хоби:гадаене-хаиде да се пробваме...

  • 41 344
  • 653
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 91
Здравейте момичета,нямаше ме за малко а толкова много сте писали,сега ще чета.
Честит празник на именниците  newsm51
Фатима Hug
лек ден на всички желая.

# 631
  • Мнения: 378
Fatima,направо съм потресена,благодаря ти много  bouquet,да си жива,здрава и много щастие ти пожелавам  love001,ще те питам нещо на лични ако може де!  bouquet  bouquet  bouquet

# 632
  • Варна
  • Мнения: 57
Fatima, и аз ти благодаря много! Доста точно, страхотна си!  bouquet  smile3525Честит Имен Ден на всички именници! baloni

# 633
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Здравейте

Хайде и аз да се включа с една красота - много харесвам момината сълза


Честит имен ден на всички именници

# 634
  • Мнения: 38
Десет повели на Лечителя за десет десетилетия живот
Петър Димков


1. Изграждайте живота си "съответно" на средата, в която го осъществявате, като изключвате притеснителни "разминавания" между вашия тип витални реакции и околната среда. Всяко несъответствие "хаби" живота!

2. Утвърдете отрано най-подходящия за вас ритъм на живот. Подходящ е всеки ритъм, който разпределя натовареността равномерно в повтарящи се количества и интервали. Това създава пожизнен витален тренинг.

3. Изразходвайте всекидневно определено количество енергия за движение - бягане, гимнастика, ходене. Движението е живот, застоят - смърт.

4. Горните три условия обуславят четвъртото: гледайте на живота доброжелателно, ведро, избягвайте всякакви потискащи емоциите „попарват", износват, убиват организма (духа).

5. Усмихвайте се! Усмивката е здравословна - тя не само изразява здравето, но го прави.

6. Не прекалявайте в нищо и никога! Не преяждайте - това е прекаляване с ядене (преумора на цялото тяло в излишно храносмилане, което убива); не прекалявайте дори с труда - преумората също е „неизлечима". И обратно, не се отдавайте на свръхленост - това е "прекаляване" с бездействието.

7. Правете добро! Това е призванието ви. Притичвайте се на помощ на всекиго, защото така помагате на себе си да се възвисите в самочувствието си на човек.

8. Бъдете любознателни! Любознателността е движение на духа, несравнимо здравословно! Интересувайте се от живота - главното Условие да останете в него.

9. Не се бойте от болести! Това е задължително условие да не боледувате.

10. Живейте и помагайте на всички да живеят добротворно!

# 635
  • Мнения: 3
   привет пак от мен,девоичета Grinning Peace

   имам още да пиша и анализирам на лични,и от време на време ще гледам и тук Grinning Hug Peace

хели,привет,мила Grinning Hug
как си,още си се бориш с грипа Hug Peace
линка е етрахотен Hug

isa2 Grinning Hugздравеи и на теб,как си

denigali Grinning Hug bowuu
можеш и на лични

s-ena Grinning Hug bowuu
на кого са кучетата Grinning Peace

arodoet Grinning Hug
привет и на теб,мила,

мирче,както винаги си на ниво.мила Grinning Hug

# 636
  • Мнения: 3
   хели,предаи много поздрави на м-р Рипли от моята ханка Grinning Hug

в момента ме гризе по ръката и наднича в монитора,докато пиша Grinning

като четях ст-то от р.бърнс се сетих за „спасителя в ръжта„на селинджър,
някоя от вас чела ли е този роман,
ако не е много е изгубил,и непременно да я потърси и прочете Grinning Peace

# 637
  • Мнения: 379
извинете, че се забавих, но малкият много шета днеска  Embarassed
ето за водата

Седемдесет процента от тялото ни е вода. Тя се намира в непрекъснато движение, като за около пет-шест часа осъществява пълна обмяна. За да се чувстваме добре и в кондиция, е важно да се грижим за правилното протичане на този непрекъснат воден поток, защото именно той очиства, храни и обновява човешкото тяло. Дори леката дехидратация на организма може да доведе до главоболие, сънливост, промени в настроението, забавени реакции. Пиенето на достатъчно количество вода спомага за редовната и пълноценна обмяна на водата в организма. И макар че по принцип се сещаме за това предимно през лятото, през зимата е дори още по-важно, тъй като студеното време може да наруши баланса в организма и да предизвика обезводняване. Водата разрежда отровите, попадали в организма ни, и спомага за изхвърлянето им, благоприятства за нормалното протичане на всички функции в организма. Освен за основно прочистване и детоксикация на организма, много здравословни проблеми се влияят положително и се лекуват чрез пиенето на чиста или обогатена вода. основно прочистване
Най-лесният начин да прочистите организ­ма си от всички натрупани токсини и бактерии вследствие на неправилния начин на живот. Сутрин на гладно се пие една чаша гореща вода на малки глътки. Още по-пречистващо и презареждащо (особено през студения сезон) ще ви се отрази един ден в месеца, в който се пие само гореща вода с мед и сок от лимони (2-3 лимона на една чаена чаша вода). Така организмът се изчиства от шлаката и от токсините, като едновременно с това се храни с микроелементи и витамини, а имунната система укрепва.



сребърна вода

Среброто има способността да дезинфекцира водата и да убива наличните в нея бактерии (неслучайно хората открай време са използвали сребърни съдове за съхранение на вода). Ефективността на водата се повишава чувствително и ако среброто бъде разтворено в нея с помощ­та на електричество. Такава вода вече може да си закупите и в аптеките, има изключителни антимикробни, антибактериални и антигъбични качества, както и качества за борба с общи инфекции и лечение на рани.

снежна вода

Снежната вода е питейна вода, която първо се замразява, а после се размразява, за да се очисти от химическите вещества, които съдържа. Водата се сипва в емайлиран съд и се оставя в камерата на хладилника. След време образувалият се лед на повърхността се счупва и се изхвърля, защото съдържа молекули на тежката вода, а незамръзналата вода под него се сипва в друг съд, слага се отново в камерата и се държи, докато замръзне на 2/3. Тази част, която не е замръзнала, се изсипва, а ледът се оставя да се втечни на стайна температура. Това е пречистената снежна вода, която се пие на малки глътки два-три пъти дневно по една чаша. Когато обикновената вода попадне в организма, тя променя структурата си и поема част от енергията на тялото. Молекулите на снежната вода имат изменена структура, адекватна на тези на човешкия организъм, като така тя не отнема енергия от организма, а напротив - зарежда го с енергия и намалява умората.



магнитна вода

Въздействието на магнитната вода се обяснява с това, че магнитното поле променя структурата на кристалната решетка на водата и увеличава биологичната й активност. Тази вода има лечебни и стимулиращи свойства, нормализира кръвното налягане и благоприятства правилната обмяна на веществата в организ­ма.

активирана вода

Получава се чрез електролиза и има съвършено нови свойства, ефективни при редица заболявания. Активираната вода е два вида в зависимост от това дали е обработена с положително заредени йони (алкална или жива вода) или с отрицателно заредени катиони (киселинна или мъртва вода). По своите електролитически параметри тя е много близка до телесните течности (кръв, междуклетъчна течност и др.), затова се включва веднага в жизнената дейност на организма и влияе благоприятно на възстановяването на енергийния баланс на организма. Мъртвата вода е отлично бактерицидно и дезинфекциращо средство, забавя биологичните процеси в организма на човека и животните, понижава кръвното налягане, успокоява нервите, подобрява съня, намалява болките в ставите. Живата вода пък е отлично тонизиращо и стимулиращо средство. Тя ускорява биологичните процеси в организма, увеличава кръвното налягане, подобрява усвояването на храната, ускорява обмяната на веществата, подобрява апетита, придава енергия, бодрост. Може да се приготвя в домашни условия, като се използва битов активатор за вода.

# 638
  • Мнения: 379
колко съм разсеяна  ooooh!
ЧЕСТИТО НА ИМЕННИЦИТЕ и от мен!!!  smile3525

и още един сайт за билките и тяхното приложение
http://bilky.hit.bg/

# 639
  • Мнения: 3
  мамче,страхотна си Grinning Hug

давам ти още една насока за водата-

тя поема мислите и думите на хората,

за начините за зареждане на водата с думи,

още от древни времена хората са знаели за това своиство на водата.

тя се използва във ВСИЧКИ важни религиозни и мистични ритуали,

  имаме и тук по нашите земи това,например-,,мълчаната вода,,и т.н.

# 640
  • Мнения: 242
Здравейте момичета,аз не пиша ,но пък за сметка на това ви следя изкъсо какво си говорите,и ми е много приятно,влизам да ви почерпя за имения си ден и пожелавам на всички именници и на всички около тях да бъдат живи и здрави и много много обичани.
 Заповядайте   bouquet

# 641
  • Мнения: 379
слушам и изпълнявам:


МАГИЧЕСКИ РИТУАЛ С ВОДА, ЗА ДА МОЖЕ НЯКОЙ ДА ВИ ОБИЧА ИСКРЕНО
До 40 годишна възраст на Елена, една от добрите ми приятелки, не й се отдаваше да намери другар в живота. Останалите страни на битието й бяха уредени: имаше прекрасно жилище, добра работа, не беше зле обезпечена материално. Но независимо от всичко това, струваше ми се, че мъжете просто не я забелязваха. Тя експериментира твърде много с цел да устрои личния си живот, ходеше в църква, дори и по гадателки, но напразно. А й се искаше да има до себе си мъж, които искрено да я обича и защитава, но все не срещаше достоен човек. Когато се обърна към мен, знаех, че и в нейния случай магическата сила на водата ще й помогне. Научих я как да си пречиства и зареди водата, какви думи да произнася. Елена извърши ритуала в понеделник, а в събота вече срещна този, за когото отдавна мечтаеше.
Друг пример доказва, че обредите с магически заредена вода в действителност са много ефективни: Вероника К. Живееше с приятеля си повече от две години. Те се обичаха, но той не искаше и да чуе за сватба. Девойката повярва в тайната сила на водата и след втория ден от извършването на ритуала той й поиска ръката!

КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ, ЗА ДА МОЖЕ НЯКОЙ ДА ТЕ ОБИКНЕ ИСКРЕНО
Влезте във вашия ъгъл или олтар, извършете обреда по пречистването и зареждането на водата. Вземете в ръка съда с водата, седнете на земята. Представете си ясно розов ореол, който обкръжава вашия любим или си представете образа на бъдещия си избраник (Например, представете си, че сте в обятията на човек, когото не познавате по физиономия, но който би ви направил много щастлива). Позволете на розовия ореол да ви обгърне, почувствайте топлотата и добротата, които ви се предават. Намокрете кичури от своите коси с магическата вода и в същото време произнесете следните думи:
'Добра вода, магическа вода, от теб сме родени, в теб кръстени. Свещената тайна на брака се извършва с теб и Светия Дух. Помогни и на мен (кажете своето име) да позная щастие и пълнота заедно с човека, когото желая и обичам. Знам, че Всевишния не ме е принесъл на Земята за нещастие, и зная, че някъде на земята съществува моята половинка, която страда от самота. Добра Вода, магическа вода, направи така, че моята половинка да се появи насреща ми, да бъде по-искрен и любящ и да не се крие от мен. Добра Вода, магическа вода, дай ми щастието, което е предназначено за мен и любовта, за която мечтая. Нека това се сбъдне, а магическата вода да съедини нашите съдби завинаги, удвоявайки щастието ни.'
Имайте предвид, че при произнасянето на магическите думи, ако искате някоя позната вам личност искрено да ви залюби, трябва да произнесете името й, дадено при кръщението. Този ритуал е много ефективен, а силата му може да бъде увеличена, ако се вземат няколко капки от магическата вода и  след молитвата ги напръскате върху дреха или предмет, принадлежащи на желаната персона.


*** това е от нета, да не си помислите, че Елена и Вероника са мои приятелки  Embarassed

# 642
  • Варна
  • Мнения: 57
fatima, кученцето е мое, и аз си го прибрах от улицата. Беше натирено, след като човека, който го е гледал разбрал, че е смесена порода. МНОГО обичам животните, имам и котарак на 11 години. Hug

# 643
  • Мнения: 101
О, Фатима, "Спасителят в ръжта" е страхотен, аз по принцип много харесвам Селинджър. Wink Макар че "Малкият принц" си остава номер едно за мен. Grinning
Предавам поздравите на Рипо и връщам едно облизване на Ханка. Wink
Грипа е почти преборен, само кашлицата и хремата остават, ама тях ще си ги повлача малко. Но не ме тресе и нямам температура.
 Ето една интересна статия от мен, да имате да четете, докато съм навън с кучо Sunglasses


Графология - наука за разкриване на характера чрез почерка

Автор: инж.Ангел Биков

Един от най-често възникващите проблеми в практиката е въпроса, относно наименованието на различните експертизи, свързани с почерка. Най-често използваното понятие "графологична експертиза" всъщност в повечето случаи се употребява доста неточно. Настоящата статия хвърля светлина върху въпроса за науката Графология и графологичната експертиза. (б.р.)

Често в съдебните зали за изясняването на едни или  други обстоятелства свързани с даденото дело се споменават думичките "ГРАФОЛОГИЧЕСКА ЕКСПЕРТИЗА", или по-точно казано от Съда бива назначавана такава експертиза. Голяма част  от експлоатиращите това понятие, както и самозвалите се в съдебния процес  “графолози”  не знаят и не си дават сметка, че всъщност  това което те предоставят на българския Съд като графологическа експертиза само гравитира около Графологията като наука свързана с почерка.

Липсата на традиция,  на учебни заведения и безконтролност в тази област, за разлика от считащите се за нормални държави, съвсем са деформирали и принизили качеството на предназначения за съдебния процес продукт, наречен  условно “графологическа експертиза”. Едно от доказателствата за това е, че в съдебните зали тази експертиза веднъж  бива наричана “графическа”, друг път пък  “почеркова”, а понякога и с име нямащо нищо общо с науката за почерка. В тази връзка резонно  и обяснимо е изключително многото на брой експертизи, които се налага да назначава Съда, за да се доближи до истината.

В контекста на горното трябва да се знае, че когато се оспорва автентичността  на даден документ и се касае за установяването на изпълнителя на ръкописния текст или подпис в него, графологическата експертиза се свежда до нивото на графическата, или още  казано почеркова  експертиза. В съдебния процес компромисно тя може да се назована и с наложилото се в съдебната практика понятие “графологическа”, но експерта  в своето експертното заключение трябва да отбележи, че става въпрос за “графическо” /почерково/ изследване на ръкописен текст или подпис.

Тогава, когато се налага да се  разкрият тайните в почерка , за да се вникне в душата на личността и се установят нейните положителни или отрицателни качества, то тогава се извършва тъй наречения графологичен анализ. Извършвайки графологичния анализ, за разлика от графичния /почерковия/  специалиста-графолог се опира на психологията на движенията, като  почерка се разглежда от много по-широк ъгъл.

Във връзка с гореизложеното, като съдебен експерт графолог спокойно  би могъл да се назове този специалист по почеркознание използван в съдебния процес, който на практика при решаването на съответните  задачи,  би могъл да приложи прийомите  на споменатите два типа анализ. Този подход би позволил, да бъде изяснено не само, кое е лицето, което е писало изследвания текст, но и какво представлява то като личност и по-конкретно какво е било неговото психическо и здравословно състояние в момента на написването на инкриминирания текст.  За жалост на настоящия етап у нас такива специалисти почти не съществуват!  По-голямата част от тези, които са в обръщение в съдебната система и които побързаха чисто комерсиално да се самоназоват  “графолози”, до скоро  като бивши служители на МВР  считаха Графологията за окултна наука.

ГРАФОЛОГИЯТА

ГРАФОЛОГИЯТА е сериозна наука. Тя както всички науки има закони  и принципи на които се подчинява. Има също и дълга история. Първите й основи са положени от французинът абат Жан-Иполит  Мишон още през 1871г. Негов последовател е също французин, на име Крепиьо-Жамен, чиито  трудове  са преведени на много езици. Ето защо Франция се счита за родината на тази наука.
Графологията като много науки, в своето развитие е минала както през  периоди на отричане, така и на възхвала.Днес в съвременния си вид, тя представлява наука за характера на човека.  Наука която е в състояние по написаното от човека върху къс хартия, посредством графологическия анализ да открие неговите качества, недостатъци, въжделения, т.е. да проникне в неговата душа. Някои ще си помислят, че това е магьосничество или някаква  шарлатанска игра. Не, графологията се опира на психологията на движенията, които се материализират посредством написаното. В нея няма нищо скрито. Тя има свои правила според, които почеркът може да бъде анализиран, класифициран и сравнен. Къде се крият нейните корени ?

Още от древни времена се е предполагало, че някои  характерности  в почерка са свързани с характера на този който ги е изписал. Така например далеч преди абат Мишон, още през 17 век италианския учител Камило Балди, публикувал книга за начина на разпознаване природата и качествата на писателя. Съществуват данни, че бележити писатели като Гьоте, Балзак, Александър Дюма, Едгар По, Жорш Санд и др. са се интересували от  графологията. Като наука за почерка тя е била изучавана и от висшето духовенство.

Духовният баща на графологията , абат Мишон до  основополагащата за графологията 1871година, в продължение на 30 години подробно е изследвал и изучавал мистериите на почерка. Своите открития той е публикувал в трудовете “Графологична система”; “Практическа методика”; “Речник на значимите неща” и още много почти непознати творби, съдържащи забележителни статии за историята на почерците на французите от най-древни времена.

Абат Мишон задълбочено изследва историята на Наполеон, през призмата и проследявайки развитието на неговия почерк.  Той обхваща младежкия период, когато  Бонапарт е бил още пламенен лейтенант в град Бриен, енергичен пълен с идеи, проследява неговия път до 18 Брюмер.  Преминава през коронясването му като император, военните походи и победи и накрая изгнанието му на остров Света Елена.
Абат Мишон пропагандира тайните на почерка, четейки лекции в много европейски столици. Той е изработил множество графологически портрети, които са изненадвали аудиторията с точността на поставената от него диагноза. Той е този, който кръщава науката за почерка с името ГРАФОЛОГИЯ. През 1871г създава съществуващото и до днес графологично общество, което непрекъснато се разраства.
След смъртта на абат Мишон през 1886г. Крепиьо Жамен се е захванал  да положи истинските и солидни основи на графологията. Със своите трудове и това което е оставил след себе си абат Мишон, той създава хартата на графологията. Така зъболекарят Жюл Крепьо – Жамен се превръща в бащата на съвременната графология.

В по-ново време особено значение на графологията е отдавало правителството на Райха. Така например на международния конгрес на графолозите през 1937година в Париж, то е изпратило представители единствено притежаващи държавна диплома  за графолог. Учредявайки такава диплома правителството на Германия е предприело решителни стъпки за борба с шарлатаните, но за жалост войната през 1939г. е осуетила неговите действия в това направление.

Четейки написаното навярно се разсейват тъмните краски и погрешни представи , че графологията   е мистерия изпълнена с множество лъжи и  се заражда усещането , че тя е една сериозна наука. Самата думичка “графология” има гръцки произход , “графейн” – означава пиша, а “логос” – наука. В разширен смисъл това е една практическа психология да се опише човешката личност според почерка, един метод да се открият особеностите на индивидуалните качества на характера, вътрешния свят на този който пише.

През 1875г. във въведението към първата си книга “Графологична система” абат Мишон пише: “Истинската практическа наука цели познанието на човека. Познавачите на тази наука са силни в живота и то най-вече в света на сделките, защото се научават как да разгадават инстинктите, как да преценят характера, как да откриват страстите у другите хора....”

Силата и успеха на графологията се състои в това , че всяко човешко същество с характер слабо се интересува от калиграфските правила и  пише спонтанно с целия си темперамент, с вродените си или придобити наклонности, т.е. целият се разкрива в почерка си. До като човек може да прикрива някои свои външни прояви и инстинкти с цел да се показва в добра светлина, то трудно би могъл да завоалира собствения си почерк. В тази връзка в същата книга абат Мишон пише : “...В тази борба кой е по-ловък : този ли който се маскира, защото има интерес да се скрие от погледите на този, който изучава и наблюдава? Обикновено този, който се крие. Той дори стига до там, че външно си придава качество, което не притежава и си слага толкова умела маска, че човек лесно може да се заблуди. Графологията позволява като се анализира почерка и се класира с психологическите му значения, да се открие истинския характер на този, който пише и да се свали маската му, да се съблече гол и да се види такъв, какъвто е.”     

В днешно време в много държави графологията се счита за полезна наука. По телевизията , радиото , вестниците, списанията в интернет се публикуват интервюта на опитни графолози. Днес никой не отрича тази наука. В Германия в околностите на Щутгард съществува създадена графологична школа. В Австрия, Швейцария, Русия, Англия  и Америка графологията може да бъде изборна дисциплина в някои учебни заведения. Въпреки това основателен е въпроса, каква може  да бъде ползата от нея ?

Най-ценното е това, че графологията би ни помогнала да опознаем по-добре първо себе си, а след това и хората с които контактува ме. Да опознаеш себе си, това означава да откриеш ключа към земното щастие. Ти ще можеш да се поправяш, да се усъвършенствуваш, да бъдеш по-дисциплиниран и прочие: с една дума да бъдеш по-добър.
Графологията е ценен помощник на Темида.  Хората на Правото могат да се възползват от нейните възможности и да бъдат по - прецизни при определянето на невинността и виновността на обвиняемите. Тук обаче трябва да се повтори, че  традиционната експертизата, която се използва от Съдебната система има за цел да установи /идентифицира/ личността по  написаното, докато графологията изследва почерка от много по-широк ъгъл. Тя вижда в почерка характерен жест при писане, в състояние е да разкрие цяла палитра  от качества на личността.

Графологията може да бъде полезна както за родителите, така  и за учителите, при възпитанието на децата , при тяхното професионално ориентиране съобразявайки го с характера им.

Тя може да подпомага лекарите с допълнителна информация, при диагностирането и контролирането на определени  болести;  Тя може да даде предварителна информация на сгодените за шансовете им за щастлив брак , отчитайки сходството или несходството в характерите.Тя осведомява  за професионалния и нравствен облик на бъдещите партньори.

Графологията може да бъде и ценен съветник на съвременните бизнесмени, при разглеждането на молбите на кандидатите за работа или при разпределянето на различните служби. Тя ще им помогне да се съобразят не само с професионалните качества , но и с истинския морален облик и характер на кандидата.

Въпреки  споделеното до тук, основателно биха възникнали и реплики от рода: да, ама почеркът може дори и в рамките на изписването на един лист да се измени;  или пък, аз мога да променя почерка си по желание и т.н..... Що се касае до първата реплика, то би могло да се отговори по следния начин:  никога определена гримаса или силен смях не променят коренно дадената физиономия, както и ако на една снимка сме излезли широко усмихнати, то това няма да попречи  да ни познаят тази снимка. Така е и с графологията. Вариантите в почерка  подсказват, за различните състояния на характера и влиянието, което  оказват върху него именно различните душевни състояния.

Що  се касае до втората реплика, то наистина човек умишлено би могъл да измени своя почерк, за да  не се разкрие истинския му характер. До пълна промяна на почерка обаче, не може да се стигне.Винаги остават някои от неговите индивидуалности, които биха позволили да се определят известни качества или недостатъци.Ако човек реши изкуствено да променя почерка си, с някаква цел, то бързо би се уморил да внимава и неусетно постепенно  ще започне да пише както обикновено си пише. Искаме или не, ние притежаваме единствен и индивидуален почерк.  Но за да бъде верен един графологичен портрет, пишещия трябва да бъде искрен и да покаже истинския си почерк.

# 644
  • Мнения: 38
Завещано от Петър Димков:
http://www.superbilki.info/?p=53

Общи условия

Активация на акаунт