Къпане на бебе в "чужбината"

  • 6 235
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 868
При нас къпят бебетата всеки ден още като се родят и са в болницата. Само че им дават sponge bath. Ние давахме на нашето такава баня върху специален слинг във ваничка докато падне пъпчето. След това се къпахме пак върху слинг и във ваничката с бебешки шампоани докато може да си закрепи главата, когато махнахме слинга. Подариха ми дори специален комплект течни масла за ваната, специално за бебета, с лайка и лавандула (използват се с капкомер). 

С други думи, къпали сме се всеки ден от бебе до сега. Не виждам вреда от къпането. Дори на най-малките бебета има части от тялото, които трябва да се чистят ежедневно.  В органичните магазини за храни има много шампоани и лосиони за бебета, ако ви е страх от химически съставки.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Разписах се в другата тема, защото все пак за Англия става дума Wink Но и тук да си кажа, къпеш когато и както поискаш, няма нищо задължително  Laughing Съветват в началото да се къпе само с водичка и не е необходимо да е всеки ден. Вече какво правят хората в къщите си е лично тяхна работа  Peace

# 17
  • Мнения: 934
Ами аз като бях в Англия си спомням, че казваха, че наистина не е необходимо да се къпе всеки ден - вместо това може да се почиства с памук, натопен в топла вода - topping and tailing му викат, тоест почистване и отгоре и отдолу. Всеки ден. Изобщо не става дума да не се почиства с дни  ooooh! Какво ли не си измислят хората!
Лично на мен къпането ми се виждаше по-лесно и по-приятно за бебето, така че си го къпех всяка вечер, без препарати разбира се - най-много веднъж седмично. После, ако му е суха кожата - зехтин.

Виж, малката, като я захраних, я къпех по няколко пъти на ден - след хранене Laughing

# 18
  • Мнения: 2 617
Не съм се замисляла за това, че има разлика между "чужбина" и България за къпане на едно бебе, нито съм питала изрично компетентни лица за това, колко пъти в седмицата да я къпем. Единственият ми въпрос е бил за това, доколко да се внимава с още непадналото пъпче. Така че съм се водела от моите "интуиция" и мнение.

# 19
  • Мнения: 7 914
аз си къпя сина всеки ден Peace

# 20
  • Мнения: 1 526
Тук кой знае какви указания по темата не дават, но са на мнение, че не е добре бебето да се къпе ежедневно с миещ препарат. ОК е да се мие с чиста вода, но не се препоръчва къпане в истинския смисъл на думата - с бебешки шампоан или сапун, повече от 2-3 пъти седмично.
Не се препоръчва и мазане с каквото и да било, освен в случаите на подсечено дупе.
Въобще - колкото може по-малко допир на бебешката кожа с каквато и да е козметика и миещи препарати.

Същата е ситуацията и по нашите земи. Аз всяка вечер ги къпех само с чиста вода, защото им харесваше и беше част от ритуала им за заспиване. Шампоан- веднъж седмично.

# 21
  • Мнения: 6 713
Тука педито ми каза 1 път седмично! Rolling Eyes Абе много ми се вижда, та я къпем през 1-2 дена за ужас на бабите Mr. Green
Не мога да кажа, че след къпане спи по-добре, и обратно Naughty

# 22
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
един- два пьти седмично само с рафинирано бадемово олио.....така беше и Шокито до около 1 годинка.....

# 23
  • Мнения: 1 761
Не го къпя всеки божи ден , но го мия всеки път с вода и сапун,преди да го сложа в креватчето.Къпи се под душа с един от нас,другия го взема да го облече.Още го е страх сам във ваната, а с душ сам не може да се изкъпе,та се комбинираме с мъжа ми-веднъж той,веднъж аз.
За сметка на това откакто има зъби ( от 4 месечен) всеки ден му мием зъбите с паста и четка(бебешка).

# 24
  • Мнения: 1 910
Жената от Крамзорха ме беше посъветвала да къпя малкия само с вода или с добавка на бебешко олио за да не му се изсуши кожата. Във всички книги, които изчетох по това време също не съветваха ежедневното къпане, именно заради деликатната бебешка кожа. Моят син доста го мъчеха коликите и от топлата вода се успокояваше. Така, че по скоро съм го къпала заради терапевтичният ефект, а не поради хигиенни съображения Grinning.
И ние така.

# 25
  • Мнения: 1 242
Аз пък отглеждам една малка Клеопатра и един голям Цезар -  до първата година с майчино мляко във водата. ОК? Grinning
Без майтап.

След това, дето казва Биба, като Луи XIV - стържа кирта и после обилно с парфюм. Mr. Green

# 26
Моят педиатър ми беше казал,че бебетата трябва да се къпят всеки ден,за да може да диша кожата.И аз така правех.Не сме имали никакви проблеми.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И на мен ми казаха да къпя малката всеки ден,но не с миещ препарат

# 28
  • Мнения: 3 425
Тук къпят кой как му падне - аз познавам майки къпещи децата всеки ден и такива по 1-2 пъти в седмицата  Peace

Дечко е роден септември и 20дни трябваше да минат,за да падне пъпчето  Peace но съм го къпала през ден,а в студовете и през два,но като започна да движи и да слиза от количката всеки ден се започна къпането   Crazy


# 29
  • Мнения: 23
Къпех си децата сутрин и вечер до 7 месеца Shocked После само вечер. Ами... откачена работа. Да ме пита някой защо Thinking Сякаш работят на полето и се цапат  smile3555
В чужбина и аз съм чувала че ги къпят рядко  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт