Имам ли право на обосновано закъснение за градина?

  • 8 131
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 421
В нашата детска съм ги виждала да се точат почти до 10 часа.
Нямам идея дали са искали предварително разрешение, дали е инцидентно или системно.
На родителските срещи ни казваха, че ако закъсняваме(след 8.40) трябва да се обаждаме за да ни включат в порциона за деня.
Случвало ми се е да закъснеем, обаждам се и въпреки това децата ми остават без закуска(аз си го знам де и се грижа за това)-никой не е длъжен да ни чака.
ОБАЧЕ ако детето е закусило, обадили са се родителите(и в конкретният случай майката е предупредила, че ще идват по това време всеки ден) просто не виждам къде е проблема.
Естествено, че майката ще предпочете личен транспорт, а не градския. Аз ако бях нямаше да се откажа.

Виж с убеждаването на директорката не знам как да подходиш! Предполагам, че не иска анархия в детската градина, но все пак не трябва и да сме буквояди.

# 46
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В нашата детска градина си се разбирам с учителките. Не закъсняваме обаче ,тъй като и аз в 9,00 трябва да съм на работа. Обикновено я мятам в 9 без 10. Когато закъснява задължително информирам по телефона, или от предишния ден.

При теб обаче не става въпрос за закъснение, а за идване по-късно, и то това по-късно е с 10-15 минути и то по обективни причини. Единствения вариант е да се опиташ да смекчиш позицията на директорката. Не сте ли успели да я предразположите, като оставите формалностите на заден план? Аз успях да преодолея строгостта на нашата директорка незнайно как, при първа среща едва ли не ме изхвърли от кабинета като мръсна котка, но после нещата потръгнаха.

Успех!

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 11:07 от Nansen

# 47
  • Мнения: 1 312
При нас се водят до 8.15.
В 8.30 заключват вратата и не пускат никой.
Вчера закъсняхме за пръв път и докато му прибера дрехите се забавих до 8.32.
Заключиха ме вътре.
Ходих по групите да търся лелята с ключа,че да изляза.
Закъснели деца не се приемат.
Закусили и закъснели също.
Ако искаш да си вземеш детето по-рано също предупреждаваш,но трябва да е не по-рано от 15.30 защото тогава стават от сън.

# 48
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
В нашата градина също няма проблем да закъснява детето - просто ако я водя след 9 трябва да е закусила.

 И при нас е така. Peace

# 49
  • Мнения: 77
Благодаря на всички които се включват с коментар! Особени благодарности на инка62, ще се свържа с теб след като изпълня съветите ти.
Относно родителската среща и правилника - днес ме уведоми учителката, че утре в 5 ни е родителската среща, а преди нея няма как да съм запозната с правилника.
Смятам, че вашите мнения (дори и на несъгласните с моята гледна точка) много ми помагат, най-малкото за да "си науча урока" и като се стигне до обсъждане на темата, да знам с какви аргументи да се обоснова. Още веднъж - много благодаря за подкрепата. Утре вечер ще разбера какво става, но няма да се оставя така. Днес ми направиха "специална отстъпка" да изчакват детето ми до 9 без 10. Аз като редовен данъкоплатец, смятам, че тези хора са назначени там, за да ми помагат на мен и детето ми, докато аз съм на работа, а не за да показват, колко "церберски" и авторитарно могат да се държат. Учебните заведения са им поверени, но за да се грижат за правилното развитие на децата ни, а не да ни стресират натрапени правила, които понякога поне на мен ми се струват доста нелогични! Не смятам, че която и да е директорка може да ми държи сметка, защо работодателят ми, ми позволява да закъснявам! Или защо нямам личен автомобил!!

# 50
  • Мнения: 1 312
А няма ли начин да организираш нещата така,че да тръгваш по-рано за работа примерно?
Да те взимат със служебната кола 20 минути по-рано например?

# 51
  • Мнения: 77
Ако имаше такъв вариант, мислиш ли, че щях да стигна до тук... Embarassed
Обаче това означава да принудя още трима колеги да идват 30 минути по-рано на работа. Не смятам, че имам право да нарушавам тяхното спокойствие, за сметка на една инатлива директорка. До колкото виждам от другите коментари, за останалите градини (а и до колкото чух аргументите на въпросната ни директорка), не мисля, че е световен проблем, ако детето ми отива на градина 15-20 минути след останалите. И все пак, поне според мен децата са там за да играят и общуват, а не за да знаят какво е това казарма, сега когато тя официално е отменена!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 952
Може би трябва да смениш подхода.
Имам наблюдения върху 3 градини от двете ми деца. В 8.20 се прави гимнастика, мият се ръце и се сяда за закуска. Ако дете пристигне след или по време на миенето на ръце, госпожата се раздвоява между приемането на новодошлия и чешмите - шум, пръскане, лелята и охраната хвърчат да помагат. Да овладееш 30 деца не е лесно и затова има режим и ред. В общинските градини е така.
Та, мисълта ми е, че молиш за услуга - пробвай с този подход и с добро, сигурна съм, че ще имаш по-голям успех.

# 53
  • Мнения: 2 232
Дано постигнеш успех утре, мисля, че си в правото си. Peace
Всичко си е до директор явно, нашата е голяма душица, на всички , от всички групи им знае имената винаги ги прегръща, пита как са, познава всички родители....просто много обича децата, а и те нея.Моят като я види и грейва, все едно майка си вижда. Grinning
Още веднъж -успех.

# 54
  • Мнения: 1 312
Ако имаше такъв вариант, мислиш ли, че щях да стигна до тук... Embarassed
Обаче това означава да принудя още трима колеги да идват 30 минути по-рано на работа. Не смятам, че имам право да нарушавам тяхното спокойствие, за сметка на една инатлива директорка.
Е,не се сърди де.
Естествено,че няма да нарушаваш режима на хората.
Незнам как са ви организирани нещата.
Ако има вариант примерно да те вземат първа,да оставите детето и после да съберете останалите колеги предполагам,че ще влезеш в график.
Но незнам а какви разстояния става дума.
Естествено ако всички колеги ползващи въпросната кола живеят в един квартал или поне на близко разстояние един от друг не върви да се връщате после за тях.
Успех.
Дано направи компромис директорката.

# 55
  • Мнения: 46 526
Не разбирам за какви услуги, молене и нарушаване на режими говорите  Shocked
Според Правилника жената има право да води детето си, когато иска!
Директорката иска да наруши този Правилник и вие смятате, че е права newsm78

# 56
  • Мнения: 1 312
Не разбирам за какви услуги, молене и нарушаване на режими говорите  Shocked
Според Правилника жената има право да води детето си, когато иска!
Директорката иска да наруши този Правилник и вие смятате, че е права newsm78
Никол,не съм запозната с правилника,но пред очите ми са връщали татко с детенце,което беше закъсняло за градина.
Не мога да ти кажа колко беше часът,но в никакъв случай действието не се развива след 9.15.
Тогава още ходих да нося изследвания за постъпването.
Слушах отдалеч,но доколкото разбрах човека беше звънял доста дълго и никой не му отворил,после една госпожа се показа и започна да му обяснява,че има правила и това примъкване по всяко време травмира новите деца и нарушава учебният процес.
Човека се поразправя малко/не съм чула крясъци,не се е карал/,но си замина с детето обратно.

# 57
  • Мнения: 46 526
Никол,не съм запозната с правилника ...

Прочетете си Правилниците, би трябвало да ви запознаят с тях, още при постъпване в градината Peace

...
Правилниците за всички градини са едни и същи, не вярвам въпросната директорка да е толкова отворена, че да махне една от основните точки в него. След 8:30 се приемат само деца, чиито родители са уведомили предварително за закъснението. Никъде не е написано, че трябва да чакат разрешенеие от някой си  Stop достатъчно е да са уведомили ...

# 58
  • Мнения: 544
Всяка година на родителските срещи в нашата градина говорим за тези закъснения. Директорката, сестрите и учителките са единодушни, че закъсненията са абсолютно неприемливи. Склонна съм да се съглася с тях. Децата имат режим, и този режим трябва да се спазва. Особено при по-малките, които се разсейват от най-малкото нещо - звъненето на звънеца, излизането на госпожата, надникването кой идва и т.н. са нещо, което със сигурност разконцентрира децата, разваля им дисциплината и измества каквото правят с поне 10-15 минути. Едва ли някой очаква децата да стоят чинно и да закусват, докато госпожата излезе да посрещне новодошлия; или примерно вече са раздадени пособията за учене, а госпожата трябва да излезе обяснила-необяснила задачата...
Редно е когато има режим, той да се спазва. Никой не прави проблем за инцидентно закъснение или такова, за което човек е предупредил еднократно, но да е системно всеки ден...

Нищо лично спрямо авторката.

 Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 3 421
 В нашата градина не ги посрещат. Качват се сами по стълбите(на нас не дават да се качваме), горе се събличат, оставят дрехите в гардеробчетата, обуват си пантофите и си влизат в стаята. Само първа група май са ни посрещали - като имаше ревящи още деца.

Общи условия

Активация на акаунт