СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 95 133
  • 1 846
  •   1
Отговори
# 1 785
  • Нови искър
  • Мнения: 253
nirlo, аз живея на пътя за парка и много ме е яд за тази ДЯ. Как може такова нещо. Ужкем щеше да се прави нещо и в 171 ЦДГ, ама аз с просто око не виждам нещо да се е направило. Цяло лято ми бръмчаха на главата с камиони, обаче нищо. Най вероятно са правили ремонт на ЦДГ.
Няма и да направят нищо защото не е в техен интерес пък и самите Социални са в бивше ДЗ от има няма поне 15 години се подвизават там единсвеното нещо което направиха е да преместят общината от кръглия магазин на сашо михов бившото военно. ясно защо /казарми няма/ и ДЗ ще станат така и те скоро ще изчезнат  Embarassed Sad Cry

# 1 786
  • Нови искър
  • Мнения: 253
Ей писна ми от "Софиянки" с проблеми в адресната регистрация даже и на лична ми се явяват.
Вече ме е срам да си кажа, че съм от София баси при толкова простащина. Сори на мамите ,че разводних темата.

# 1 787
  • Мнения: 4 465
Баси, така е.

# 1 788
  • София
  • Мнения: 1 541
hahaha не се дразнете - безсмислено е софиянките са малко тук и няма кои да защити правата им - аз се опитах като предложих преразглеждане на К1 е ... малцина ме разбраха за к'во иде реч на останалите като вас не им изнася!

# 1 789
  • Мнения: 99
Еми като досега не са имали регистрация, сега всеки се е юрнал да мисли как по бързо да уреди въпроса. Дошъл тук от незнам си къде, живее си спокойно и хич не го е еня за законите, ама като опре до оная работа, всеки се сеща. Mr. Green
И мен ме хваща срам да кажа ,че съм софиянка, че да не засегна някой. А и вече ми звучи като нещо срамно и нарицателно. Embarassed
А и между другата не знам защо, обаче където и да идеш в провинцията, май пише на челото софиянец и се отнасят с теб като извън земно, ама тук трябва всеки да има равноправие нали е София. Някой предложи да идем в провинцията та да имаме места в ДГ. Ми то не е лоша идея. Що и ние не зарежем роднини някъде си. Ох ама колко хубаво е по празниците, когато всички са при родата.

# 1 790
  • София
  • Мнения: 4 108
Напротив, всички те разбраха, но просто не е редно да е така.  Peace Аз живея от 16 години в София, имам постоянен адрес от 10-ина, имам собствено жилище, имам работа, да не ви казвам какви са данъците на мъжа ми, щото го осигуряват на абсолютно реална заплата. По всички параграфи ме устройват критериите. Просто не е редно! Няма никакво значение къде си роден. Щом си тук имаш същите права като останалите. Това е в основата на демокрацията. Борихме се за Европейски съюз и свободно движение на хора, но да не е в нашия двор, така ли? Хайде моля ви, бива, бива еснавщина, но вече е прекалено.

# 1 791
  • гр.София
  • Мнения: 4 177
Ми спри да ни дразниш,де.

# 1 792
  • София
  • Мнения: 3 762
Лелеееееее,как сте се развихрили,ама аз пак да питам:
Здравейте!Искам да ви питам за кандидатурата на сина ми за ясла под полето "група" ми излиза родени 2007г.,а ние сме родени 2008г.Някой знае ли как бих могла да го коригирам?Или може би трябва да кандидатствам наново?
Живея с надеждата,че може и да се класираме.Човек никога незнае........

# 1 793
  • гр.София
  • Мнения: 4 177
 Магика, ако тук никой не ти отговори (аз поне не разбирам,защо ти се получава така) -пиши запитване във Форма за обратна връзка http://kg.sofia.bg/?page=feedback

# 1 794
  • Мнения: 804
Айде стига с тия Софиянки и Несофиянки. Дреми ми на ......... (тииииит - нецензурна дума), че някои са родени в София, а други като мен в провинцията. Ако ще си мерим .......... (тиииииит - втора нецензурна дума, но различна от първата) да видим кой с какво образование е (без да включваме поникналите като гъби абсурдни Висши учебни заведения с дистанционно обучение), да видим кой живее с мама и тати, а кухнята е изнесена на терасата, за да спи баба в кухнята, кой какви данъци плаща и да сметнем процента на провинциалистите с лично жилище в София и процента на софиянци с лично  жилище.  Тъкмо стигнем до същината на проблема (Явната дискриминация от страна на общината спрямо неприетите деца) и хоп, изскочи някой, който чака банята да се освободи от пра-баба му и започне да мрънка: "Аз съм родена в София, дедите ми живеят на този адрес от 80 години, защото никой след пра-пра дядо ми не е могъл да изкара пари за собствено жилище, ходила съм на градина тук, както се очертава в това жилище ще прекарам живота си и  следователно детето ми има по-големи права от някое дете на провинциалисти, дошли да работят в София, които имат жилище плащат данъци, осигуряват се на реални заплати и дефакто издържат всички като мен, които понеже са със софийска кръв, не могат да ходят по разни университети, да се смесват с простолюдието." Не може богопомазани софиянки да се хванат на работа за 700-800 лв., понеже им е под достойнството. Ще си стоят вкъщи на принципа: "Тати носи, мама меси да живей, живей труда" и ще мрънкат, че детето им ТРЯБВА да е на градина, за да имат те времем да довършат започнатото преди 7 години задочно обучение.
Емииии, не съм съгласна, че Софиянки са онеправдани по някакъв начин заради провинциалистите. Ощетени сме всички, които плащаме данъци и в замяна на това отсреща ми се явява г-н Джонев по телевизията, добре загладил косъм и ми говори глупости.
Сега ще си преместя "онова нецензурното" от единия крачол в другия и като решите да обсъждаме нещо смислено пак ще включа.

P.S. Моля да ме извинят всички работещи кореняк Софиянки с висше образование и собствено жилище. Но тъй като те са само няколко в тази тема, ако ми драснат на Лични, ще им се извиня поименно.

# 1 795
  • София
  • Мнения: 4 108
Магика, преполагам защото вече има навършени 10м. и може да кандидатства за 1 яслена група. Все още няма групи за родени 2008. Сега в яслата са 2006 и 2007, но понеже вече може да го запишеш на 10 мес и те включва към 1 яслена. Не съм сигурна, просто предполагам.

# 1 796
  • София
  • Мнения: 2 437
aunt Ogg , абсолютно съм съгласна! Аз съм разбран човек, мога да се поставям на мястото на другите. Но в случая наистина ми се вижда несправедливо моето дете да ходи в частна ясла или градина, защото мястото му е заето от дете от Братован например.
Има дефицит. Ако има места за всичко, ОК, нека да няма подобен критерий. Нагло и безочливо е да ти казват, ами отиди ти да живееш на друго място. Не, аз нямам претенции или ако имам ще се съобразявам с условията, които ми се предлагат там. Така, както съм преценила, че искам да живея в БГ и не емигрирахме с мъжа ми. Защото в другите държави си гледат своите граждани и новодшлите се съобразяват с предмството на другите. Иначе всеки има право, така е.  

# 1 797
  • Мнения: 3 993
madchen , няма да ти пиша на лични, и тук е достатъчно да ми се извиниш персонално. Защо се включваш след като смяташ, че обсъждаме безсмислени неща? Що не предложиш ти нещо смислено за обсъждане?  Crazy Това, дето го написа преди малко, са пълни глупости...Някои се кефят да създават изкуствено напрежение, като че ли не са ни достатъчни негативните емоции, които държавата ни създава всеки ден.  Mr. Green

# 1 798
  • София
  • Мнения: 1 541
Ми спри да ни дразниш,де.
аз не сам тук за да дразня някои  , а за да обсъждам темата , не съм виновна , че някои се дразни от реалните ми постове- това е мое мнение и тук е форум в които мога да го споделя ( нормално е като си от еди къде си- примерно - както е казал някои по долу- да се дразниш от това което пиша аз )защитавам правата не тези ,които имат собствени домове домове тук и няма как да подадат на друго място молба за ДГ освен ако не отидат на квартира в провинцията !няма лошо тя държажвата може и до там да я докара - да напуснем домовете си за да отстъпим място на...някои временно настанил се в квартала !
п.п.нищо лошо ма никои и нищо лично - момичетааа изказах мнение -ДА!!! това е моето мнение и мисля , че е не по малко стойностно от нечие друго !
  bouquet желая на всички успех !

# 1 799
  • София
  • Мнения: 12 570
P.S. Моля да ме извинят всички работещи кореняк Софиянки с висше образование и собствено жилище. Но тъй като те са само няколко в тази тема, ако ми драснат на Лични, ще им се извиня поименно.

Добре ще е  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт