Как се справят децата, които не са ходили на градина?

  • 2 629
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Много добре се справят. Само най-големите са били на градина, останалите си ги гледахме вкъщи до първи клас. То при нас са 8 деца, така че пак е нещо подобно, но е съвсем друго да израстнеш с големи деца, а не с връстници - много по-бързо научаваш много неща. Симо, Ния, Васко и Влади се справиха отлично, нямаше никакви адаптации и такива глезотии, знаеха си от начало че ще ходят на училище, ще пишат домашни и т.н. Виждаха какво правят по-големите и така. Това с адаптацията ми звучи като глезотия. Родителите се тревожат повече от децата. Ако не намекнете на детето, че може би няма да се справи, то дори няма да знае, че ще има "адаптация".

# 16
  • София
  • Мнения: 56
Синът ми не ходи на градина: след два неуспешни опита се отказахме, по съвет на детски психолог. Записахме го направо в предучилищна, където бързо свикна с обстановката, въпреки че беше свито дете. Благодарение на заниманията вкъщи на 6 години можеше да чете, да пише с печатни букви и да смята до 20 , т.е. в предучилищната дозатвърдиха това, което вече бяхме научили. В училище също бързо се окопити в новата обстановка. По отношение на справянето с учебния материал - винаги е бил сред първите по успех в класа.
Според мен някои деца не се чувстват добре в детската градина, защото не са готови да се отделят от дома, но това не е и нужно на този етап. Това, че едно дете не е ходило на детска градина, по никакъв начин не означава, че няма да се справя добре в училище.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
За да не се справя едно дете би трябвало да живее изолирано само вкъщи, без да се среща с други деца, да няма братя или сестри и възрастните да не му обръщат внимание във всеки смисъл на думата, включително и да не му говорят, четат приказки или да играят с него. Ако на детето се обръща внимание, ходи на някакви занимания или дори само да има братя и сестри или да има приятелчета в парка, пак ще се ориентира в учебната среда и ще усвои материала. Така или иначе на предучилищна ще трябва да тръгне, защото е задължително за всички деца. Детските градини предимно са място за отглеждане на децата - да са нахранени и на топло, докато майките им са на работа.

# 18
  • Мнения: 1 404
За да не се справя едно дете би трябвало да живее изолирано само вкъщи, ...възрастните да не му обръщат внимание във всеки смисъл на думата, включително и да не му говорят, четат приказки или да играят с него. Ако на детето се обръща внимание, ходи на някакви занимания ...
Не е така.Занимавала съм се много с Ния,баща и и баба и също-съответно тя умее да общува с възрастни,води с тях очарователни разговори,но с деца не може,а и не иска.Не се притеснявам дали ще се справи с учебния материал,а с общуването с връстниците си Confused
Детските градини предимно са място за отглеждане на децата - да са нахранени и на топло, докато майките им са на работа.
С това съм абсолютно съгласна.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Едва ли детето през целия си живот общува само с възрастни, нали? Няма как да не ходите в някоя градинка или поне да се е запознало с някои деца на рожден ден или от комшийските.

# 20
  • Мнения: 1 404
Постоянно сме по площадки и паркове лятото,зимата се събираме с приятелски смемейства с деца,но Ния говори с родителите им предимно,настоява да седи с нас на масата,а не с децата и твърди,че не са и интересни newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Може да е до характер. Има деца, които предпочитат да общуват с възрастните, независимо дали ходят на градина. Или ако ходят на градина повече си общуват с учителките и лелките, отколкото с другите деца.

# 22
  • Мнения: 3 886
Може да е до характер. Има деца, които предпочитат да общуват с възрастните, независимо дали ходят на градина. .
Моето дете е такова общително и винаги играещо с по голями деца или  по голям човек.Има огромното желание да е КАТО БАТИ ПРИ ДЕЦАТА(това  винаги казваще когато го взимахме от предучилище) Laughing

# 23
  • Мнения: 1 404
Може да е до характер. Има деца, които предпочитат да общуват с възрастните, независимо дали ходят на градина. Или ако ходят на градина повече си общуват с учителките и лелките, отколкото с другите деца.
И според мен е така,но останалите от семейството са на мнение,че градината ще промени нещата Thinking

# 24
  • Мнения: 2 471
да следя темата

Общи условия

Активация на акаунт