живот.

Ето тук се крие разковничето да ви кажа аз... погледнато отвън... А отвътре?

Дали е по-добре да останеш с един човек, към когото не изпитваш вече нищо, до момента, в който вече това "нищо" се превърне в "нещо" с обратен знак, или е по-добре да се разделите докато все още сте на ниво, в което можете да поддържате нормални човешки взаимоотношения, в които липсват изкази от рода "оня" и "оная"? Още повече, че някъде там има човек, към когото изпитвате чувства, той също и така - ЛЮБОВ (става въпрос за доказана такава, а не за мимолетни увлечения).
Да останеш "заради децата" (обсъждано вече в не една тема тук) - за мен е само извинение за страха да се пребориш именно с предразсъдъците и отживелиците, за които спомена *˙·٠•● ELI ●•٠·˙*. При разумни родители и отношение към децата - ще останете изненадани как те могат да приемат подобна ситуация. Много по-добре (от опит говоря), отколкото след години, когато разберат, че са били участници в един голям театър или чуят заветните думи "аз тогава заради тебе останах". Защото никой не може да ме убеди, че в момент на слабост, яд тези думи няма да се появят. Аз ги чух. И се почувствах ВИНОВНА.

А за да отговоря на въпроса на Борис - аз точно това направих, с разликата, че детето си не изоставям, преборих се с влиянието на майка ми над бившия ми съпруг, че ако аз взема детето- той няма вече да го види, в което няма нищо вярно. За мен лишаването на детето ми от неговия баща ( както и обратния вариант) никога не е стоял като решение или възможност. Той е НЕИН баща и никой не може да го промени. Това, че аз и той не сме се разбрали- това е наш проблем.
И макар, че тя е само на 6г. самата аз оставам изумена от начина по-който тя приема нещата - много по разумно и ясно от много възрастни.

Ок... спирам, че нещо се поувлякох в писането.

# 25
  • Мнения: 4 965
Не. А и има разлика между обич и влюбване - към семейството си изпитвам истинска обич, те са най-скъпото за мен. Другото е плод на хормони, за съжаление. А и не бих оставила питомното, за да гоня дивото, особено ако знам колко трудности бих имала, за да подредя наново живота си (т.е. да започна изцяло от нулата, както и другият човек). При определени различни обстоятелства, може би бих рискувала - примерно, ако не обичах мъжа си (вярно, че в хипотезата трябваше да не го обичам, но пък аз говоря от опит). Не знам...

# 26
  • София
  • Мнения: 397
Изобщо отвън погледнато всичко ви е наред и хората ви завиждат за щастливия живот.

Ето тук се крие разковничето да ви кажа аз... погледнато отвън... А отвътре?

Дали е по-добре да останеш с един човек, към когото не изпитваш вече нищо, до момента, в който вече това "нищо" се превърне в "нещо" с обратен знак, или е по-добре да се разделите докато все още сте на ниво, в което можете да поддържате нормални човешки взаимоотношения, в които липсват изкази от рода "оня" и "оная"? Още повече, че някъде там има човек, към когото изпитвате чувства, той също и така - ЛЮБОВ (става въпрос за доказана такава, а не за мимолетни увлечения).
Да останеш "заради децата" (обсъждано вече в не една тема тук) - за мен е само извинение за страха да се пребориш именно с предразсъдъците и отживелиците, за които спомена *˙·٠•● ELI ●•٠·˙*. При разумни родители и отношение към децата - ще останете изненадани как те могат да приемат подобна ситуация. Много по-добре (от опит говоря), отколкото след години, когато разберат, че са били участници в един голям театър или чуят заветните думи "аз тогава заради тебе останах". Защото никой не може да ме убеди, че в момент на слабост, яд тези думи няма да се появят. Аз ги чух. И се почувствах ВИНОВНА.

А за да отговоря на въпроса на Борис - аз точно това направих, с разликата, че детето си не изоставям, преборих се с влиянието на майка ми над бившия ми съпруг, че ако аз взема детето- той няма вече да го види, в което няма нищо вярно. За мен лишаването на детето ми от неговия баща ( както и обратния вариант) никога не е стоял като решение или възможност. Той е НЕИН баща и никой не може да го промени. Това, че аз и той не сме се разбрали- това е наш проблем.
И макар, че тя е само на 6г. самата аз оставам изумена от начина по-който тя приема нещата - много по разумно и ясно от много възрастни.

Ок... спирам, че нещо се поувлякох в писането.
По-добре не бих могла да го кажа. Peace

# 27
  • Мнения: 1 492
wee.jess, в твоя случай може би си права, но в случая, който описва Борис, не съм сигурна, че ще получа повече от другия чоек. Та нали и съпруга си съм обичала по същия начин преди време/хипотетично говоря/. Каква е гаранцията, че другия човек няма да спра да го обичам след има-няма 5-6 години и да се влюбя в следващия?!
Та, по въпроса - не бих сменила спокойствието си за нова емоция, която може би, ще отмине с времето.

# 28
  • Мнения: 637
Аз- да. Все пак без любов не може да се живее. Ако не я намираш вкъщи, защо да се мъчиш. Друг е въпросът, че малко се съмнявам да се влюбя така безпаметно както го описваш, но всичко се случва Party

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
 Naughty Дума да не става! След 10 години брачен живот все още обичам мъжа си до полуда. Той ми отвръща със същото. За десет години се уверих, че каквото и да става, той ще си остане голямата ми любов. Като всяка майка страшно много обичам и децата си. Не бих съсипала прекрасното си семейство заради нещо мимолетно, което би свършило много скоро, след като е започнало.

Общи условия

Активация на акаунт