За първа година в детската градина! - 6 част

  • 13 161
  • 303
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 949
И на нас не са ни казвали кога да я вземаме, просто след 18ч правели една обща група. Първите 2 седмици я вземахме по-рано, защото казаха, че се натъжавали децата, когато другите родители почвали да звънят по домофоните. Но като се опознаели вече нямало проблеми и можело по-късно да ги вземаме.

симба21, казах, че си подробна с добри чувства.  Peace

Ок, няма проблем, на мен ми прозвуча като критика, но може да е моя грешка  Hug

Криси е по-добре вече, но така се инати и ми ходи по нервите, че направо ще откача  #Crazy По съвет на лекрката не е излизала вече 2ри ден и й е изнервено и на нея, ама няма как. Утре вече ще излезем за по-дълго, дано все още да е хубаво времето  Praynig

# 286
  • Мнения: 2 587
В колко искат да си взимате децата? 

Преди 17.00ч.,но когато взимам моята дъщеря в 16.00ч се е случвало да е последна.Повечето деца ги прибират до 15.30ч.
Родителската среща мина - говори се естествено дали искаме да събираме пари за играчки и помагала за учене(правилата за движение по пътищата) и други подобни.Когато е хубаво времето ги водят на разходки по баирите,та и затова трябвало някакви жилетки да се купуват.... Веднъж в месеца има гостуващ куклен театър,та и той пари струвал.... Да си накупим фулмастри,блокчета,ножички и т.н.Общо взето - пари,пари,пари.......
Вчера си взехме от детската градина първият хербарии на есенни листа  Grinning Рисунките не ни ги дават- събират ги на всяко дете в папка и му ги подаряват при завършването на трета група,само ги излагат за по няколко дена в коридорчето да ги видим.
Не на последно място да се похваля че днес мина без рев,но след следващите събота и неделя не знам как ще е в понеделник.

# 287
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 487
И нашите рисунки не ни ги дават. Излагат ги за 2 дни в коридора да ги видим и ги прибират. Щели да направят албуми и да ни ги дадат на края на годината.
Никога не съм вземала детето по- късно от 17 ч. Имам възможност, понеже все още не съм на работа. Като започна работа ще съм до 19 и няма как да я вземам аз, ще уредим нещата с баща й  Grinning

# 288
  • Мнения: 643
И ние имахме рисунки в коридора вчера . Есенни листа , с водни боички. Ако не ги дават, аз мисля днес да ида да си я снимам, ако са там още. Все пак това е първото нарисувано нещо от моя син и искам да го имам, много мило ми стана.
Иначе вече с адаптацията приключихме. Ходи си с желание, само една сутрин искаше да почивал.

# 289
  • Мнения: 7 640
В колко искат да си взимате децата? 

Преди 17.00ч.,но когато взимам моята дъщеря в 16.00ч се е случвало да е последна.Повечето деца ги прибират до 15.30ч.

 Shocked Shocked Shocked

очевидно има кой да ги гледа, направо да те е яд, че заемат места на родители в безизходица.

# 290
  • София
  • Мнения: 700
В колко искат да си взимате децата? 

Преди 17.00ч.,но когато взимам моята дъщеря в 16.00ч се е случвало да е последна.Повечето деца ги прибират до 15.30ч.

Shocked Е как става този номер като стандартното  работно време е до 18,00, хайде дори и до  17,30 да е(моето до 18,00). Сигурно има и родители, които свършват работа по-рано или не работят ама това да е масово #Crazy

# 291
  • София
  • Мнения: 6 261
В колко искат да си взимате децата? 

Преди 17.00ч.,но когато взимам моята дъщеря в 16.00ч се е случвало да е последна.Повечето деца ги прибират до 15.30ч.

 Shocked Shocked Shocked

очевидно има кой да ги гледа, направо да те е яд, че заемат места на родители в безизходица.


PolarFox, jmoto е от Своге. Там места има, със сигурност не достигат в София и Варна.  Peace

# 292
  • Мнения: 2 587
В колко искат да си взимате децата? 

Преди 17.00ч.,но когато взимам моята дъщеря в 16.00ч се е случвало да е последна.Повечето деца ги прибират до 15.30ч.

Shocked Е как става този номер като стандартното  работно време е до 18,00, хайде дори и до  17,30 да е(моето до 18,00). Сигурно има и родители, които свършват работа по-рано или не работят ама това да е масово #Crazy

"У наше село" има недостиг на деца,не на градини.Повечето родители работят по София и тръгват на работа от 5.00-6.00ч и се прибират след 18.00-19.00ч дори и по-късно.Немислимо е да будиш дете в 4.00ч за да го заведеш на детска градина и да го прибереш по тъмно,затова и повечето деца се гледат от баби или гледачки.Малко деца ходят на детска градина и то тези деца на които родителите или не работят,или са на половин работен ден.В групата да дъщеря ми са 15 деца на възраст от две и половина до четири години.В началото бяха около 20,но някой се отказаха(не знам защо),а едно спря понеже го водеха в 6.30ч и го прибираха в 17,00ч и все самичко си седеше- явно намериха друго решение.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 12:59 от jmoto

# 293
  • Мнения: 317
"У наше село" има недостиг на деца,не на градини.

И при нас е почти същото, и цяло лято в сборната група стоеше сама по час половина - все последна.., помага на лелките да подреждат, те я облепят с цветни хартийки -"награди", чакат ме с ключовете -да я взема и да си тръгват.
Малката пък си умира от щастие, че ще види как заключват детската.  Grinning
Сега вече има още 3 деца от групата дето ги вземаме по-късно, ама пък са все наказани, щото съвсем избесняват заедно Laughing

# 294
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Обикновено я вземам към  17 -  17.30 ч.  Сутрин я води баща и, защото излизам от нас в 6.05 ч. Вярно е, че свършвам по - рано работа, но предпочитам преди да я прибера да свърша още нещо у дома / за работата или за в къщи все се намира нещо за правене /. В 17. 30 са само тя и още едно момиченце, с чиято майка обикновено се засичаме в коридора. В яслата ги вземаха още преди 17. часа. И аз се чудя как успяват всички родители така да си уредят нещата, че всеки ден децата им да са прибрани рано. Виждам, че баби и дядовци помагат. Но за всички деца - всеки ден са около 20 деца в групата?....  Сигурно има неработещи родители.

# 295
  • Мнения: 929
     Доста съм изтървала, ама с тая моита щерка хич време нямам. След цял месец прекаран в къщи заради некадърни лекари в понеделник най-накрая отново започваме да ходим на градина. Надявам се да нямаме проблем - по точно тя, чудя се този път как ще е - дали ще има сълзи или ще е както като започваше градина - зарязани от раз.
    Интересно ми е при условие, че съм на работа от четири месеца(тоест съм на изпитателен срок) дали ще ми направят проблем ако се наложи да ползвам по продължителен болничен заради детето. Дано да нямаме повече проблеми като този и да ми вдига по 41 градуса температура ама.....

# 296
  • Мнения: 1 949
Ilistavreva, какво ви се е случило?  Sad Имам предвид това:

След цял месец прекаран в къщи заради некадърни лекари в понеделник най-накрая отново започваме да ходим на градина.

Дано не се повтарят тези неща. И много висока Т Sad Ужас, милото детенце Sad

За другия въпрос - ако са свестни шефовете ти, мисля че няма да имаш проблеми. Просто им обясни като на приятели как седят нещата и мисля, че няма човек, който да не ти влезе в положението за такова нещо. Даже миналата седмица, случи се така, че обядвах заедно с единия от шефовете. И разказвам за родителската среща, и колко им е студено в стаите на децата. И той ми вика: ми защо не я спреш докато не пуснат парното. Аз обяснявам, че в момента няма кой да я гледа. А шефа ми вика: ами ти малка ли си? Т.е. сещай се какво да направиш Wink Ама моите шефове са много готини и са голяма рядкост  Heart Eyes

# 297
  • София
  • Мнения: 44 231
На родителската среща ни четоха вътрешният правилник на градината. Госпожата, която е втора смяна стои до 18.30. След това има дежурна учителка до 19.00 часа. Не са казвали нищо извън тези часове. Мен нещо друго ме втрещява- сега се прибирам по-рано от работа и отивам да го взема от градина към 17.30 и Кристиян е последен в групата или с още едно момченце само. Децата в групата са 29.. Кога успяват родителите да ходят на работа и да си прибират децата толкова рано.. newsm78

Аз си го взимам към 16,30...но все още не ходя на работа...като почне допълнителните курсове за тях ще остава и до 17-17,30...дори и да тръгна на работа, ще се съчатеваме все някак с татко му, че до 17,30-18 някой да го прибере.

Иначе при нас от 7 сутринта приемат, като е обща група, учителките идват май към 8 или 8,30 казаха и вече се разделят по групи, след 18 часа също е сборна група, като след 19 ги водят в районото Simple Smile)))

Та не знам колко остават до по-късно, предполагам, че освен родителите ги взимат и баби-дядовци или гледачки също....а може би просто защото са още в началото и нв етап на адаптация и още не ги оставят до късно децата.....

# 298
  • Мнения: 822
Ние пак сме си вкъщи до вторник - червено гърло и кашлица. Не е сериозно, но по-добре така. Хем ще си отпочине малко и няма да му се вижда толкова тежко на градината  Wink !
Нашата родителска среща беше снощи. Събираха ни по 50 лв. за учебници и тетрадки, за подаръци за рожденните дни и за моливи и флумастри.

# 299
  • Мнения: 673
   Здравейте! И аз имам първогрупник.
   Онази вечер имахме родителска среща, а която се оказа ,че внезапно и двете ни госпожи са напуснали.  Confused Според директорката причината е ,че не са им издържали нервите. Thinking В цялото крило , където е разположена групата ни се правят ремонти / смяна на плочки #Crazy/ като майсторите работят от време на време и по тяхно усмотрение ,та не се знае до кога ще продължава хауса и кочината.За да могат майсторите да работят събират децата , които са от различни възрастови групи на едно и лудницата е тотална.
  Не знам как ще я караме нататък...
  Аз си го прибирам към 17-17.30. Имам възможност за това, защото работя само сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт