Тест за началото на 5-ти клас!

  • 9 030
  • 165
  •   1
Отговори
# 60
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Е айде моля ви се.
Пита се чрез какво хората добиват енергия. Не се пита от какво хората добиват ЕЛЕКТРОенергия.

# 61
  • Мнения: 4 520
Именно, въпросът е филологически - от думата 'добив' трябва да се сетиш, че става въпрос за индустрията.  Peace Абе въртеливо си е, спор няма.

# 62
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Именно, въпросът е филологически - от думата 'добив' трябва да се сетиш, че става въпрос за индустрията.  Peace Абе въртеливо си е, спор няма.
В индустрията обаче трябва да уточнят каква енергия. Щото то така само енергия говори за ограничените познания на учителите писали и давали теста.

# 63
  • Мнения: 335
Риформата в образованието си има обозрим край: училищата - продадени, децата - с шлифовани мозъци. Близо е.



ПП За туберколозата не сте прави.
Туберколоза може да порази и други органи, освен белия дроб.







# 64
  • София
  • Мнения: 4 867
Електроенергия се добива и от въздух, и от вода, т.е. възможни са два верни отговора, а тестът предполага един. По тази логика реших, че става дума за източника на енергия за човешкото тяло, т.е. храната, което се явява единствен верен отговор в този контекст.

А ето какво означава "добивам":
- получавам
- вадя
- произвеждам
- извличам
- придобивам
- печеля
- спечелвам
- постигам
- извоювам
- приемам
- изваждам
- изкарвам
- изтръгвам
- достигам

# 65
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Електроенергия се добива и от въздух, и от вода, т.е. възможни са два верни отговора, а тестът предполага един. По тази логика реших, че става дума за източника на енергия за човешкото тяло, т.е. храната, което се явява единствен верен отговор в този контекст.

А ето какво означава "добивам":
- получавам
- вадя
- произвеждам
- извличам
- придобивам
- печеля
- спечелвам
- постигам
- извоювам
- приемам
- изваждам
- изкарвам
- изтръгвам
- достигам


Електроенергия обаче. А във въпроса пише ЕНЕРГИЯ

# 66
  • София
  • Мнения: 4 867
Именно. Ако едното тълкувание на думата "енергия" и на въпроса като цяло предполага два верни отговора, което по правилата на теста е невъзможно, остава възможно единствено другото тълкувание със съответния верен отговор.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, сега тук опираме до това що е то енергия. Твърде сложно.
Единственият извод, който мога да направя е, че тестът е мноооого некадърно направен.

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Принципно енергия може да се добива и от развалена храна... извличало се метан от гнилоча  Sick

# 69
  • Мнения: 335
Не е нужно да е развалена.
Биодизелът не е.

Рапица, царевица, слънчоглед... - тия какво ги водим.
Въздух или вода  Laughing



# 70
  • София
  • Мнения: 62 595

Рапица, царевица, слънчоглед... - тия какво ги водим.
Въздух или вода  Laughing


Водим ги виновници за световната криза с храните и глада в Африка.  Laughing

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Нещо сте в грешка според мен- не мисля, че се спускат изобщо тестове входно ниво "от горе"  Stop Всеки преподавател сам съставя тестовете. Понякога от министерството решават, че тази година ще спуснат входен тест за всички шестокласници например.

# 72
  • Мнения: 3 405
вода  Rolling Eyes
Не ми хрумна, че може да става дума за енергия на човешкото тяло. Децата още не са учили за това, мисля (не съм сигурна).
Но имам спомен, че се говореше за енергия в учебник от трети клас и се имаше предвид електроенергия.
Такива са объркани текстовете ...
Но трябва да разсъждаваме от нивото на преподаваното до 4 клас, а останалото което ние знаем да пренебрегнем, за да стигнем вярното решение на този въпрос.

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 20:49 от Анджелина

# 73
  • Мнения: 4 520
Принципно енергия може да се добива и от развалена храна... извличало се метан от гнилоча  Sick
Абсолютно. Отговорите са грешни, не въпросът.  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 12 667
Ние сме научени да мислим, а тестовете се правят да отговаряш първосигнално - първото, което ти дойде на ум. За първи път се сблъсках с това при тестовете за Американския колеж - 1 куп въпроси за време. Нямаш време за мислене.

Общи условия

Активация на акаунт