74 минути президентски дебат в САЩ

  • 21 806
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 091
Аз пък ужасно се разочаровах от дебата.  Rolling Eyes Палинката беше навързала просто реплики от предишните си интервюта. Не можах да я видя ТЯ какво мисли, само се криеше зад клишета, не отговори на нито един въпрос, като в моментите, когато се отплесваше да рецитира застиваше втренчена в камерата ( хората, които имат зрителна памет за рецитиране правят точно така, казвам го от опит, защото аз съм така) и припяваше познатите лозунги.
Б ме изненада приятно обаче, смятах че ще е много по-зле.

Ето тук на който му е интересно нещо смешно:
http://3.bp.blogspot.com/_1xQeOPE9ePU/SOY6vjXYjpI/AAAAAAAACn8/kc … alinflowchart.jpg

# 256
  • Мнения: 2 185
Леле Атти you made my day  Hug, благодаря ти за този линк. Аз се чудя как да си поддържам френския, че откакто завърших съм го позанемарила, а откакто съм тук още повече  ooooh! , но изобщо не ми беше хрумвало да търся Алианс Франсез тук. Окзза се, че имам не много далеч от мен...много съм доволна   bouquet

# 257
  • Мнения: 3 367
Чъкичииз е доказано най-ужасното място на света за мен,ходих 2 пъти заради рд дни,и 2та пъти след това се напих от мъка (буквално),а аз пия не повече от 3/година. Бях готова да платя на някой 2 път да ги заведе,но не намерих кандидат
*
В редица клубове к ние посетихме в Бг преди 2 години се пушеше,не ми хареса,натъпкано,шумно,джънк храна, безразборно кой кое дете гледа и кой е отговорен,няма кой да варди вратата и пред очите ми едно момченце си "тръгна" от един клуб в Лозенеж (2 патета или нещо от рода)
*
Тук ходим в детския музей за подобни нужди,също  библиотеки,книжарници,тойзъръс, плейграунда на мола, на зоото в обрзов.център, джима и петсторс (това толерирам аз,инак децата мрат за чъкичииз,но моя кеф нали е важен Mr. Green ) НЯма специални приготовления и пари, само за музея трябва да е уикенд че затварят в 5 през седмицата,инак ходим всеки следобед на едно от горните места.
*
 мишолина, подобни преживявание имахме със сладоледения камион и с мкдоналдс,ния още я подиграват че казала че това е мюзик трък (така я бях уведомила),но за 2то не съм се предала още. Джелото е ок,ние го ядем през лятото с плодове вътре и кис.мляко от топ

# 258
  • Мнения: 1 147
Ники, СД-та на Берлиц, аз така уча испански на път за работа...

# 259
  • Мнения: 868
Не съм виждала клубове за деца в БГ, но от описанието не мисля, че тука има точно такива.

Виждала съм не точно клубове (не се наричат така; всяко място си има свое име), но специални закрити места с много играчки където децата могат да играят. С тях са и родителите, обаче. Не можеш да ги оставиш сами защото там нямат учители или бавачки.  

Към музеите имат кътове за деца, но пак не можеш да ги оставиш сами.  В библиотеките също.

Друг тип: различни класове (гимнастика, музика, или изкуства), където водиш детето и ако е на определена възраст, го оставяш за около 45 минути с учителката в клас. Ако детето е малко, заниманията включват и родителя. Не е прието да се предлага чай или кафе на майките по тези класове.

И още един тип: фитнес салоните, където има стая с играчки за деца + 1 или 2 бавачки докато мама/татко спортува.

За всичко, с изключение на библиотеката, се плаща. За музеите ние плащаме годишна вноска.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 20:17 от Pixie

# 260
  • Мнения: 2 381
Атти и Зора, мерси много   bouquet

поправка: Гугълвах, разбрах  Simple Smile

# 261
  • Мнения: 1 800
е сега нищо не направила, статистиките показват, че тя се е справила по-добре, също и на комнетарите след дебата на разни специалисти изказваха позитивно за нея.

на байдън пък многоповтарящите се думи бяха- нейбърхууд и ФЕЪР Rolling Eyes

обама прекалява, гледах репортаж от някакво училище, децата наредени пеят възхваляваща песен за него Crazy  ...много комунистическо ми намирисва, многго десперейт....и с този негов канал по тв Stop

е сара нямала опит, че обама какъв опит има като започна, докато слушах преди внимателно и той само повтаряше промяна, промяна, без да отговаря и обещава, сега се поотрака. сара да застане пред някой с толкова опит и пред толкова народ и да говори само след 5 седмици, не мога да го отмина.

Буш спечели щото Кери беше още по неприемлив, ама беше на концерта на Ю2 в Бостън(5 реда напред от нас) Laughing

 само да оточня, че и Макейн не ми харесва, въпреки, че съм консерва голяма...
---
олеле, ЕйДж намерил близалка от някъде и целия е син в устата Crazy

# 262
  • Мнения: 3 367
В БГ клубове има т.н. аниматори,но на 90% от тях аз не бих оставила дете,по никой начин. Тук няма подобно нещо,права е Пикси,освен ако не е платен клас.Идеята на бебешките класове е да има интеракция дете-родител,та затуй  и не дават кафе Laughing. Инак не пречи да оставиш по-голямо дете и да идеш до кафето отсреща,редовно го практикувам с на ния балета
*
Спокойно може децата да играят,майките им са си говорят на 10 метра от тях, във всяко едно от изброените от мен по-горе места ,пробвано и проверено. Плащаме 50$/година за музея и мембършип  за джима (защото и уж спортуваме),всичко останало е без пари.

# 263
  • Мнения: 98
ники1, мисля, че точно тук някой беше препоръчал този сайт:http://www.livemocha.com/. аз съм много доволна от него Peace

байдън каза поне 5-6 пъти "ас а метъ оф факт", това ми направи впечатление  Grinning, но не ме подразни колкото "олсото" на пейлън  Rolling Eyes

# 264
  • Мнения: 2 381
много благодаря Стелла_арс  Simple Smile

# 265
  • Мнения: 948
Bens - Аризона е гарантирано републиканска; няма начин Обама да я отнесе, така че теб сме те отписали  Laughing Виж, Вики ми се иска да гласува за демократите, защото може и да има шанс Джорджия да се обърне  Mr. Green Но пък и двете не сте в класически swing state  Laughing Темата, гледам, е преобладаващо за Обама (знам, че някои не могат да гласуват, за съжаление...)

Вики - мисли си, не бързай  Crazy
(и това от човек, който не живее в САЩ, никога не е можел да гласува там - не знам защо не мога да се отърся от американската политика)

# 266
  • USA
  • Мнения: 559
Според мен Байдън беше много солиден. Хареса ми. Сара се държа като ученичка. През изречение казваше "МакКейн". Според мен се представи доста слабо, учудвам се как някои смятат, че се е представила добре. Според мен всеки гледа избирателно. Истината е, че тя се цели в електората, който не разбира нито от политика нито от икономика. Не ме притеснява МакКейн толкова, колкото това, че ако той е избран, Сара има реалният шанс да стане президент.  Crazy  За съжаление, не мога да гласувам, за късмет съм в силно демократичен щат.  Mr. Green

# 267
  • Мнения: 98
ники1,  ето още един, който много харесвам:http://www.learn-spanish-online.de/ Hug

мишолина, гледах един френски полит. коментатор (забравих му името), който каза че, ако обама беше кандидат за президент на европа щял да спечели с над 90%, защото за европейците бил въплащение на мартин лутър кинг и кенеди едновременно  Grinning.

# 268
  • Мнения: 3 491
Ати, за детските клубове в София да си кажа мнението от тази година - да, добър вариант са и според мене. Аз имам опит само от два - "Лейди" в "Дървеница" и този на кино "Арена" в Младост 4. Не знам през зимата как е, през лятото в "Лейди" се пуши, но отвън.
Понеже съм останала с впечатление, че детето ти е малко, т.е. под 3 години, да кажа, че не съм забелязала родители да си оставят децата сами на такава възраст. Отделно, в клуба на кино "Арена" имаше специални часове в ранния следобяд само за майки с деца до 3 години, и не пускаха по-големи деца, или деца сами. На територията на самия клуб не съм забелязала да се пуши.
Но това в Младост 4. Знам, че кино "Арена" има някъде и на "Борис 3-ти", но дотам не стигнахме.
Ники, не съм учила тук чужд език, но съм чувала добри отзиви за системата Pimsleur, и знам, че се търси.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 22:33 от блажка

# 269
  • Мнения: 7 091
Bens, кои точно коментатори се изказаха позитивно за Пейлин? newsm78 Аз гледах коментарите след дебата и дори и републиканските коментатори казаха, че за тях Байдън е спечелил дебата. В момента дори да пуснеш едно търсене на vice presidential debate poll, пак всичките, които ми излизат показват, че Байдън е спечелил. newsm78 Не се заяждам, просто ми е любопитно да прочета и друго мнение и ще ми е интересно да споделиш ти къде четеш.  Peace
Аз гледах едновременно с дебата и статистиката, която вървеше за одобрение/неодобрение за реепубликанци, демократи и независими , сещате се, онази като кардиограма дето изглежда, вървеше в реално време на сайта на СНН. Беше много интересно, естествено е когато говори политик от "твоята" партия да скача одобрението нагоре, но това, което ме изненада беше, че докато при демократите одобрението скачаше много нагоре, то при републиканците беше почти статично, докато говореше Сара. Много рядко одобрението им отиваше нагоре. Другото изненадващо беше, че демократите пък не падаха често под линията на одобрение, когато Пейлин говореше, докато републиканците определено падаха под линията на одобрение, когато говореше Байдън.

Та така де...споделете и другите къде четете.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт