Времето навън се застудява, а ДЕКЕМВРИйче в тумбака на мама си шава!

  • 14 918
  • 316
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 781
Добро утро и от мен!

Деси, аз пък бях на другия полюс. Когато родих Ивана гледам- много хубаво бебе, а другите колко черни и грозни...викам си късмет има детето.....а сега като гледам снимките....... ooooh!
Та не се знае какво ще видиш и ти когато се появи човечето   Laughing

# 91
  • Мнения: 20
Мия пода в къщи и си мисля- Има ли нормална майка която да не иска детето и да е живо и здраво,красиво като зората,стройно,природно надарено, интелигентно,с ум като бръснач, всички да го харесват и обичат,да е добро и спокойто,еродирано,уравновесено, амбициозно, с мноооого таланти, с мнооого късмет да е духовно извисено  и още мноооого неща, едва ли има такава майка която да не ги иска тея неща, затова че освен да му говорим на бебчо какъв ще стане(искаме) като порасне  Crazy друго не виждам,освен да чакаме и каквото господ му е дал,всеки с късмета си и с уроците с който е дошъл на този свят.А ние сме за това, да се притесняваме  Laughing нали знаете приказката- Дано съм там където си мисли жената ,а не където си мисли майката. щото жената си мисли че е по чуждо а майката ,дали не му се е случило нещо.  Laughing
ПП а и да добавя, сестра ми като бебе и като малка,до към 6-7 години беше изписана като яйце,много красива,с една хубава светла коса,на едни големи букли,с едни големи черни очи , ела сега да я видиш  ooooh! сестра ми е,грехота е така да говоря ,но определено не е красива, да не говорим че по характер се метна на най лошия човек в фамилията ни  Sad

# 92
  • София
  • Мнения: 26
 
Цитат на: anhelito
Имаме едни приятели , мъжът беше на раждането и в момента в който излизало бебето той си мислил -цитирам го :" Леле как ще я задоволявам от сега нататък тази жена ???"

Хахаха  Joy Joy Joy Това направо ме разби - подходящо е за темата "Изцепки на мъжете за децата" Simple Smile

Благодаря за честитките за сините гащи - таткото е доволен, защото, цитирам "Ами доволен съм я, не стига че е бебе, ами ако беше и момиче какво щях да го правя - аз цял живот с мъже съм се разправял, поне ще знам как да го подхвана" Simple Smile Ще го видим колко знае Simple Smile

Мацки - попадала ли ви е книгата "Близо до бебето" на Василена Доткова ? Препоръчвам ви я - наистина всеки има право на мнение и на решения кое е най-добро за детето ни и нас,  но със сигурност и всеки ще намери нещо за себе си в тази книга, дори и голяма час от нещата вече да не са новост, а отдавна обсъждани от мами като нас Simple Smile
Целувки - ще ходя да се мъча да сготвя нещо топличко.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 328
Наистина е готина книгата. Бях писала преди за нея Grinning

# 94
  • Мнения: 469
Здравейте и от мен!
Днес е санитарен полуден  Joy
Току що свърших с чистенето и май ме наболява корема гадост Close
Гледам че сте писали едни страшни суми за раждане #Crazy Ние тук нямаме такива. Не вземат и един лев на пациентките. Има мами от Ямбол, Вургас, Карнобат, Стара Загора и т.н.
Жените идват да раждат в Сливен заради парите, доколкото знам в Бургас акушерките искат пари за да те гледат по-добре.  #2gunfire
Тук нямя такива неща за което се радвам. Нямяме излишни пари за даване!

# 95
  • Мнения: 15
Привет и от мен,
Днес съм на работа, но поради лошото време, нямам абсолютно нищо за правене:) Скучно ми е! Добре, че сте вие да се забавлявам с вас.
За допълнителното осигуряване мога да кажа , че само проблеми създават. Била съм към Закрила и сега към ЗОИ и честно казано им нямам доверие какво ми говорят.Решила съм да раждам в Шейново без избор на екип, въпреки че имам право на това.Термина ми е на 31.12.2008 и не мога да си представа как лекаря, с който съм се уговорила, ще се вдигне от масата и ще дойде наквасен да ме изражда... Naughty Затова не мисля да се уговарям, ще разчитам на дежурните-те поне са на работа. А и нали не е сигурно, че тогава ще се роди?Само 5% се раждат на термина си.
Приятна почивка на почиващите с голямо желание час по скоро да се присъединя към вас!  bouquet

# 96
  • Мнения: 46
kamelia ilieva, в България навсякъде в държавните болници раждането е безплатно. Никой не ни иска пари и тук и там, парите ги дават  тези, които така са решили да направят по собствено желание - за избор на лекар и екип, за ВИП стаи и т.н. Така само превръщаме нещо, което държавата ни е осигурила да ни се полага по право безплатно, в платено.

# 97
  • Мнения: 46
velizara 82, напълно съм съгласна. Аз смятам същото за себе си, терминът ми е на 25.12 и също съм избрала Шейново без избор на екип.  Hug

# 98
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен.

Вчера почти цял ден намах нет  #Cussing out  #2gunfire и най-после като дойде нета, нашият тати се прибра от работа и реши че трябва да си реди пасиансчета  #Cussing out  #2gunfire  #Cussing out  #2gunfire направо побеснях  Rage

Анели и anhelito за съм за среща, нали нещо такова сте споменали ама ако в най-скоро време някой не каже час и дата пак ще си останем само на думи  rrhh и ти си там нали???

# 99
  • София
  • Мнения: 438
kamelia ilieva, в България навсякъде в държавните болници раждането е безплатно. Никой не ни иска пари и тук и там, парите ги дават  тези, които така са решили да направят по собствено желание - за избор на лекар и екип, за ВИП стаи и т.н. Така само превръщаме нещо, което държавата ни е осигурила да ни се полага по право безплатно, в платено.

По принцип си много права, за съжаление обаче, ако си имал нещастието да се сблъскаш с лекарите и тяхната безскрупулност, за нещо сериозно относно здравето си, /както е при мен/ не винаги можеш да подходиш така спокойно. Въпрос на психическа нагласа и резултат от различни преживявания.
За мен важи правилото, че пари се изкарват и харчат (за какво ли не). Ако заплащането ще ми даде спокойствие - в случая по време на бременността, и надежда за нормално протичащо раждане и отношение в болницата - ще ги дам, без да ми мигне окото.
Пък ми остава да се надявам, че нещата ще протекат добре.

Защото всички знаем, че гаранция няма, има безброй примери за чудесно протекли раждания със и без да са платени, за възникнали проблеми и при платени и прехвалени лекари.
Надявам се все някой ден и в нашата държава да е достатъчно това, което ни удържат всеки месец да стига да покрива всичките ни здравни нужди и да не се налага да търсим алтернативи.

Важното е живот и здраве декември да си имаме живи и здрави бебета и мами,  без значение кой как е родил  Peace

# 100
  • Мнения: 2 149
За парите и раждането - първия път бях твърдо решена да избера лекар, защото знаех, че ми трябва секцио /особено от един момент нататък беше силно препоръчително/, но знаех също така, че нямам гаранция, че ще го получа. В крайна сметка платих 600 лв + 40 лв за тест за упойки.
Сега ми се налага секцио поради секцио преди 2г и...9 месеца ще бъдат минали, това трима лекари го казват. Ако отивайки в Св. София ми намекнат, че може след секцио да ме пуснат да раждам нормално, тогава официално ще ги обвиня в корумпираност и изнудване. Да не се стига до там, но ще отида в Шейново при Богословова, която също каза, че секцио трябва да бъде. Един вид, ако ще трябва да плащам няма да платя на изнудвачи.
Румяна, напълно си права, че това масово плащане е мръсна работа. Защото от тези пари отиват в джоба на лекарите. Например ми казаха, че Колева /добра лекарка от Св. София/ не оперира платени от здравната каса - нейния график е пълен с планови платени раждания. И за какво й е да оперира с/у заплатата си, като така ще взима заплата И всяка операция /може да са 2-3 дневно по 300 лв. Разбираме ли всъщност колко е на далавера? Naughty
Това плащане трябваше да бъде забранено. Това е моето мнение. Трябваше само ако искам да се отблагодаря пост фактум да имам правото да го направя. А не сега да ме третират като втора ръка човек защото няма да си платя за нещо, за което държавата им плаща Crossing Arms

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За съжаление  аз ще бъда една от тези ,които ще плати.Ще дам 300 лв на ръка на докторката ,която ме следи и ми знае състоянието. Имам доста заболявания ,които с може доста да усложнят ситуацията.Поне тази жена знае какво ми е и какво да очаква.Преди две години се наложи майка ми да бъде оперирана.Имайки проблеми с кръвта преди операцията провежда една камара консултация с най-различни специалисти и всеки има своите препоръки как да се процедира при операцията.Обаче опериращия решил, че папката и е прекалено дебела и не стигнал до края.Едва след операцията станало ясно, че е можела да умре, само защото на док не му се чело докрая.И понеже човека не е виновен и  казал :"Абе госпожа , защо не ми казахте какво Ви е,ако бяхте умряли аз щях да съм виновен"Коментара е излишен смятам

# 102
  • София
  • Мнения: 3
и аз да се включа за плащането- преди няколко години ми се наложи операция за отстраняване на кисти в майчин дом- около 500 лв. Нямало здравна пътека за лапараскопоия (лазерна), ако искам да не плащам, можело да ме режат в Шеййново. и то в такъв момент човек си плаща всичко- операцията, разни консумативи, индивидуална стая, ужас! И накрая си бях забравила чаша от вкъщи, та в реанимацията пих от бурканчи, че нямали чаша за мен!! Иначе като отношение бяха супер, като операция също перфектни...

И по темата за покупките- днес ходихме в Штъркел на Стамболиийски. Мн. се разочаровах- нямат никакъв избоп на легълца. От количките- комбинирана на Мак Ингланд за окло 250 лм. Гледахме, пробвахме, ама като нищо не разбираме..Отегчен продавач едвам ни обърна внимание с някаква напълно ненужна информация и само се чудеше как да се отърве от нас...  Жалко.

# 103
  • Мнения: 46
Момичета, истории има хиляди, разбира се, че като си преживял неволи по болниците, ще им трепериш на лекарите. Но специално за раждането ми се ще да вярвам, че отношението е едно и също и да си платил и да не си, т.е. свършената работа, къде повече, къде по-малко любезно. Пък после за благодарност да се даде нещо на акушерката например, то в днешно време никой не иска бонбони и уиски.
А аз да питам друго, вие вече измислихте ли си име?

# 104
  • Мнения: 14
Момичета ето ме и мен след концерт, всъщност въобще не стоях!!! Не сме за такива мероприятия, или поне аз се почувствах зле, страшен саунд всичко ти вибрира, народ се бута и снове насам натам, абе бременните да си пазят коремчетата далеч от тази гужва Simple Smile

И аз да се присъединя към Камелия от Котел, в малките градове няма много неща, за добро или за лошо. Ето например аз откакто съм по пътека майчино здравеопазване никъде за нищо не плащам. Е 2 лева такса за изследване не го считам за болка за умиране. В болницата, тъй-като вече полежах там, е приемливо. Е вярно, по прост и загубен народ от санитарка и сестра в АГ не съм срещала, нещо фамилиарничат, има един такъв циничен хумор, дето в другите отделения го няма, щото от друго естество са проблемите на хората там, ама гледам да си затварям ушите и кон с капаци!!  Иначе в малкия град пък всички АГ доктори ме познават и се поздравяваме навън и ме питат как съм!  Бременността ми я водят рискова, ама не ми се ходи по София, едно че гледам и там какъв е конвейр и друго.... е много са меркантилни!

Аз от лекарите в К-л не мога да се оплача, каквото трябваше направиха хората, така както трябва, без да ми искат пари или нещо друго и ще си разчитам на наблюдаващата ме докторка и който се падне на смяна!!   Нямам право на избор обаче, ако само те преценят може да съм секцио, иначе си вървя по етапния ред на ЖК, което ми се вижда напълно нормално!

Съчувствам на всички, които са изпадали в безизходни ситуации с лекарска небрежност, некомпетентност и безхаберие, знам че го има, у нас просто има много неща, но това не е до лекар, а до човек, като онзи лумпен дето вчере обясняваше  - Кое било плод? и Кое било Човек, и кое как се таксувало!?  Лошото е, че и парата не е гаранция май, просто Господ да е с нас и съдбата да е благосклонна!!

Лека и спокойна нощ на всички, мирни и приятни сънища!!

Общи условия

Активация на акаунт