Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
питането ми е кое кара душата ви да ликува по време на секс

Това е темата.

Мил жест, специален поглед, подходяща дума...по време на секс могат да ти донесат много по-голямо удовлетворение от чисто физическото удоволствие. Макар че всъщност двете неща са съвсем различни и не би трябвало да се сравняват. Но определено има такова нещо като душевен оргазъм по време на секс (и не само).

# 16
  • Мнения: 2 196
... да, повечето случаи се употребява като метафора за нещо различно от сексуалното, но на мен ми е интересно именно другото...предимно в сексуалния му смисъл. Но все пак...всеки може да пише каквото иска....

Предвид това уточнение на Естер, мисля че все пак сме по темата. Laughing

Лично за мен душевният оргазам, свързан с любовния ми живот, е твърде лично и интинмо преживяване, за да го споделям във форума. Blush

# 17
  • Мнения: 17 546
Душевен оргазъм по време на секс ми се случва точно след физическият оргазъм и края на секса. Тогава, когато този, с когото ми е било толкова хубаво, ме прегърне, целуне и ми благодари за прекрасните мигове; когато ми каже, че с мен винаги му е хубаво и ме обича; когато никога не се обръща да заспи, преди задължително да каже и направи ето тези неща. Това означава за мен, че любов са правили и са получили оргазъм не само телата, а и душите ни.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
продължавам да си мисля, че авторката е в заблуда  Crossing Arms
защото така зададения и въпрос отговорае "покаченото съдържание на някои хормони в мозъка, породено от твърде близкото разстояние до другата персона, търкането на епидермиси и обмяната на флуиди"

при все че думата оргазъм се използва за завършването на ъъъъ започнатото действие ...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
За мен душевният оргазъм е след секса.Когато се гушнем един в друг.Когато видя задоволеността в очите му,когато ми каже,че ме обича.

# 20
  • Мнения: 836
... за моментите, които носят душевно удовлетворение - както когато прочетем нещо хубаво, гледаме хубав филм или представление, съзерцаваме хубава картина...
Дума, само една дума, изречена от конкретния човек. Може въобще да не носи онзи сексуален смисъл. Но, ситуацията, начинът и отношението, с което е употребена, могат да ме накарат да пламна. Думите се превръщат в моя афродизиак.


Та, изводът е, че лесно могат да ме излъжат...  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 448
Доколкото схващам темата е за това изпитвали ли сте едновременно физически и душевен оргазъм и кое го предизвиква.
Изпитвала съм само с един мъж. Бях му разкрила душата си, такава каквато е, неукрасена и за късмет се оказа, че и телата ни са създадени да правят секс заедно. Без компромиси, без да правиш нещо само заради другия... А това се случва толкова рядко, на някои хора и никога...

# 22
  • Мнения: 17 546
Аз ще си затрая, понеже не съм достатъчно интелигентен.  baby_neutral
Ние, или поне аз, не сме казали всичко, което сме казали по въпроса, защото се имаме за особено интелигентни. Просто всеки описва как усеща понятието "душевен оргазъм" във връзка със секса, както е поискала авторката на темата от нас!    Rolling Eyes  Иначе да, духовните преживявания рядко се свързват първо и основно със секс.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 18:00 от Exit

# 23
  • Мнения: 27 524
Хубава тема, Естер, ама да ти кажа честно - няма земна сила да ме накара да споделям толкова интимни неща пред хиляди и хиляди читатели  Crazy
 Hug

# 24
  • Мнения: 3 447
Душевният оргазъм си е душевен оргазъм, а не хормонален такъв, украсен с розови къдрички от типа "когато моето Мило ме гушне и ме погледне в очите...". Може да бъде предизвикан от съзерцание, от просветление, от непоносимата красота на малка купичка, изработена от млечносив опал... Любовта може да бъде космично чувство, вярно е, но не във варианта "с Милото се обичкаме уже 2 года и дней".
Това е личното ми, неангажиращо и неинтелигентно мнение  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
В контекста на темата - всеки физически оргазъм с човек, в когото си влюбен, е и душевен такъв. Неслучайно хората имат различни думи за самия акт - правя секс и правя любов.

Извън контекста на темата - и аз не възприемам израза "душевен оргазъм" сексуално. И аз съм по-склонна като ме питаш за това, да предизвикам в ума си асоциации с любима музика, шоколад и шума на морето. И, да, най-вече детето. Който е гледал спящото си бебе, знае какво е да има чувството, че ще се пръснеш от любов, просто буквално ще се пръснеш, защото не можеш да побереш нещо толкова голямо. Понякога съм имала усещането, че чисто физически не мога да понеса толкова много чувства и толкова силни Heart Eyes После родих още едно бебе и се оказа, че мога, още и още Grinning Ей това ми е най-големия душевен оргазъм, банално или не.

Общи условия

Активация на акаунт