СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 95 085
  • 1 846
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
Напоследък се замилих,че може би единствения вариант да приемат малкия  е да започна работа в някое ОДЗ.  Съгласна съм и на варианта да говоря с работодателя си да ме назначи на половин работен ден,а останалата половина от деня да работя в ясла или детска градина и дори и на доброволни начала.
Ще ти бъде трудно, защото в ОДЗ се работи по 8 часа... поне аз не зная някъде да работят на 1/2 раб. ден.

# 1 111
  • София
  • Мнения: 210
Little wingels, нямах възможност да прегледам темата назад, аз имам същата тази Версия 9 на проекта.
Иначе ми се струва важно да се изкажат публично всички неуредици затруднения, които ще се породят от този пореден регламент. Сега е моментът за сериозен обществен натиск преди да е гласувана окончателно наредбата.  Peace

# 1 112
  • Мнения: 2 280
И аз ще опитам да дойда в понеделник, макар и за около час..
Зала 5 на Столична Община се намира на  "Московска" 33 ..

Предлагам да обсъдим предварително какво искаме да зададем като въпроси (може и на лични) за да не сме неподготвени.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 11:56 от *щурчо*

# 1 113
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
грешка

# 1 114
  • София
  • Мнения: 1 541
Little wingels, нямах възможност да прегледам темата назад, аз имам същата тази Версия 9 на проекта.
Иначе ми се струва важно да се изкажат публично всички неуредици затруднения, които ще се породят от този пореден регламент. Сега е моментът за сериозен обществен натиск преди да е гласувана окончателно наредбата.  Peace

подкрепям и аз така мисля  Peace

# 1 115
  • Мнения: 4 068
Има едно ОДЗ в Илинден, за което в момента чакат 19 деца с предимство, повечето от тях са двойки близнаци  Laughing

Та се чудя аз, дали семействата с едно дете ще имат шанс да се класират дори в градината по първо желание?

И не вярвам, че при разширяване на кръга с предимства общото съотношение на приети деца с предимства спрямо приети деца без предимства щяло да се запази приблизително като това от миналата година.
За отделни опашки по пол- честно казано не вярвам да се приеме, пък и се питам момичета или момчета се раждат по-често в последните години  newsm78

# 1 116
  • гр.София
  • Мнения: 4 176


Та се чудя аз, дали семействата с едно дете ще имат шанс да се класират дори в градината по първо желание?

Ще е чудо да влезеш по трето желание (ако си с ясленче)

 Преглеждала съм класираните деца. Не видях група с 20 момичета или 20 момчета. Ако някой намери-да пише.
  Момчетата са повече-поне в градините,които проверих.

# 1 117
  • Мнения: 2 280
Там е проблема..
"Балансиран" прием на момчета и момичета за мен е прием, при който, ако от набор 2006 има 60% момчета и 40% момичета, да бъдат приети 60% момчета и 40% момичета във всяка група..
Не може да се говори за БАЛАНС като за кантар, при положение,че децата не се раждат "балансирано"...
 newsm78 Чудя се...защо Дядо Господ, като се зачеват децата не брои на входа да се зачене момче или момиче според баланса...Ами има години в които едните са повече и други ..обратно..Нали в едно общество, ако едните са повече от другите и не са точно 50/50 ще има дисбаланс и проблем (според г-н Джонев)..
Аз дори си мисля..,че децата според него трябва да боледуват балансирано..
А един цербер да стои на входа всяка сутрин, и ако вече е влязло момиченце, да пуска момченце...а ако се наредят няколко момченца- да чакат, докато дойде момиченце, за да влизат по ред на пристигането си (или по цвят на очите?) Та...някой дни, ако са болни повечко момиченца- повечко момченца ще си почиват също...- за баланс.. В други дни- обратно..
Така де..ред трябва да има в тази държава..Какви са тия...15 момчета и само 10 момичета!( или обратно) #Cussing out #Cussing out #Cussing out

И да..в набор 2006 момчетата са повече..Видно е и по градинките..На нашата детска площадка от наборите , са 6 момчета и само една девойка...Сега..като слушам г-н Джонев..май не е редно да ходим на тази площадка  newsm78 newsm78 newsm78..дали пък да не "внесем" от някой друг град девойки? Или...от чужбина ?

Аз само едно не разбрах..а в "старите" групи..какво? Ще отпишем девойките, ако са в повече, за да добавим от младежите по опашките ли?  newsm78
И...ако само в рамките на новите групи е този баланс..то..като излязат на площадките в по-топлото време...няма ли да е проблем,че в по-големите групи (възрастови) не са балансирани децата 50/50 ?

Или...баланса няма да е в рамките на всяка група, а в цялата градина  newsm78..
Или... ех, що Хитлер не може да се появи от някъде...Да обясни на г-н Джонев за елитната чиста раса...Може тогава да се въведе критерий-съотношение между височина и гръдна обиколка ..(нищо,че не е за секретарки..) Или..децата които са склонни към разболяване да имат по-малки (или по-големи) права при прием..


Сега ми се появи още едно притеснение  newsm78 newsm78 newsm78..ами..ако след 31 май, вземе,че се промъкне някое момче в повече и развали баланса? Язък за усилията, ааа? Вие как мислите ? newsm78..толкова зор да ги докара г-н Джонев до 50/50..и..после.."не било чак толкоз важно"...Ама моля ви се..КАК...Или е ЧАК ТОЛКОЗ важно или не е ...Какви са тия...- иди ми дойди ми... #Cussing out

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 12:32 от *щурчо*

# 1 118
  • София
  • Мнения: 1 541

Та се чудя аз, дали семействата с едно дете ще имат шанс да се класират дори в градината по първо желание?



така правят нещата в България , че да се замислиш да родиш второ дете как ли не трето  Shocked? направо ужас !ние с по едно дете нямаме шансове никакви - да се замисля за второ о'к -,но шанса ми се увеличава само с една точка  newsm78 !в крайна сметка к'во правим ние с едно дете - оставаме без работа , без пари , ооо сетих се може би ще удължат майчинството  Joy на три години (никак не ми е смешно , но ... )

# 1 119
  • Мнения: 2 280
А..не сте само вие с едното дете така...СПОКО...и по-многодетните сме така...(не,че на мен ми е смешно)..
За децата до 3г няма проблем откъм възможности за "гледане" - държавата е дала достатъчно дълъг отпуск по майчинство и също така се говори за разни програми за бабаи и дядовци (който има, може и да се възползва) и за детегледачки и т.н...
Огромния проблем идва за децата над 3г..
И не само заради майките им, който освен желание имат и нужда да работят, а заради самите деца. Старта в живота на тия деца не е същия като на тия, посещавали ДГ.
Както в предишните теми се коментираше, личи си ако едно дете е ходило на ясла..като тръгне в ДГ..
Точно така си личи едно дете ходило на ДГ, като тръгне Предучилищна група..или в училище..
А ДГ е 3 години...- точно в този период се създават навиците на децата за труд и за учене и..за каквото се сетите..
ТО..верно,че ако кадруте в ДГ не стават- трагедията е пълна, ама..ако стои в къщи с една изнервена майка...просто не ми се мисли какво ще стане от това дете...

# 1 120
  • Мнения: 15
А..не сте само вие с едното дете така...СПОКО...и по-многодетните сме така...(не,че на мен ми е смешно)..
За децата до 3г няма проблем откъм възможности за "гледане" - държавата е дала достатъчно дълъг отпуск по майчинство и също така се говори за разни програми за бабаи и дядовци (който има, може и да се възползва) и за детегледачки и т.н...
Огромния проблем идва за децата над 3г..
И не само заради майките им, който освен желание имат и нужда да работят, а заради самите деца. Старта в живота на тия деца не е същия като на тия, посещавали ДГ.
Както в предишните теми се коментираше, личи си ако едно дете е ходило на ясла..като тръгне в ДГ..
Точно така си личи едно дете ходило на ДГ, като тръгне Предучилищна група..или в училище..
А ДГ е 3 години...- точно в този период се създават навиците на децата за труд и за учене и..за каквото се сетите..
ТО..верно,че ако кадруте в ДГ не стават- трагедията е пълна, ама..ако стои в къщи с една изнервена майка...просто не ми се мисли какво ще стане от това дете...
Не съм съгласна с това,че за децата до 3г. няма проблем откъм възможности за "гледане"; след като майчинството е до 2г. на детето - а до третата годинка какво правим като няма кой да го гледа, че даже и по-големи? Ето пример с мен - детето ми скоро направи 3 (до навършването на 2г бях по майчинство), а от 1год. съм напуснала работа, защото няма кой да го гледа и не го приемат никъде.И съм сигурна, че още мноооого са в мойто положение.

# 1 121
  • София
  • Мнения: 1 715
За баланса съм със смесени чувства Confused Там, където кандидатства дъщеря ми, са 21 момчета и около 5 момичета. И като майка на момиче определено леееко се притеснявам от това Rolling Eyes Същото е отношението на директорката, а предполагам и на сестрите в групата. Не говоря за 50;50, ама 4:1 ми се вижда прекалено...

# 1 122
  • На черешата
  • Мнения: 8 393


 направо ужас !ние с по едно дете нямаме шансове никакви - да се замисля за второ о'к -,но шанса ми се увеличава само с една точка  newsm78 !в крайна сметка к'во правим ние с едно дете - оставаме без работа , без пари...

 И как пък не беше ни срам да родим по две деца,а пък някои и близнаци...Пуууу,тези хора спирка нямат,само раждат.
 Сама си си отговорила,дори и да имаш две,нямаш кой знае колко повече предимство,а разходите ти и притесненията ти са двойни,тройни и т.н  Peace

# 1 123
  • София
  • Мнения: 1 541


 направо ужас !ние с по едно дете нямаме шансове никакви - да се замисля за второ о'к -,но шанса ми се увеличава само с една точка  newsm78 !в крайна сметка к'во правим ние с едно дете - оставаме без работа , без пари...

 И как пък не беше ни срам да родим по две деца,а пък някои и близнаци...Пуууу,тези хора спирка нямат,само раждат.
 Сама си си отговорила,дори и да имаш две,нямаш кой знае колко повече предимство,а разходите ти и притесненията ти са двойни,тройни и т.н  Peace

аз искам второ дете и почвам да работя по въпроса , но поне шанса да се увеличи с 2 точки  Hug то и без това догодина ще се борим за място! пиша тук , защото съм съпричастна към всеобщия проблем ! всеки трябва да бъде !СТАВА ВЪПРОС ЗА ДЕЦАТА НИ !

# 1 124
  • Мнения: 1 668
Може ли да се пробваме за малко по-конкретни мнения. Ако някой има въпросните критерии от приложение 9 или там както ги нарекохте да ги копира тук и всяка майка сбито след това да си зададе въпросите, че тея дето ще ходят в понеделник да не си защитават собствените интереси, а да зададат въпросите, които касаят цлия форум. Та... хайде който ги има да ги дава и отдолу всички пишем въпросите в точки.
Няма начин да се отиде и д се каже - ами на една майка детето и е 4/1 в полза на момчетата. Не знам за коя градина е, не знам дали въобще е за градина или за ясла, не знам дали е за софия въобще ама каза да питам.

Общи условия

Активация на акаунт