Ти какво сготви? Снимай, покажи! -13-та тема

  • 50 335
  • 500
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 569
  Благодаря ви много момичета!
  Lindita,  пиците са много прости и бързи Laughing с бутер тесто , едно кръгче домат,всякакви сирена- аз сложих чедар, президент , и нещо като крема сирене, маслинена паста , босилек и зехтин.
  Пияното пиле , също е съвсем елементарно- осолявам , черен , червен пипер, малко лютив червен пипер , по една бучка масло , и половин бутилка бира. Завивам във фолио и в силно загрята фурна за около 30-40 мин и после махам фолиото за още 10-тина минути. Hug
Yagodka - пълненият патладжан е по една рецепта на Esy ,но понеже я четох преди време , а днес не можах да я намеря, общо взето действах по памет и според това , какво имах в хладилника...
  Издълбах 3 големи патладжана с остър нож, вътрешността + 1 тиквичка , 1 голям домат и ч чушка , нарязах на кубченца. Запържих всичко това със малко зехтин , добавих сол , черен пипер , червен пипер , лютив червен пипер , малко захар и няколко скилидки чесън (на око ги слагах)
  Добавих малко вода и задуших. Когато се по изпари водата , добавих около 150 гр сирене на малки кубченца и разбърках. Напълних патладжаните , поставих в тава с малко мазнина и завих с фолио. Задушиха си и после махнах фолиото и обърнах няколко пъти... това е > Благодаря на Esy!
  
  

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 19:13 от Dina767

# 16
  • Мнения: 185
Здравейте  Hug
От вчера и днес:
Пълнени пиперки с пилешка кайма и ориз, с млечен сос


Торта мюсли , но като десерт в купички:


и палачинки  Grinning


Хубава седмица от мен!!  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 774
Dina767, благодаря за рецептата!

Lindita, да по същата рецепта е. Маслото много бързо ми омекна и добавих, както ти беше споменала още брашно.
Днес гледах едно старо предаване на Звездев, в което показваше как се прави това маслено тесто. Отначало се бърка само с вилица и после, само, за да се доомеси  с маслото , се меси с ръка. Имало си чалъм то. Grinning

Nushlem,  radost_ina, страхотни баници! Давате ми чудесна идея за вечеря. Само, дето нямам кори за баница... Grinning

# 18
  • Мнения: 4 434
Хоп и аз в новата супер тема
Всички сте невероятни Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 283
Днес за вечеря - Гювеч с джоланчета Oha! и зеленчуци Confused




# 20
  • Мнения: 4 358
Ехо coolcool здравейте, отново съм тук.Страхотни неща сте приготвили докато ме е нямало, ще се връщам да чета, но от това което видях тук  newsm22
Ето от вчера и от днес - наваксване с пълна пара.
Пилешки гърди с много лук, соев сос и сирене на тиган - рецептата ще напиша в Любими
- гарнитура картофено пюре.
Пиле с картофи на фурна

 За пръв път правих днес кейк в машинката за хляб по рецепта за кекс в миксер, но се получи чудесно сладкишче за следобеден чай или кафе.Ето го и него


Лимонов Сладкиш
6 яйца
чаша и половина захар
чаша и половина брашно
шипка сода за хляб
половин чаша олио
сока от половин лимон и кората на лимона настъргана.
Всичко в машинката - дори яйцата не съм бъркала предварително.
А това е последното ми хлебче - Рецептата е за Френски хляб на Танита , но при мен с добавки от босилек и чесново брашно http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,283.msg1542.html#msg1542

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 20:42 от Бъни

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Изпуснах ви от поглед няколко теми, но ето сега идвам с нови сили.
Днес готвих пияно пиле с кнедли:

# 22
  • Мнения: 351
xenia, ще пробвам тези топчета. Изглеждат примамливо вкусни Laughing

# 23
  • Мнения: 405
в нас гювечета:

# 24
  • Мнения: 340
Ей,чудесни ястия и още по-чудесни снимки Crazy Хвърлих оче на баниците Flutter и едни пълнени гъбки,а-и мини-пиците....мммм....обаче,pepika....гювеча ти с джолан направо...... Heart Eyes и толкова автентична снимка bowuu

От мен:закуска-сандвичи с кашкавал

Мъж ми обожава сладкиша на Лабрекс,последната модификация е с круши и каза,че е страшно добра Peace

Лесни пълнени тиквички по ето тази рецепта -много вкусни и сочни станаха!

Печена тиква Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 2 609
Леле какви "вкусни" снимки. Simple Smile Браво момичета. Peace
Днес менюто в нас беше- салата- домати със сирене, кокошка с булгур, бисквитена торта:


Не гледайте датата Wink

# 26
  • Мнения: 9 109
Днес за вечеря - Гювеч с джоланчета Oha! ..........

остави малко, моля  Embarassed стягам багажа  Hug

И да се разпапиша в тази тема за пръв и последен път  Crossing Arms

Салата и  печени бутчета с мед и лимон



# 27
  • Мнения: 107
Привет момичета, богато меню сте наготвили. Честита нова тема. Доста страници пропуснах от старата тема.
Та сега в новата да се разпиша. За тази вечер менюто беше:

пилешки крилца с картофки на фурна

# 28
  • София
  • Мнения: 3 816
pepika , нямам думи просто, много вкусно и красиво! Hug
pep-4o , защо за последен път?  Rolling Eyes
Ето в момента какво имаме на масата. Simple Smile
Приятна вечер на всички!  bouquet

# 29
  • Мнения: 339
Ето я нашата вечеря
салатка с последните доматки и краставички от градината

мезето за винцето
[img][http://julay4o.multiply.com/photos/album/3#4/img]
яхния с телешко
[img][http://julay4o.multiply.com/photos/album/3#5/img]

Общи условия

Активация на акаунт