Омекване на шийката на матката

  • 10 004
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Прави се серклаж и евентуално лежиш. Успех.
Успех и  леко раждане  Peace

Само не разбрах к`ъв серклаж 1 седмица преди да влезе в 9-тия месец. Аз ли нещо не съм в час.  Rolling Eyes

Никакъв смисъл няма от такава интервенция и никой лекар няма да я направи.
Серклажът се прави от 14 до 18-20 г.с.
Ако, е правен такъв вече му е време да бъде махан.

# 16
Прави се серклаж и евентуално лежиш. Успех.
Успех и  леко раждане  Peace

Само не разбрах к`ъв серклаж 1 седмица преди да влезе в 9-тия месец. Аз ли нещо не съм в час.  Rolling Eyes

Никакъв смисъл няма от такава интервенция и никой лекар няма да я направи.
Серклажът се прави от 14 до 18-20 г.с.
Ако, е правен такъв вече му е време да бъде махан.

Не е правен. И мен ме шашна това за серклажа  #Crazy

# 17
  • Мнения: 1 868
ilinita  , а доктора какво ти каза ....следва ли нещо от това , има ли някаква опасност за теб , редно ли е да си почиваш - изобщо има ли смисъл да се тревожиш .
 Не се сдържах като гледах аватара на  motoneti  и надписа под него да попитам наистина ли точно ти роди кучето...

И аз съм любопитна  Mr. Green Wink Hug
Не съм го родила, кучо е осиновен Laughing
А човешко бебе досега не съм успяла да си родя за съжаление!

На авторката на темата желая много късмет и да не се тревожи всичко ще бъде наред Hug

# 18
  • Мнения: 112
Както са казали момичетата, повече почивка!
И аз бях с мека шийка, скъсена 25%, и изкарах така последните 3 месеца, родих седмица преди термина. Е, вярно, че пиех доста лекарства за намаляване на контракциите, които най-вероятно бяха причината за омекването, и изкарах 3 месеца почти на легло. Но ти си на финалната права вече, няма от какво да се притесняваш. А нищо чудно и да преносиш Simple Smile!

# 19
  • Мнения: 405
И при мен беше така, но накрая преносих 10 дена дори. Laughing
Не съм се спирала в къщи. Crazy

# 20
  • Мнения: 545
В началото на седми месец се оказа, че имам изглаждане на шийката на матката, установено при вагинален преглед. Доколкото знам - серклаж се прави най-късно до 29 г.с., а най-добре между 12 и 18 г.с.  Аз просто по-рано излезнах в болнични (три седмици преди полагащия се 45-дневен болничен), пиех Магнерот по схема. В осми месец почнах да получавам болезнени контракции, тогава ми изписаха и Профенид. От времето на установяване на проблема до раждането си стоях в къщи, повече на легло, е, ставах свободно до тоалетната, готвех, но само това - преобладаващо почивка, никакво ходене пеша, дълго стоене права и други натоварвания. Родих в 38  г.с. Слушай си лекаря и не се тревожи излишно! Hug

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 08:32 от lga

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен не ми се е случвало

# 22
  • Мнения: 267
Искам да питам - знаете ли повече за омекването на шийката? Наистина ли спермата я размеква и в този ред на мисли, по време на бременността със или без презерватив правихте секс?

# 23
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Правехме секс със презерватив, но по-скоро за да са чисти родовите пътища и дао избегна разни прехвърляния на гъбички, а не заради спермата.
А за спермата не съм чувала такова нещо newsm78

# 24
  • Мнения: 423
Спермата съдържа простагландини, които могат да предизвикат контракции, за това е препоръчително да се ползва презерватив.

# 25
  • Мнения: 3 092
Na na е отговорила много точно! Peace
Мотонети пожелавам ти скоро да си смениш лентичката с друга и да има кой да ти вика мамо ...  bouquet

# 26
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Я да ме просветлите-това омекване на шийката на матката само с вагинален ултразвук ли се установява?И защо е нужно такова преглеждане с вагиналния,нали не трябва да се бърка?И дали наистина е вредно да се прави секс за шийката на матката!?!



Ако говорим за физиологическата страна на сексуалния контакт, то е добре да споменем неговата важност във физиологичната подготовка на женския организъм за раждане. Семенната течност на мъжа съдържа хормона простагландин, който омекотява шийката на матката и я прави по-еластична Така се понижава риска от травми при преминаване на плода. По време на оргазъм се отделя хормона окситоцин, който кара мускулите на матката да се съкращават и предизвиква много приятни усещания. Същият този хормон е жизненоважен за процеса на раждане. Освен това сексуалното общуване се съпровожда с производството на голямо количество ендорфини – хормоните на радостта и удоволствието, които се явяват естествени обезболяващи вещества по време на естествено протеклото раждане. 

Общи условия

Активация на акаунт