За първа година в детската градина! - 6 част

  • 13 169
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 810
На всички попитали ме ще кажа, че не се притеснявам, защото кашлицата не е тежка, а само покашлюкане и е вече 3-а седмица. Знам си дереджето на детето и по принцип кашлиците й не минават бързо. Не бих си пуснала детето, ако се съмнявам дали няма да стане по- зле, а и г-жите имат телефоните на родителите под ръка за спешност. Случвало ми се е да ми звънят, когато голямата ходеше на ДГ. Тази вечер си говорихме с г-жата, че сезона е такъв...а и сега си обменят бацилите, привикват към новите Mr. Green
Сигурно ви изглежда странно, но съм минала по този път. Голямата когато тръгна на ДГ първата година беше много тежка. Боледуваше всеки месец, а и аз не я пусках докато не се излекува съвсем. Ако сега това ми се случи, 2 пъти по 40 дни изобщо няма да ми стигнат...Тогава помня че март месец целия си бяхме в къщи(някъде към 11 седмици се събират), а одисеята ни приключи пролетта в болницата на антибиотици венозно и още 20 дни вкъщи след това.
Сега съм се зарекла да не се вманиячавам във всеки текнал сопол или покашляне, още повече че нямам ни една баба или гледачка под ръка и сме 2-ма работещи родители- средностатистическо българско семейство Wink
Както писах по- назад, всеки гледа от собствената си камбанария. Та...всеки с проблемите си...
Автомата е на достъпно място, но наблюдават децата. Никога не се мокрят, внимателно си сипват самички и пият. Има за топло и студено, но не е включено и водата е със стайна температура.

# 271
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Мимиту и на мен ми се почва работа.
Но си седя вкъщи ,защото не мога да си позволя ''лукса '' да си пускам детето болно.
Нищо лично.
Ние сме с бронхиолит от бебе.Правихме специлни процедури от бебе за да не стигнем до астма.
За мен всяка кашлица е важна да не стига надолу.
Всички имаме нужда от пари.Спор в това няма.


На една приятелка детето кашляше 3 седмици.Личната вика нищо му няма.През 3-4 дена бяха при нея.
Най накрая при белодробен професор и снимка.
Оказа се бронхит.И АБ веднага.
С това искам да кажа ,че няма безобидна кашлица.
Изключвам алергичните.

# 272
  • София
  • Мнения: 5 411
Направо не ми се мисли . Тъкмо съм го закрепила и утре ще ходи на дг . А и болничният ми свърши. Ще иде за един ден , колкото да си прибере пижамата  Laughing. Вчера го водих до моята градина , за да види мама къде работи . Момичета , беше много горд . Съвет най - приятелски от мен , ако имате възможност дори и за пет минути заведете децата да видят къде работите . Много ще се гордеят са вас и има да се фукааат .   bouquet

# 273
  • Мнения: 332
малее,колко сте изписали Heart Eyes.Да се от4ата и аз-родителската мина Mr. Green,само нерви...
Поставих въпроса с болните деца,4е трябва да си седят вкъщи и от някъде се опитаха да ме контрират с това,4е имаалерги4ни деца Crossing Arms,казвам добре,даите епикризи,даите да видим това дете наистина ли кашля от алергия-тишина.А сутрин като го водя,4ак не ми се говори-пак ще запаля #Cussing out,то кашлици,то хреми,разпознавам болно дете от алерги4но по простата при4ина,4е малкия ми син е с много тежка алергия и съмнения за астма Cry
ина4е да се похваля-у4им български език и математика,имаме си и у4ебници Mr. Green,лошото е,4е не вси4ки родители са съгласни да закупят по един комплект на децата си,та ще се преснимат страниците,на които ще пишат децата ни Shocked
за парите-събираха само по 5лв и то за хартия,а която да се бършат децата след миене на ръце,които иска може да стане спонсор ина4е,имали нужда от игра4ки.А в другото крило на градината имало родители,които давали кои колкото може пари за игра4ки-по 50лв,80лв.
А и у4ителката допълнително ме натовари,като каза 4е сина ми се е затворил в себе  си и отказва както да у4аства в заниманията,така и да комуникира с децата,а си нямате и на идея колко буино дете е.Връщаики се от градината е мнооогоо агресивен-като 4е ли си го връща и то потърпевш е малкото му брат4е fight

# 274
  • Мнения: 2 467
А аз да се похваля - моята дъщеря днес си дойде от градина и докато я храних, запя песничка  Hug която е научила на градината!

До сега като питах малката каква иска да стане като порасне, казваше "балерина".  Днес ми заяви, че иска да стане "госпожа в детската градина"  Laughing

# 275
  • Петрич
  • Мнения: 321
Айде и аз да се отчета.
Ваньо чак днес отиде на градина и се разплака преди да стигнем до нея.С хиляди обещания да не спи на обяд, т.е. да си го прибера, все пак успяхме да стигнем до входната врата и пак се разплака.Взех го на обяд.Днес имахме родителска среща.Искат ни по 40 лв. за портфолио и за завивки.Автомат за вода в градината няма.Майки, които са по - запознати от мен,са слагали в раницата на детето си шише с вода, а на мен и през ум не ми е минала такава мисъл.

# 276
  • Мнения: 984
И какво излиза, простете за намесата, но ме хвана беса, сега ще си закрепя детето, ще го държа още една седмица вкъщи и ще се чудя как да организирам гледането, ще наемам отделно човек, ще викам майка си, и ще пропусна срядата, защото там просто няма откъде да дойде някой да ме отмени, за да взема часовете, защото няма кой да ги вземе вместо мен или трябва да освободя студентите /които от своя страна са си платили семестъра/. А като отиде детето ми следващата седмица на градина ще има някое кашлящо и сополиво дете, чиято майка не е направила същото като мен, защото аз съм балък и пазя и другите деца, освен моето. Не така, момичета! Не е правилно това, което правите.

Недоизлекуваните деца страдат от това си състояние и са по-податливи на всякакви други инфекции. Помислете малко.

Jes, много се радвам, че детето  ти е преодоляло първоначалния стрес!

# 277
  • Мнения: 3 219
О, моя снощи изведнъж вдигна 39 градуса и сега си е в нас, след малко ще отидем при личната. Няма му нищо друго Thinking. Едва ли е от градината, тъй като  е ходил само вчера, преди това беше при баба си.

Оказа се, че е с налеп на дясната сливица, тоест това ни е първата ангина. Естествено и АБ. Ще си постоим у нас Peace. За воденето на болните деца-и аз смятам, че не е правилно, затова постоянно има болни #Cussing out, от вирус във вирус прескачат #2gunfire
Днес ходих на родителска среща: 10 лв за втори комплект чаршафи, 30 лв за играчки и помагала. За водата ще се редуваме-всеки родител ще донесе по туба от 10 литра плюс стекче пластмасови чашки. Изрично попитах мед. сестра за контрола на болните деца, до мен през това време едно кашлюкаше и подсмърчаше, сестрата естествено каза,че болни деца няма да се допускат ooooh!. Надявам се останалите родители да са разбрали тънкия ми навик, но май само се надявам Crossing Arms

# 278
  • Мнения: 1 949
И какво излиза, простете за намесата, но ме хвана беса, сега ще си закрепя детето, ще го държа още една седмица вкъщи и ще се чудя как да организирам гледането, ще наемам отделно човек, ще викам майка си, и ще пропусна срядата, защото там просто няма откъде да дойде някой да ме отмени, за да взема часовете, защото няма кой да ги вземе вместо мен или трябва да освободя студентите /които от своя страна са си платили семестъра/. А като отиде детето ми следващата седмица на градина ще има някое кашлящо и сополиво дете, чиято майка не е направила същото като мен, защото аз съм балък и пазя и другите деца, освен моето. Не така, момичета! Не е правилно това, което правите.

Недоизлекуваните деца страдат от това си състояние и са по-податливи на всякакви други инфекции. Помислете малко.

Jes, много се радвам, че детето  ти е преодоляло първоначалния стрес!

Ами за съжаление, според Мимиту явно е така. А и за тая кашлица (пак някой ще каже, че съм подробна), преди да пуснете детето на градина, с отшумяваща кашлица, аджеба ходите ли при личния лекар да го види? Аз ли съм най-загубената, че съм записала час за понеделник, да идем сутринта да види малката как е и чак тогава да я заведа на градина?  newsm78

Ами и на мен ми е неудобно пред колегите и шефовете, ама стискам зъби и вземам болничен. Айде, събират имунитет, много добре, ама аз на времето като съм ходела на ДГ, съм прокашляла само веднъж на ден, сутрин, като пушач, казва майка ми. И, какво мислите - двустанна бронхо пневмония. Така, че айде да си го кажем направо - на 1 или 3 седмици, кашлицата си е кашлица, сополите са си сополи. Изключвам алергичните такива.

# 279
  • Мнения: 1 241
Добро утро  Hug

Вчера родителската среща беше обща. Учредихме родителско настоятелство. Родителската по групи ще бъде в понеделник. Пак ще трябва да излизам по-рано от работа, защото е от 16.30. Ама това е положението. Ако не отидеш, ще кажат, че не си заинтересован за възпитанието и обучението на детето си. Та повече подробности в понеделник.

Най-добрият вариант е да не се налага да ползваме болнични и децата ни да са здрави. Пожелавам го на всички.

симба21, казах, че си подробна с добри чувства.  Peace

# 280
  • София
  • Мнения: 6 263
...

Ами за съжаление, според Мимиту явно е така. А и за тая кашлица (пак някой ще каже, че съм подробна), преди да пуснете детето на градина, с отшумяваща кашлица, аджеба ходите ли при личния лекар да го види? Аз ли съм най-загубената, че съм записала час за понеделник, да идем сутринта да види малката как е и чак тогава да я заведа на градина?  newsm78

...

Засега в градината не сме боледували (да чукна на дърво, но сме и за трети ден), но докато беше в яслата, винаги преди да я пусна след боледуване, съм я водила на контролен преглед. На мене също няма кой да ми гледа детето, защото всичките ми баби и дядовци работят и аз излизам болничен.

А сега един въпрос към работещите мами. В колко искат да си взимате децата?  newsm78 На родителската среща ни казаха, че трябва до 19 часа, като след 18 часа са в сборна група. Вчера бях на зъболекар и отиде майка ми след работа - казва, че към 6 без 20 и учителката казала, че трябвало да идваме по-рано, защото вече щяла да е пращала в сборната, а  малките не можело, че много плачели.  ooooh! Извинявайте, ама моето дете изобщо нямаше да се разреве в ДГ, ако не беше скандалът първия ден между директорката и мъжа ми. Другата учителка, пък и самото дете разказват така, че малката все едно цял живот е била в тази градина. Да не говорим, че по-големите деца също не са й проблем - в моето обкръжение на повечето хора децата им са по-големи от моето и на Ади не й проблем да си играе с тях, да е най-малката на рожден ден и т. н. Аз свършвам работа рано - в 16:30 часа, но работя в другия край на София и предвижването ми отнема поне час, докато стигна до градината.  #Cussing out

# 281
  • Мнения: 1 241
Спяща красавица, първата седмица бяха ни помолили да я взимаме по-рано, между 16.00 и 16.30. Така и направихме. След това започнахме да удължаваме, а последните дни я взимаме между 17.00 и 17.30. Един ден имах възможност да я взема аз по това време (иначе аз съм до 17.00 на работа, но работя в съседен град и най-рано мога да кацна пред ДГ около 18.15-18.30) и какво беше учудването ми като видях, че има само 2-3 деца от нашата група+няколко деца от други групи с друга учителка или лелка. По принцип работят до 19.00 и ми се видя странно, че толкова рано са ги събрали в сборни. В понеделник е родителската и предполагам, че тогава ще коментираме този въпрос. От самото начало таткото взима Гергана, той даже и я води, защото аз излизам от нас към 06.30 часа.  Sad Бях си уредила само първата седмица закъсненията сутрин и имах щастието тогава да я водим заедно.

# 282
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 473
На родителската среща ни четоха вътрешният правилник на градината. Госпожата, която е втора смяна стои до 18.30. След това има дежурна учителка до 19.00 часа. Не са казвали нищо извън тези часове. Мен нещо друго ме втрещява- сега се прибирам по-рано от работа и отивам да го взема от градина към 17.30 и Кристиян е последен в групата или с още едно момченце само. Децата в групата са 29.. Кога успяват родителите да ходят на работа и да си прибират децата толкова рано.. newsm78

# 283
  • Мнения: 1 817
Наси изобщо не ни дават зор за взимането на детето. първата седмица се изкомлбинирахме някак си да го взимаме по-рано, после обаче преди 17:40 не съм го взимала. Работя до 17:30ч. и пътуването ми е точно 1 час - предупредих, че ще излизам по-рано. Сега сме с жена и го взима в 17ч. Но никога не са ни казвали да ги прибираме по-рано или да ги водим сутрин по-късно.

Да допълня за боледуването - моето е с бронхиална астма, на противоалергични сме вече почти 1 г. всеки Божи ден. Прекрасно правя разлика между всякакъв вид сополи и кашлица. В яслата беше АД! На всеки 3-4 дни - болен. След поредното леко боледуване, явно не се беше излекувал като хората (въпреки че винаги когато е напълно здрав седи вкъщи минимум поне още 2 дни) и ми направи жесток отит. Мисълта ми е, че след като са боледували децата, организмът им е доста отслабнал и много по-лесно биха прихванали след това. Спрам по тази тема  Simple Smile

# 284
  • София
  • Мнения: 6 263
Така или иначе Ади, да чукна на дърво, няма проблеми с адаптацията, а и няма как да я взимам по-рано в началото, защото си изгърмях всичката отпуска плюс близо месец неплатен.  ooooh!

Гледам, че темата вече е 15 страници. Ако някой иска, може да пусне нова, че се очертава аз да мога чак довечера - имам много работа.  Laughing  Peace

Общи условия

Активация на акаунт