ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 837
  • 540
  •   1
Отговори
# 60
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Радо използва допълване на второто число до 10/20 от първото и така смята. Това ми обяснява като го питам как е получил резултата. Не знам дали в училище са го учили така или си го е измислил. Определено не се препоръчва смятане с пръсти.

За Я и Ю, и звуците и аз го научих и забравих още в 1 клас, ама и Радо го беше забравил - при преговора се върна с начервена тетрадка и съответното пояснение от госпожата.

# 61
При нас госпожата още в първи клас ни каза на родителската среща, че децата ще се научат ПО НОВАТА СИСТЕМА да смятат по нюх.
 Всичко трябва да се наизусти.
Аз проверявам и след проверките на госпожата, защото ми се случва да имаме отличен и вътре да има грешна задача. #2gunfire
 Изводите са за вас.

# 62
  • Мнения: 43
Ох, tsveta_pile, от края на миналата година му обяснявам, цяло лято пак.. Сега пак  Twisted Evil И пак ги бърка... Мен ме  #2gunfire със задачите с едно неизвестно. А кажете ми, горките дечица едва са се научили да пишат, мъчат се да смятат, да организират детските си мозъчета по стереотипа на възрастните и ...ай де, задачи с едно неизвестно!!!! В първи клас!!!
И най-лошото е, че забелязвам, че децата се учат да познават отговора, а не им се обяснява как да решават задачата. А и как, като е толкова сложно за тях?! Обяснявам, и обяснявам, и пак, и пак, ефектът - за три часа. А ми се наложи да обяснявам, защото детето ме попита "Мамо, а как да го реша това?"


Ох, сигурно ще ви писне от мен. Ако е така - насметете ме!  Grinning

Аринар, марш в първи клас! Laughing Тъкмо ще ни чакаш там и ще почваме да се образоваме наново. Туй едно-две висши за какво са ни. newsm78

Ми, то натам отиват нещата!  Joy

# 63
  • Мнения: 1 312
И при нас е така,всеки ден обяснявам, говоря  Crazy ние със задачите се справяме супер,ОБАЧЕ в момента му е много трудно с това пренасяне на нов ред по БЕЛ.Имам чувството че в момента се мъчи да ги наизусти думите не знам. Rolling Eyes

# 64
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
оценката от входящото /или входното/ по математика е първата ни оценка в бележника,тази вечер го разписах.ние с математиката нямаме проблем,но по български ядем букви и нова мода-след ваканцията пишем някои думи сляти.например"аз съм" е "азсъм" и от този род.от вчера носим още една малка тухличка в раницата,която и без нея доста тежи-правописен речник.утре вечер ще имаме втора родителска среща и аз малко съм сконфузена,защото минала седмица моя син се сбил с най-добрия си приятел и ще има да се червя!

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
milsim1, да, сама стои вкъщи след училище. Нима ние не сме стояли сами?! Аз, като дете, си бях сама от предучилищната още т.е. на 6г., защо си мислим, че нашите деца не могат да се справят сами? Че Йоана още от първи клас си ходи  и се прибира сама от училище, но миналата година ходеше на занималня, сега решихме, че е време да се научи да се справя сама... Wink

# 66
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Радо вчера донесе първата оценка - 6 по Музика Crazy
Иначе и той седи сам вкъщи, когато се наложи. Свикна по стачките.

# 67
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
но по български ядем букви и нова мода-след ваканцията пишем някои думи сляти.например"аз съм" е "азсъм" и от този род.
Моето дете правеше такива сливания миналата година и Морсаката жена ми препоръча игра за да се справи с проблема. На опънато въженце тръгваме от двата края с миши стъпки на всяка дума от изречение, т.е. Детето-стъпка, си-стъпка, мисли-стъпка, че-стъпка.....печели, който пръв стигне средата. Всеки се стреми да вмъкне повече малки думички, за да спечели. Ако искате пробвайте.

# 68
  • Мнения: 315
milsim1, да, сама стои вкъщи след училище. Нима ние не сме стояли сами?! Аз, като дете, си бях сама от предучилищната още т.е. на 6г., защо си мислим, че нашите деца не могат да се справят сами? Че Йоана още от първи клас си ходи  и се прибира сама от училище, но миналата година ходеше на занималня, сега решихме, че е време да се научи да се справя сама... Wink
Peace
браво!вярно, сами стояхме и сами ходехме на училище, но и времената бяха съвсем други.
сега, като гледам колко луди се разкарват по улиците направо ме е страх да го пусна.
ние сме на автобус за училище и госпожите от автобуса искат до трети клас да има човек с детето на спирката и да го чака някой.
в основата, разбира се е моят страх, че нещо ще се случи.

# 69
  • Мнения: 48
 Simple Smile   добро утро мами!

И аз имам второкласничка. Казва се Лили и си мисля, че вашата тема ще ми е полезна. Надявам се и нас да приемете в групичката на второкласниците     bouquet

Виждам, че с Цвета Пиле се засичаме и в друга тема    Flutter

Аз искам да ви споделя нещо за четенето. Гледам Лили да чете всеки ден по малко /ех...не че не пропускаме, ама все пак чете/. Карам я да чете на глас. Така ни каза още миналата година учителката и - като чете на глас детето не само, че усвоява чрез зрение, но и слухово думите. Сега четем още "Приказките на Братя Грим" /дето бе от задължителните за лятото/ и за съм доста....разочарована. Ами в текста има толкова страховите неща /как бащата отрязал главите на двете си деца/    Shocked    Shocked    Shocked   после пише, че пак ги залепил........ама.....как да оставя детето да чете такъв текст    Rolling Eyes   Предполягам, че превода е директен, без да е адаптиран и може би има и друга книжка с приказки на Братя Грим, където няма такова насилие. Не знам...просто сега чета преди Лили и посля я насочвам накъде да продължи с четенето    Simple Smile   и съм се замислила /след като и купих преди време "Макс и Мориц" защо се изисква да се четат книги, които според мене, не съответстват на живота в наши дни? Нали все пак всичко, което се залага в учебната програма минава на одобрение. Как се одобрява четенето на това как бащата реже главите на децата си? Не знам как е при вас....ама аз се поразстроих с тези стари приказки.

Хужав ден и повече 6-ци    Simple Smile

пс - обикновено пиша с енусиазъм постовете си и не ми се чете после, за да си проверя грешките, моля да ме извините, ако има такива      Flutter

# 70
  • Мнения: 168
На опънато въженце тръгваме от двата края с миши стъпки на всяка дума от изречение, т.е. Детето-стъпка, си-стъпка, мисли-стъпка, че-стъпка.....печели, който пръв стигне средата. Всеки се стреми да вмъкне повече малки думички, за да спечели. Ако искате пробвайте.
Изглежда страхотно не само за отделянето на думите, но и за обогатяване на израза. А за разделянето на думите на срички за пренасяне ние ползваме онзи говор с ПЕ- отпред: пезапещо пене песи пеипеграпеем!?

# 71
  • Мнения: 688
Аз отново да споделя, или детето ми миналата година не е научило нищо, или учителката ни си мисли че децата са всезнаещи.
Домашното по БЕЛ от сборника - помагало беше да определят личните имена на известни наши писатели като заменят цифрите (които представляват поредния номер на буква в азбуката) с букви - дотук добре, получиха се личните имена Асен, Елин, Иван, Дора. Ама втората част беше да се досетят за фамилните имена на писателите #Crazy - явно сме изостанали с материала, ама Симона се сети само за Елин Пелин и с малко помощ за Дора Габе, ама имената Асен и Иван понеже са доста разпространени и нещо не се сети изобщо, дори след подсказки от моя страна  Sad , а и тези упражнения бяха на 43стр. от помагалото - защо сега правят упражнения от средата на сборника  newsm78.
От друга страна по математика, нищо че не знаят още как се умножава, учат да преобразуват дм. в см.  Thinking, например колко см. са 3дм., ама нали трябва да умножат по 10, да не говорим за обратното действие колко дм. са 70см., това пък е делене на 10. Дали изобщо им е обяснено как става х10 и /10 незнам Crossing Arms - или и това трябва да го наизустят  newsm78
Страшно съм разочарована от съвременното обучение  Close
Съжалявам ако съм ви досадила и то в самото начало на уч. година (какво ли ще е по-нататък), но не се стърпявам вече.

А за стоенето в къщи, май дори е противозаконно да се оставя дете под 11 години (не съм сигурна 11 ли бяха) само в къщи... аз не си и помислям за това - ние сме като Денис-белята, или цял ден ще гледа Уинкс, или ще играе на компа, а домашни - хич.
@->-- wild flower   здравей в тази тема също, радвам се че се срещаме и тук   bouquet

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 10:34 от tsveta_pile

# 72
  • Мнения: 315
Simple Smile   Ами в текста има толкова страховите неща /как бащата отрязал главите на двете си деца/    Shocked    Shocked    Shocked   после пише, че пак ги залепил........ама.....как да оставя детето да чете такъв текст    Rolling Eyes   Предполягам, че превода е директен, без да е адаптиран и може би има и друга книжка с приказки на Братя Грим, където няма такова насилие.
все пак братя грим е класика и не смятам, че се нуждаят от редакция.
чела съм ги в захлас като дете/първи-втори клас/.четях ги до наизустяване и нямам спомен да съм изпитвала ужас.тогава не бяха в учебната програма -четяхме за удоволствие.
мисля, че има книги, които всяко дете трябва да прочете за да не е ощетено в детството си.много ми е трудно да го обясня на сина си - с интернет и телевизията децата се лишават от фантазията да си представят героите.прочела съм неимоверно количество и не смятам, че приказките са толкова страшни.все пак това е мое мнение-ти си в правото си да не даваш на детето си да чете това, което считаш за притеснително.

А за стоенето в къщи, май дори е противозаконно да се оставя дете под 11 години (не съм сигурна 11 ли бяха) само в къщи... аз не си и помислям за това - ние сме като Денис-белята, или цял ден ще гледа Уинкс, или ще играе на компа, а домашни - хич.
в холандия със сигурност не може сами деца до 12 год.-моя приятелка с две деца замина за хага и едното е седми, а другото трети клас и независимо, че едното е над 12 год.трябваше и баща и да замине за да има възрастен при децата.
може би и тук е така, ама кой ли спазва нещо #Crazy

# 73
  • Мнения: 6 029
О, Цвета, вчера писахме същото.
Но би трябвало да ги знаят, защото са ги учили. Ако отвориш учебника по български ще ги видиш и четиримата.  Grinning
Също писахме и за см и дм вчера. Някак си моята щерка е сцепила как се преобразува. НО! За домашно имаха да премерят дължината на учебника и тетрадката в дм. Е да ама те са примерно 28см. Което е 2,8дм. Сега писахме домашно по математика от помагалото. Имаше да се измерят едни отсечки за пътя на някакво зайче, трябваше след това да се съберат. Е да, ама отсечките бяха по 2,5см, 1,5см. #Crazy
Аз ли нещо съм пропуснала и са учили за десетични запетаи без да разбера??? Или шибаната линия не мери вярно? Rolling Eyes Mr. Green

# 74
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Хм...и ние вчера решавахме някакви такива задачи, но тя някак ги реши newsm78
А за дължината на отсечките  -  и ние се сблъскахме с такъв проблем миналата седмица. Имаше отсечки дълги 3,8см или пък1,3см Rolling Eyes Ужас!
Аз пък да се оплача - ние имаме проблем с решаването на условните задачи. Понякога казва верния отговор, но като я попитам как го намери и тя изобщо не знае кое от кое примерно е извадила, или кое с кое е събрала. #Crazy Направо полудявам! Мъча се как ли не да обяснявам - и говоря, и показвам, но резултат никакъв Confused Направо вече се чувствам в безизходица... #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт