Поредната тема за електромера.

  • 1 746
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
Някой правил ли си е подобно нещо?
Правил съм и сам и с човек. Хваща се. С лаборатория. Веднага. Начините да се краде ток са малко и се знаят и от едните и от другите.

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А защо ще падаш до нейното ниво Sick хачри, колкото можеш да платиш.

... съседите плащат около 50 лв целогодишно и си ползва пералнята и не само ,винаги през деня ... newsm78

Явно си зависи от уредите ...
Ние плащаме 20-21 лв., като фурна и миялна се пускат всеки ден, а пералнята - през ден или всеки ден. Винаги на дневна, нощем хората спят и се чува.

В горещите месеци с климатик скача до 28 лв.

А зимата заради сушилнята ни е около 40 лв., само веднъж беше 44 лв.

Електромерът е изправен и не е пипан. Показанията ни са еднакви с тези, които сме имали по предишните апартаменти, в които сме живяли.

Е вие ме убихте с тези суми.  #Crazy Shocked Ние за лятно време не падаме под 60лв. И то от както ни сложиха електронните електромери. А зимата стига и до 180лв. и нагоре. Вярно, че във Варна много злоупотребяват, ама чак толкова. Да добавя, че нямам миялна, само пералня (супер икономична), бойлер, индукционна печка (която се води също супер икономична) и климатик и то го пускаме от време на време лятото. Зимата си гори целодневно. Смятам, че ползваме същите електроуреди.

# 17
  • Мнения: 2 068
Estell не си единствена и нашите сметки са такива  Tired
е ние нямаме климатик но пък имаме миялна
почти всичко е клас А
отопляваме се с локално парно, бойлера е вързан към него и пак под 120 не падаме зимата

# 18
  • Мнения: 3 591
На мен ми е чудно как може дори да го допускат някои хора това за вариант...
Как ще спите после? То е същото като да разбиете на някого къщата и да го оберете...интересно как бихте се чуствали ако някой вас ограбва? Че да пожелаете вие да го правите.  ooooh!

Засрамете се. Майки сте. На какво си учите децата? Утре да отидат на училище и да отарашат чантите на другите деца, защото те имат нещо повече от вашето собствено дете? "Каквото немога да си позволя, ще го забърша!"

Сметките за тока се намаляват с икономии на ток. А разумно използване, с инвестиране във еергоспестяващи уреди, с използване на по-евтината тарифа, по-кратки душове, добра изолация, ефективно използване на котлони и фурни, простираме вместо сушене в сушилня и т.н.
Това е каквото трябва да обсъждате, а не ще ви хванат ли или не ако си модифицирате електромера! Това не ви прави по-различни от всички  останали крадци. Кражбата си е престъпление, независимо дали е на ток или на вещи.

# 19
  • Мнения: 950
Нашия електромер е електронен -изнесен е на оградата както на останалите ,уредите ми са нови и икономични клас А и Б .два климатика  и т. н,а и пералнята ми е безшумна ,не мисля че притеснявам някой  с нея нощно време , сметка до 50,60  лева  за мен е нерелна или електромера не отчита правилно или не знам ,а за кражбите на  ток откъде мислите че се избиват естествено че от другите !

# 20
  • Мнения: 46 518
Estell, от бойлерчето е Sunglasses ние сме на ТЕЦ, нямаме бойлер, родителите ни обаче са с бойлер и сметките им не падат под 60 лв. Peace

... сметка до 50,60  лева  за мен е нерелна или електромера не отчита правилно или не знам ...

Няма грешка, проверяван е, изправен е, а и както вече казах - живяли сме в много апартаменти (докато обикаляхме по квартири) и показанията са си все едни и същи Peace

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Ще коментирам електромерите, не устройството.
Имаме два електромера - 1 монофазен и 1 трифазен.
Докато бяхме само на монофазния сметката беше около 60 лв (на старите цени). Това лято мъжа ми прехвърли всичко на трифазния - със абсолютно същите уреди и навици за три месеца имам 115 лв. (преди три дни ми излезна изравнителната фактура)......правете си сметките сами.

Общи условия

Активация на акаунт