Боло дете и чувството за вина...

  • 4 812
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз не съм лекар,но според мен такива заболявания са или генно заложени или причината е всяка друга ,но не и неяденето на плодове.

Големият ми син е на 19 г.Плодове яде само под  #2gunfire, никак не ги обича.Той е първи внук и за двете баби и познайте какво количество шоколади,бонбони и всякакви "полезни "храни се носеха в къщи.За зеленчуци да не говорим,яде само домати /отскоро/ и краставици.Вече е голям и не мога насила да го карам.А не е боледувал повече от другите деца,някой и друг грип, сополи...

Ако беше вярно това с плодовете и зеленчуците,не трябваше да излиза от болницата./да не дава господ.../

Така че,както са ти казали,спри да плащаш ДОМ и си гледай детето.Не знам колко са ти близки мърморещите,но по-добре ги дръж настрана,вместо допълнително да ти вгорчават живота.
Пожелавам бързо възстановяване на детенце и повече спокойствие за теб  Hug

# 16
  • Мнения: 12 665
Когато някое от децата се разболее, майка ми започва пространен анализ - кога е настинало, защо, преди 1 седмица е излязло без шапка, дали не се е изпотило.
Не съм запозната с тази болест, слава Богу, но не вярвам и доброжелателите да са запознати.
Но рефренът - на село всичко се оправя ми е познат - с прясно мляко директно от кравата и баничка, сложена на открито да си хапват децата - за радост на всички мухи в радиус от 3 км.

# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Мононуклеозата е заразно заболяване. Никой не е застрахован. И аз съм била болна от същото, а съм била водена и на море, и на планина, и с плодове са ме тъпкали.

Не позволявай да ти насаждат чувство за вина, с чиста съвест може да си сигурна, че тя не е в теб. децата се разболяват от най-различни неща, аз лично не познавам дете, което никога не е боледувало.

# 18
  • Мнения: 1 477
Няма майка, която иска детето и да боледува и още по-малко да допринася за това.Сигурна съм, че полагаш всички необходими за детето ти грижи.Не взимай навътре подобни глупави изказвания.Дано скоро малкия се оправи  Hug

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Хайде, значи и аз съм лоша майка...
Водех цяло лято малкият на плаж.... и сега какво - лекувам гъбички, проявили се като петно на кожата му. 100 камшика са ми малко  Rolling Eyes
Не се връзвай на хорски приказки, децата боледуват (уви) и така порастват. Някой имат по-добър имунитет, други - не.
Малкият постоянно яде плодове и зеленчуци в суров вид, но сега е болен, снощи вдигна 38.8С... лекувам го и гледам да не се шашкам.
Пожелавам на детенцето ти да оздравява бързо и да не боледува нищо повече от нахален сопол през зимата (и то рядко!).

# 20
  • Мнения: 2 732
Разбирам те напълно ! И при мен при всяко боледуване настъпва и чувство на вина -защо и аз не знам.Така ще бъде

# 21
  Да, бе, много сте лоши родители.И аз съм такава, ако питаш комшийката.Лоша съм, защото  детето ми си счупи главата.Един , единствен път падна, ама на.Обаче аз не съм я гледала според  комшийката.А ето по какво съди за това :
     -Нейното дете по цял ден е на улицата , на слънце , вятър, дъжд  и сняг.А моето  освен на градина и разходките в неделя не излиза, особено в лошо време.Но тя не знае какво е работа, само с него се занимава, има свеки да й помага.А аз  нямам помощ и немога да зарежа пране, готвене и чистене за да клеча пред къщи с детето нонстоп.И моето въпреки това не е болнаво, освен сополите, които са задължителни в градината.
     -Нейното на 5 месеца  ядеше кисели краставици ooooh!, а моето нарочно  го захраних по-късно, така и така я кърмех.
     - А съм най-смотаната майка, защото си отглеждах детето, като се образовах  от специализирана литература, а тя  правеше това , което  баба  е правила...И пр. и пр.
   

       Ясно е, че за всеки критериите са различни.Така, че , авторката на темата, хич да не ти пука.Пожелавам ти  от все сърце детето да оздравее , а такива коментари  да не те събарят.Всяка майка е най-добра за детето си.

# 22
  • Мнения: 9 990
Моите за здрави и нищо специално не правя.Нищо по-различно от вас.Водим на море буквално дупето да топнат-5 дена не е почивка, не е каляване.На Витоша, дето и вила имаме не сме стъпвали от години.Тичаме от работа до градината и това е, кога ти месеци свободни за обикаляне по курорти и хижи.Плодове-каквото дават в яслата/градината.У дома-изгниват и се хвърлят.Не ми остава време и една супа да направя.Напоследък-от киселец с ориз, че става бързо... Tired
ОБАЧЕ-да не помислиш, че ме подминават упреците каква съм или не съм-например днес-що не тичам след колелото, за да се научи да кара без помощни...ми-боли ме гърло и кръст-как да тиам баси, а и бебето да пазя, пфу.Или-имало и нещо  там, дето според мен не е нищо-как неглежирам проблема и става Баси проблема на финала.Като капак-що уча, що работя, що това, що онова, как така ужд човек да ми гледал бебето, после-ма как така на ясла, много е малка...та-ако не за здравето, то за други неща упреците ги слушам и също ми натежава.
Инак-зле е да е болно дете.Лекарите да си кажат думата, но според мен това с водене на планина не се "лекува"
Сега, тази година, заради дребна започнах да давам бронховаксом.Принципно е недоносена, с проблеми беше , но не боледува.Не е панацея, но предвид, че на ясла тръгна, може пък и да е от позла.Незнам. Thinking
На вас-здраве желая, а упреците-опитай да игнорираш.
Как си гледам децата ли?Вече не помня...такава въртележка е при мен... Tired

# 23
  • Мнения: 473
Аз се чувствам виновна без да ми го казват другите. Винаги, когато нещо не е наред с малкия изпадам в неспирен плач. Не мога да се успокоя дори всички около мен да казват, че нещата са наред и аз нямам вина. Но аз се чувствам зле и това е. Полагам максимум грижи за детето, както всяка нормална майка. Грижа се за чистотата, на храненето обръщам много внимание - всеки ден зеленчуци, плодове, млечни и т.н., разходки постоянно всеки ден, море, балкан и т.н. Но понякога някои неща не зависят от грижите за децата ни. Циганчетата като ходят по потници в този студ и като не ги хранят с плодове, а пък море не са и сънували как така пращят от здраве. Значи не е само до гледането. Вирусите например как да ги спреш? Я да си дадем малко кураж, не се притеснявай и не им позволявай да ти вменяват чувство за вина.

# 24
  • Мнения: 9 990
Значи-това си го избийте, ревове, глупости...
Изпадала съм няколко пъти в изключително кризисни ситуации, ревът не е добър помощник.
Има температура детето-и да рева?В Пирогов пред спешния-да рева?В болницата в интензивното-да рева?Това не помага.Помага търсене на варианти за излизане от ситуацията.И топлата ръка на мама на личицето на детето, а не ред сълзи/ред сополи и подпухнало уплашено лице.
Успех! Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама голямото реване не е с термометъра в ръка или при приемането в болницата. То идва после, когато друг решава (най-често лекарят) какво да се прави с детето, а майката е абсолютно объркана и не знае дали да вярва или не. Или ако детето тръгне да се влошава и това е изненадващо.

# 26
  • Мнения: 1 858
Преди да се постави вярната диагноза на сина ми завеждащата на детско отделение в Монтана ми каза "ти не се грижиш добре за това дете, не знаеш как да го гледаш"...
Аз давах всичко от себе си, гледах го по всички правила... обаче не вървеше. Няколко пъти щях да изгубя детето си. Всички лекари почти ме обвиняваха, че аз убивам детето си (никой не го каза гласно но го виждах в очите им). Направо бях разбита, губех бебето си а всички си мислеха, че аз съм виновна. Като стана ясно каква е диагнозата и се започна профилактиката и детето се стабилизира се превърнах в "майка за пример". От опит знам, че и задника да си съдереш и от 7 кладенеца вода да донесеш ако си е тръгнало на криво ти вина нямаш. Всяка майка прави най-доброто за детето си не се самообвинявай няма смисъл. Тези дето много знаят съвети да дават ги прати да пасат и така. И на мене много съвети се опитваха да ми дават но реално помощ...

# 27
  • Мнения: 9 990
...е, малко като бг акушерките, които ти викат-не ставаш за майка още преди да си родила, щото си си позволила да те заболи Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Аха, точно така е. Хорът е многогласен, но целта е една и съща - да покаже на майката как не става за майка, че да може всеки хорист да се издигне в собствените си очи.

# 29
  • Мнения: X
То чужди деца най-лесно се гледат и всеки знае най-добре какво не правиш, за да ти е здраво детето, но никой не е дошъл да го гледа, лекува или обгрижва. Това какво трябва да ти говори? Майната им на всичките, ако трябва и на най-близките. Аз имам един принцип - който се е грижил за детето ми повече от 24 часа, САМ и без друга помощ, получава правото да ми дава съвети. Но не и да ме обвинява какво съм направила или не. Разбери, ти си майката и правиш най-доброто за него. Всичко останало са дрънканици на хора, които не знаят с какво да помогнат. Освен детенце, трябва да излекуваш собственото си чувство за вина и да спреш да се поддаваш на подобни реплики. Ако нещо, казано от някой, не е важно за теб, няма как да бъдеш наранена или да се чувстваш виновна. Ако се интересуваш от това как да си помогнеш, ето ти интересно четиво, може и да ти помогне. emozdrave.info. Успех и бързо оздравяване на малчо.

Общи условия

Активация на акаунт