толуда или тина киркова

  • 2 641
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 571
На 8ми септември родих секцио в Тина Киркова!Бях с ВИП пакет!Много съм доволна от отношението!Изписаха ни на 4 ден!Не съм била на никакви програми обаче!!
Иначе във ВИП стаите е чисто баните са много готини!!Аз останах доволна!Не е лукс но аз не отидох и не очаквах хотел!Ако искаш това избери Токуда!!Ако ли не избери Т.Киркова!Аз не съжалявам нито за миг Peace

# 17
  • Мнения: 238
И двата пъти съм раждала в "Тина" и съм много доволна. От "Токуда" нямам лични впечатления, но ето една интересна информация. Миналата седмица бях на профилактичен преглед при моята гинеколожка (От "Тина Киркова") и преди мен излезе една бременна жена с мъжа си. От дума на дума разбрах, че въпросната жена работи в "Токуда", но няма да ражда там, а при моята лекарка. Както искаш го тълкувай, но според мен преценката на вътрешния човек не бива да се подценява. Въпреки, че им е колежка ( макар и не гинеколог), едва ли е случайно, че не иска да ражда там, а именно в "Тина". Peace

От това едва ли може да се правят изводи, може би не може да си позволи раждане в Токуда.

И аз съм на това мнение, освен това не се знае какви са отношенията на жената с АГ отделението. Не подценявай интригантството в една българска болница  Mr. Green

Родих близнаците си в Токуда тази година и съм във възторг от болницата като обстановка и специалисти (АГ и Неонатология) Peace
За Тина Киркова нищо не мога да кажа, но имам сравнение с Окръжна болница   Sick

# 18
  • Мнения: 4 555
Аз съм за Токуда. Там раждах секцио и не си представям по-добро място в България.
Грижите, отношението и условията са прекрасни.
Неонатолозите са много добри, отзивчиви, във всеки един момент ще ти дадат всякаква информация, каквато поискаш от тях.
Всеки един, независимо дали е сестра, доктор, акушерка или педиатър, като се размине с теб по коридора, ще те пита как се чувстваш и дали имаш нужда от нещо. Цялата обстановка е много позитивна.

Дано някой да се включи да каже нещо за системата за подобряване на имунитета, за която питаш.

# 19
  • София
  • Мнения: 255
В Тина Киркова с теб ще се държат добре, но педиатрите са отврат. Когато раждах исках да застрелам д-р Благова/шеф педиатрия/

# 20
  • Мнения: 2 132
а доволна ли си от токудА, мамче
Доволна съм да. Сега обаче има промяна в цените и е добре да се информираш първо за тях.
Иначе аз раждах нормално с епидурална упойка. За кърменето ми показаха в началото как да сложа детето на гърдата. Аз бях изчела библиотеката на подфорум кърмене и захранване, бях си разпечатала от там материали и имах и книгата за кърменето. Така че те съветвам да се подготвиш предварително, защото всяка сестра даваше различни съвети на момичетата в моята стая. Бебето през деня беше при мен, а вечер при тях. Първият ден ми носеха и АМ, но аз не съм давала и им казах , че сме само на кърма и спряха да ми носят. Вода ти носят, но ако искаш даваш, ако искаш - не. Ти щом ще си със секцио трябва да имаш още по-добра предварителна подготовка.

# 21
  • Мнения: 4 020
Човек не ражда много пъти през живота си, така че е по-добре да му остане хубав спомен - ако имаш възможност, раждай в Токуда.

В ТК ако нямаш лекар и то наистина такъв, но когото да имаш доверие, си просто никой, поредната бройка за деня, а пък за условията да не говорим...
Виждам че ти си се насочила към добър лекар там, а щом си и секцио, може би нямаш повод за притеснение  и там да родиш newsm78
Но пък ако ти лепнат на бебето някоя инфекция,  #2gunfire...

Още начина, по който те приемат - с една торбичка с руло тоалетна хартия и пластмасова лъжичка и виличка е някак унизителен...

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 08:55 от blueeyes

# 22
  • до Него
  • Мнения: 91
МНОГО, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА...
МИСЛЯ, ЧЕ ЩЕ СЕ НАСОЧА КЪМ ТОКУДА...СЛАВА НА БОГ МОГА ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯ ФИНАНСОВО, НО СЕ ЧУДЕХ ДАЛИ СИ СТРУВА..А ПО ТОВА , КОЕТО ЧЕТА МИСЛЯ , ЧЕ ОТГОВОРЪТ Е " ДА". ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕПОРЪКИТЕ И МНЕНИЯТА. 
АЗ НЕ ОЧАКВАМ ХОТЕЛ. А НОРМАЛНИ ГРИЖИ..В ТК ПРЕДИ 3 Г. СИ ПЛАЩАХ ЗА ЕДИНИЧЕН VIP И СЕДЯХ С МОКРА НОШНИЦА / ОТ ИЗПОТЯШАНЕ / И ТРЕПЕРЕХ ОТ СТУД, БЯХА МИ ОБЪРКАЛИ ДИЕТАТА И НА 4 ДЕН СЕ УСЕТИХА..ДАДОХА МИ БОБ С НАДЕНИЦА СЛЕД 4 ДЕНА КИСЕЛО МЛЯКО., ИЗПИСАХА БЕБЕТО С КЛЕЯСАЛА КОСА, ИМАХ ПРОБЛЕМИ С ЦЕДЕНЕТО И КЪРМЕНЕТО И МИ ОБЯСНИХА , ЧЕ С 40 БЕБЕТА НА 1 АКУШЕРКА НЧМА КОЙ ДА МИ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ...И Т.Н. МОЖЕ БИ ВСИЧКО ТОВА Е НОРМАЛНО, НО АЗ ВСЕ ПАК СИ ПЛАЩАХ..И ЗАТОВА ПРОУЧВАМ ДАЛИ В ТОКУДА Е ТАКА, КЪДЕТО СЪЩО СЕ ПЛАЩА. newsm78

# 23
  • Мнения: 2 334
МНОГО, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА...
МИСЛЯ, ЧЕ ЩЕ СЕ НАСОЧА КЪМ ТОКУДА...СЛАВА НА БОГ МОГА ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯ ФИНАНСОВО, НО СЕ ЧУДЕХ ДАЛИ СИ СТРУВА..А ПО ТОВА , КОЕТО ЧЕТА МИСЛЯ , ЧЕ ОТГОВОРЪТ Е " ДА". ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕПОРЪКИТЕ И МНЕНИЯТА. 
АЗ НЕ ОЧАКВАМ ХОТЕЛ. А НОРМАЛНИ ГРИЖИ..В ТК ПРЕДИ 3 Г. СИ ПЛАЩАХ ЗА ЕДИНИЧЕН VIP И СЕДЯХ С МОКРА НОШНИЦА / ОТ ИЗПОТЯШАНЕ / И ТРЕПЕРЕХ ОТ СТУД, БЯХА МИ ОБЪРКАЛИ ДИЕТАТА И НА 4 ДЕН СЕ УСЕТИХА..ДАДОХА МИ БОБ С НАДЕНИЦА СЛЕД 4 ДЕНА КИСЕЛО МЛЯКО., ИЗПИСАХА БЕБЕТО С КЛЕЯСАЛА КОСА, ИМАХ ПРОБЛЕМИ С ЦЕДЕНЕТО И КЪРМЕНЕТО И МИ ОБЯСНИХА , ЧЕ С 40 БЕБЕТА НА 1 АКУШЕРКА НЧМА КОЙ ДА МИ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ...И Т.Н. МОЖЕ БИ ВСИЧКО ТОВА Е НОРМАЛНО, НО АЗ ВСЕ ПАК СИ ПЛАЩАХ..И ЗАТОВА ПРОУЧВАМ ДАЛИ В ТОКУДА Е ТАКА, КЪДЕТО СЪЩО СЕ ПЛАЩА. newsm78

Бъди сигурна че в Токуда няма да получиш това отношение Peace .Щом можеш да си го позволиш това е супер ,защото определено като си там няма да имаш чувството че си в болница или да се чувстваш по някакъв начин пренебрегната.
Успех ти желая  bouquet

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
МНОГО, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА...
МИСЛЯ, ЧЕ ЩЕ СЕ НАСОЧА КЪМ ТОКУДА...СЛАВА НА БОГ МОГА ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯ ФИНАНСОВО, НО СЕ ЧУДЕХ ДАЛИ СИ СТРУВА..А ПО ТОВА , КОЕТО ЧЕТА МИСЛЯ , ЧЕ ОТГОВОРЪТ Е " ДА". ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕПОРЪКИТЕ И МНЕНИЯТА. 
АЗ НЕ ОЧАКВАМ ХОТЕЛ. А НОРМАЛНИ ГРИЖИ..В ТК ПРЕДИ 3 Г. СИ ПЛАЩАХ ЗА ЕДИНИЧЕН VIP И СЕДЯХ С МОКРА НОШНИЦА / ОТ ИЗПОТЯШАНЕ / И ТРЕПЕРЕХ ОТ СТУД, БЯХА МИ ОБЪРКАЛИ ДИЕТАТА И НА 4 ДЕН СЕ УСЕТИХА..ДАДОХА МИ БОБ С НАДЕНИЦА СЛЕД 4 ДЕНА КИСЕЛО МЛЯКО., ИЗПИСАХА БЕБЕТО С КЛЕЯСАЛА КОСА, ИМАХ ПРОБЛЕМИ С ЦЕДЕНЕТО И КЪРМЕНЕТО И МИ ОБЯСНИХА , ЧЕ С 40 БЕБЕТА НА 1 АКУШЕРКА НЧМА КОЙ ДА МИ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ...И Т.Н. МОЖЕ БИ ВСИЧКО ТОВА Е НОРМАЛНО, НО АЗ ВСЕ ПАК СИ ПЛАЩАХ..И ЗАТОВА ПРОУЧВАМ ДАЛИ В ТОКУДА Е ТАКА, КЪДЕТО СЪЩО СЕ ПЛАЩА. newsm78

Пак казвам, че не съм виждала ситуацията в Тина Киркова, но мога да коментирам същите неща в Токуда:
1. След секциото постоянно ме проверяваха как съм. Направих всичко, с което можеха да ме облекчат- допълнителна завивка, когато треперех, всички видове обезболяване, за да спя спокойно. За раздвижването дойде една от сестрите, беше страшно мила и ме изчака докато се наканя да стана, направих първите стъпки, причерня ми, върнах се обратно да седна. През цялото време ме успокояваше да не бързам, че тя е там, няма проблем, да си почина малко и пак ще станем. И дори и да не става въпрос за лукс все пак като те боли и ти е трудно е много по-удобно че леглата са подвижни с дистанционно, тоалетната е с измиващо биде и стойка, на която да се опираш при ставане. Специално при мен след секциото това беше голямо улеснение.
2. Относно това кой ще обърне внимание на бебето- всяка сутрин водят теб и бебето на визитация при неонатолог, показват ти как да го изкъпеш, облечеш, с какво да намажеш, какво да направиш след къпане. Обсъждате резултатите от изследванията на бебето, задаваш всички въпроси, които имаш.

Все пак имай предвид, че и на двете места е важно да си спокойна и сигурна с лекаря, който си избрала.

# 25
  • Мнения: 50
Аз имам някакви наблюдения и от двете болници :

Преди около 2-3 г. ми правиха операция на синусите в Токуда.Останах във възторг от обстановката,най вече от отношението на персонала!Чувствах се като принцеса,даже ми се виждаше странна цялата тази любезност от всички(нали не сме свикнали на подобно отношение от държавните институции). УНГ-то е точно до ЖК(АГ) и като гледах всички тези бременни си казах,че някой ден,когато забременея ще раждам в Токуда!Е,сега съм бременна(термин 20.02.) Grinning
Бременността ми бе усановена в същата б-ца,след което ми се стори доста скъпо  Money да продължавам да посещавам ЖК там,се записах по ЗК в ТК(1АГ).Е,няма място за сравнение Mr. Green Не казвам,че персонала в ТК е груб, но аз явно се разглезих(ако едно по-човешко внимание към болен е глезотия?!?!) от Токуда и сега стискам зъби  и продължавам да ходя там само заради това,че д-ра ми е добър специалист!Непрекъснато съм пред дилемата : раждане в ТК с платена ВИП услуга или в Токуда(дори да дам и последните си спестявания) newsm78

Много се надявам финансовото ми положение до тогава да е в пъти по-добро от сега и след време да ви разказвам за едно приятно и незабравимо раждане в ТОКУДА! Hug

Пожелавам на всички мамчета с подобни терзания спокойна бременност и раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт