Мляко с ориз

  • 12 559
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 970
НИкога не съм правила мляко с ориз Blush.НО мъжа ми - да Peace Явно му се отдава и има усет в кулинарията, защото импровизира и му се получават нещата. Направи ми невероятно мляко с ориз  като е добавил портокалови кори...... мммммм- фантазия Crazy
( ще взема и аз да се пробвам да направя по някоя от вашите рецепти)

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
златни сте мами !
  bouquet

# 17
  • Мнения: 679
Миналата седмица правих мляко с ориз. Първо си сварих млякото. После го подсладих, добавих изчистения и измит ориз, после варих до сгъстяване. Пропорциите ми бяха - 1 литър мляко, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. ориз. Стана идеално! по другия начин не съм правила.

# 18
  • варна
  • Мнения: 1 830
Мляко с ориз правя всяка седмица Peace.Винаги първо сварявам ориза и след това добавям млякото. Захарта и ванилията слагам накрая. Захар слагам толкова колкото е ориза. Става перфектно Hug

# 19
  • Мнения: 2 172
Мляко с ориз правя всяка седмица Peace.Винаги първо сварявам ориза и след това добавям млякото. Захарта и ванилията слагам накрая. Захар слагам толкова колкото е ориза. Става перфектно Hug

И аз го правя по този начин  Peace Като разсипя в купички добавям канела отгоре.

Искам да кажа,че ако се вари оризът направо в млякото много загаря,ако не е в млековар,а в обикновена тенджера,затова изисква постоянно бъркане.Но е въпрос на личен избор  Peace

# 20
  • Мнения: 4 585
Солчица се слага на всички сладкиши, за стабилизиране на вкуса.
Ванилия не слагам, само малко канела и то след като изстине.
Първо да заври ориза с малко водичка и после на два - три пъти доливам мляко.
Най хубаво става с овче мляко, августовското е най.
Оризът направо от тенджерата е по-вкусен, отколкото разхвърлян в мънички купички,
нямам обяснение за това.
От тенджерата пък най вкусен е отгоре с каймака и на дъното - ако има леееко позагоряло.

# 21
  • Мнения: 5 183
Имам и рецепта на ябълки в ориз на фурна ( става много вкусно ), но прахосмукачката ме зове. Ако някой иска, по-късно ще я пусна.

Давай ябълките с ориза, моля   chef

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
 Давам МАЙКА! Благодаря ,че ме изчака да се върна от работа и се извинявам на Лабрадорчето, че и спамя темата   bouquet
 Ябълки в ориз на фурна
 Обелете 5-6 средно големи ябълки, издълбайте ги и ги напълнете със счукани орехи,размесени със захар и канела, след което ги наредете в тавичка, намазана с масло.
  Сварете 1/2 ч.ч. ориз с 3ч.ч. мляко и 3/4 ч.ч. захар. Като се охлади оризът прибавете 2 ванилии и един по един 3 желтъка.  Разбъркайте добре сместа и прибавете белтъците, разбити на плътен сняг. Отново леко разбъркайте сместа и я изсипете върху ябълките.
 Опечете в умерено силна фурна.
 
 

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
тази рецепта звучи добре ... ще се подмажа порядъчно за да ми я приготвят

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 19:06 от Labrador

# 24
hora ne vijdate li 4e pishe mlqko s oriz to e blizko do uma 4e e s mlqko kakvo trqbva da sporite kato vi podskazva zaglavieto s kakvo e!!!! mlqko, oriz, zahar, vanilia i kanela pojelanie

# 25
  • Мнения: 503
Ето две рецепти изровени от старата ми тетрадка
ИМПЕРАТОРСКИ СЛАДКИШ

Разстиламе върху тавичка сварено МЛЯКО С ОРИЗ.
Върху него нареждаме пласт изцедени от компот праскови.Върху прасковите внимателно намазваме с кайсиев  мармалад/или гъст кайсиев конфитюр/.Отново разстиламе мляко с ориз,покриваме го с кайсиев мармалад и запичаме в сгорещена фурна за около 5-7 мин.Не е желателно да се препича!
Десертът е чудесен и може да се приготвя през всеки сезон.

ГАРНИРАНО МЛЯКО С ОРИЗ

Продукти:3 ябълки,5 с.л захар,мармалад,произволно количество мляко с ориз според желаните порции.
Предварително се сварява мляко с ориз и се оставя настрани в тенджера на топло.Ябълките се нарязват на кубчета и се задушават в тенджера с със захарта.Прецеждат се и се нареждат на дъното на чиния от иенско стъкло.Заливат с млякото с ориз.С останалия сироп от задушените ябълки се размива мармалад,най-добре шипков,който се залива най- отгоре.

И двата десерта се поднасят изстудени.

# 26
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55
Мляко с ориз

Продукти:
200 гр. ориз
    1 л.  мляко
100 гр. захар
    1 пакетЧе ванилия , щипка сол

ПоЧистеният и измит ориз се бланшира в 2 л. вряща вода за 4-5 минути. След това се изцежда и се прибавя към врящото мляко , което предварително сме овкусили със захарта,ванилията и солта.Оставя се да ври на слаб огън 20-25 мин.
След , като изстине се поръсва с канела

# 27
  • Мнения: 1 085

И аз го приготвям така. Не се уливам с канелата.

# 28
  • Мнения: 4 585
А ванилията се слага за миризма. Миризмите са летливи вещества, докато уври оризът,
много голяма част от тях ще са се изпарили. Не трябва ли ванилията да се слага накрая,
след като се снеме оризът от печката и да се поразбърка?

# 29
  • Мнения: 1 085
А ванилията се слага за миризма. Миризмите са летливи вещества, докато уври оризът,
много голяма част от тях ще са се изпарили. Не трябва ли ванилията да се слага накрая,
след като се снеме оризът от печката и да се поразбърка?

Мисля, че няма значение.

Общи условия

Активация на акаунт