хранително меню на 4 месечно бебе

  • 39 269
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Е как не й стига кърмата, пък имаш кърма ? Може просто лактационна криза да е, може бебето да не иска да яде по много и затова начесто да хапва. Не е гаранция, че като захраниш ще почне да разрежда хранения. Може да опиташ лошо няма - примерно с пюренце или каша, но за да ти  е по - лесно трябва да е спряло да изтиква всичко от устата си с език /освен гърдата де/. Като отпадне този рефлекс по - лесно е с лъжичката. При моя син вече го няма, но аз с лъжичка му давам капките Вигантол, смесени с кърма и той свикна с лъжичката, дори прави опити да "сърба" от нея. Аз бих изчакала, но разбира се ти ще си решиш  Peace

Ами имам кърма, защото като се нахряни има още мляко в гърдите. Никога не съм цедила след наяждане, но като стисна продължава да пръска. Имах предвид не й стига в смисъл не е достатъчно, за да се наяде и има нужда от допълнителни калории или нещо такова.
Иначе за изтикването не е загубила този ирефлекс. Като й дам залъгалка я плюе на половин метър. За сметка на това гърдата я захапва все по-силно  Grinning

# 46
  • Мнения: 1 174
[quote author=*&*aBuTiKon*&* link=topic=333240.msg10834603#msg10834603 Ами имам кърма, защото като се нахряни има още мляко в гърдите. Никога не съм цедила след наяждане, но като стисна продължава да пръска. Имах предвид не й стига в смисъл не е достатъчно, за да се наяде и има нужда от допълнителни калории или нещо такова.
Иначе за изтикването не е загубила този ирефлекс. Като й дам залъгалка я плюе на половин метър. За сметка на това гърдата я захапва все по-силно  Grinning
[/quote]

Щом имаш мляко в гърдите след като се е нахранила, не се притеснявай, кърмата й стига и още как  Party Ако имаш предвид, че по - калорична трябва да ти е кърмата, нали знаеш за по - мазното задно мляко,  гледай да хапва хубаво от него, може да не стига до него затова да спи по мъничко  Wink Разбира се възможно е просто да си хапва по малко, пък по - начестичко, при кърменето на поискване и това е възможно.

# 47
  • Мнения: 22
 Heart EyesЗдравейте  скъпи майки Simple Smile Ние с малката Боби станахме на 4 месеца, обаче заочваме с пюренцата сега-незнам по колко да и давам. Казаха в началото по 2/3 лъжички и след това да овелича!как да я кърмя?още не съм наясно с това, моля ви обяснете ми?

# 48
  • Мнения: 2 401
Здравей, правилното е първо да се кърми, след това да се предлага твърда храна и така до 9-10 месечна въздраст или годинка, тогава вече може постепенно да почнеш да заместваш хранене, ако бебето е готово за това. Относно количеството твърда храна, наистина се започва с 2-3 лъжички и после постепенно се увеличава, така се въвежда всяка нова храна, но не бива да се забравя, че през първата година твърдата храна е главно за запознаване с новите вкусове, а не толкова за наяждане, основна храна си остава млякото, затова дори и да не изяжда големи количества детето не е проблем. Това е в най-общи линии, успех!

# 49
  • Мнения: 50
аз започнах с плодовото на закуска моя дребосък беше много ящно бебе и трябваше да е на фиксирани порции режима изглеждаше така
8 сутринта - шише мляко
10 - плодово пюре
12 - шише
15 - шише и така до края на мляко само
после започнах зеленчуковите

8- шише мляко
10- плодово
12- зеленчуково
мляко до края

като вкарах и вечерята беше общо на 1 плодово и 2 зеленчукови и 3 шишета

# 50
  • Мнения: 1 174
Аз захраних малко по - късно, след 6- тия месец, но започнах да давам за обяд пюрето. Долу горе изяждаше около 50- 60мл. пюре /след първоначалните 2-3 лъжички/, сега вече поувеличи количеството на около 100 мл. /пиша в милилитри, щото не знам колко грама са, при всяка храна е различно мл. към грам/. Всяко дете напредва различно със количеството храна. Правилото е да не го тъпчеш, колкото иска толкова, иначе рискуваш да отказва да яде, ако го насилваш да изяде повече от това, което иска.
Избери си час между две кърмения, като е минал примерно 1 час от предишното кърмене и тогава давай пюрето. То не трябва да замества следващото кърмене, сукането си остава приоритет. Възможно е интервалите между кърменията малко да се разредят като започне детето да хапва повече твърда храна, ако започне да отказва да суче, това значи, че храната е в повече. Ти си човека, който ще реши дали ще замества кърмене с твърда храна, но препоръките са това да не се прави до годинката на детето. Основната храна 85% от храната на детето трябва да е мляко /кърма или АМ/, останалото други неща. През първия месец от захранването има 1 брой хранене с твърда храна, през втория месец - 2 хранения, през третия месец - 3 хранения и т.н. Ти прецени в кои часове ще са, при мен сега са 3 хранения - към 12ч., към 4ч. следобяд и към 8ч. вечерта. Давам зеленчуци / месо, следобяд плодове, вечер каша. Предстои да вкарам закуската последно, тя ще е с млечни, например кисело мляко с овесени ядки или някакви бисквити, разни там сирени попари и т.н. Погледни в тази тема долу горе кое след кое се въвежда, не бързай да вкарваш нови храни, има време за всичко:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=414063.15
Успех  Peace

# 51
zdraveite! Iskam da vi kaja 4e az edna mlada i vse o6te ne dobre zapoznata s tova koe e pravilno ili ne,iskam samo da vi kaja 4e instinktyt mi dosega ne mi e izneverqval.Moga da vi kaja 4e vsqko bebe  e napylo razli4no ot vsqko drugo,i moeto v4era navyr6i  meseca, i da vi spodelq ot vtoriq mesec zapo4nah da i davam presen sok ot morkovi i qbylki, tretiqt mesec zapo4nah s pyreta -plodovi i segazapo4vame zahranvane sys zelen4ukovoto pyre,izklu4itelno dobre se razviva nqmam nikakvi problemi,hodihme na more kogato be6e na dva meseca i polovina i na vsi4ko otgore ne sym q kurmila izob6to, za6toto nqmah kyrma,edinstvenoto koeto znam e 4e deteto mi se razviva dobre,4uvstva se otli4no i s kilogramite e dobre i e mn sladko i radostno beb4e.

# 52
  • Мнения: 1 174
Anna88 радвам се, че нямаш никакви проблеми с бебчето си, но както казваш всяко дете е различно и ако ти с твоето си нямала никакви проблеми, то моя приятелка имаше. Като започна сокчетата на 2 месеца коликите на бебето се върнаха с пълна сила. Спря сокчетата за седмица - коликите спряха, почна ги отново - коликите пак се върнаха. Сега не дава сокчета и смята да захрани след 6 - тия месец. Когато бебето е прекалено малко, то плюе по - голямата част от пюрето, изтиква го с език навън. А знаеш ли колко по - лесно е да храниш голямо 6 месечно дете. Дори лигавници не ти трябват, само си дърпа лъжицата и я слага в уста  Grinning
Ти си постъпила както си преценила, че е удобно и приемливо за теб, никой няма да те укори за това, но и никой няма да те похвали, за съжаление.

# 53
Za syjalenie, k da ukorqvat jenite-maiki,( koito sa re6ili da otglejdat svoite beb4eta po na4in koito smqtat za dobyaz ne sym tyrsila odobrenieto na nikoi, nito pyk sym iskala da znam koi 6te me syjalqva za izbora , koito sym napravila s moito dete. Pisah v tozi forum, samo za6toto mnogoznaikite sa mnogo, no znaqt samo kar i zdravosloven), ami ne hvanat da se zamislqt malko 4e ne sa edinstvenite maiki koito si mislqt dobroto na decata. Bih vi prepory4ala da se vzemete v ruce i da si gledkate decata kakto si vi na vas prilqga,da ostavite zaqjdaniqta s drugite jeni vyv foruma i da pi6ete edinstveno i samo po temite.Blagodqra na vsi4ki koito me podkrepqt,i na tezi koito me syjalqvat, te pone sa dostaty4no iskreni v izkazite si!!!! Peace Peace :peace:A i samo edno dopylnenie, ako vsi4ki maiki smqtat da 4akat deteto da navar6i6 meseca 4e da go zahranvat  sled 6-q  mesec,za6toto 6te si darji lyjicata samo, evala vi 6to ne go ostavite samo da si prigotvq i hranata, tyko vij svikne da prigotvq i va6ataftp://

# 54
  • Мнения: 362
i da pi6ete edinstveno i samo po temite
Ами вашите писания(и нападки) май нямат нищо общо с темата ooooh!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Най-обичам съвети от гости  ooooh! и то на латиница.

# 56
  • Мнения: 657

Гузен негонен бяга, бих казала аз. Laughing Анна, гледай си бебето както смяташ за добре, не виждам някой да те е нападнал за нещо.Wink Ако не ти харесват темите за късно захранване, има също толкова и за ранно, така че ще си намериш местенцето някъде там, сигурна съм. Wink Hug

# 57
  • Мнения: 857
На 4 месеца давах само кърма.
Захраних на 5 м и половина. Не ползвам лигавник /даже нямам такъв/. Детето ми не плюе пюрето, а го изяжда /точно както каза Роси Боси/.
Всяко дете е индивидуално, но много по-лесно се хранят по-големи бебета /виждам малките бебенца в градинката как НЕ желаят да приемат пюретата, които насила им тикат в устата/. Всяко дете си има майка, която най-добре преценява как да го отглежда.

# 58
  • Мнения: 2 011
Съжалявам за спама,но не мога да разбера,защо майка,която едва ли не се хвали,че не е кърмила бебето си изобщо,влиза точно в Кърмаческия да пише?  newsm78  Каква е целта?

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 823
Мислех да не пиша по темата, но не издържах.  ЧУдя се и се мая как може да има все още толкова простотия и елементарност изразяваща се в този форум. Всъщност бих искала да  изразя искрените си съжаления към майки като Anna88 и искрените и тъповизми, но най-вече ми е жал за бебенцето и. Дано по-скоро тази некомпетентност струеща от майка, като гореспоменатата бива преодолявана, чрез желанието човек да научи нещо ново.

Общи условия

Активация на акаунт