Развод, ама не точно..

  • 3 113
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 675
За съжаление колко семейства се "развалят" заради пари и други битови неуредици.Май е истина че прекалено много сме си разглезили тези мъже, но никъде не пише, че трябва да им бъдем слугини.Една моя приятелка роди преди 3-4 месеца, сама си гледа детето.Мъжът й прави едно хранене и това е, евентуално да изкъпе бебето.Тя го помолила да помага повече, а той й отговорил, че тя искала бебе, не той.Респективно тя трябва да се грижи за него и живота продължава по старому все едно не е баща изобщо.Защо работата между брата на мъжа ми и жена му ми се струва абсолютно същата.Или са били заедно заради детето или пък сега го използва срещу нея, не знам, но има много такива семейства, в които децата стават по погрешка и се събират в името на детето, а не заради отношенията си.

# 16
  • Мнения: 355
Това не е развод, защото няма брак. По отношение на родителските права, бащата има такива над детето си само ако го е припознал. Едва ли някой съд ще отсъди толкова малко детенце да отиде да живее при баща си, така че зет ти (такъв ли ти се пада?) да свиква с визити на детето 2 пъти в месеца и добре да си помисли дали са му по-важни от едната манджа и издръжка на собственото му семейство (пък било и да нямат брак).

# 17
  • Мнения: 197
А ти защо бъркаш в чуждата паница?! Да се оправят хората. Нали не са ти искали помощ? И като недоумяваш как може да чака парички наготово и да не готви-представи си може да са им такива отношенията, че да предпочита да му сервира трева , вместо готвено... И ми е много интересно, след като  работи по цял ден, как така изведнъж ще се залежи вкъщи и ще си гледа детето 24 часа в денонощието. Или алтернативата му е да го  хвърли на някоя баба или детегледачка, а майката, нека се ..........

# 18
  • Мнения: 2 584
.То не хубаво така да се говори, но тя е малко простовато, но добро момиче.Той работи като строител, взема добри пари,

е това вече е ooooh! мисли си че е по умен от нея защото е строител ли, според мен иска детето защото си мисли че така ще и вземе жилището, но ако то е на родителите няма да вземе нищо, и как мисли да го гледа това дете, като плати 500лв. за детегледачка, разходите за ток, вода, храна, дрехи за детото и май няма да му стигне голямата заплата от 1000лв. не вярвам да взима повече

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 18:12 от rut

# 19
  • София
  • Мнения: 622
 ooooh! Не може да се съди за интелекта на хората по професиите им, особено в Бг и сега. А от строител до строител има огромна разлика и повярвай ми -поне в София 1000лв е най-малкото, което може да се вземе в тази сфера.

# 20
  • Мнения: 2 401
Eгатии  измекяра е тоя твой роднина  Sick.  А това, че момичето е простовати твое мнение ли е или негово? Щото строителя си е строител - каквато и заплата да получава, те всички са добре платени между другото.
Я посъветвай простоватото момиче да се включи тук, да и подскажем как да го постави на място интелектуалеца.

# 21
  • Мнения: 216
Горкият човек как го нападнахте, не е редно при положение че дори и авторката казва че не са и мнооого близки и да им знае отношенията с детайли, съмнявам се че иска детето за да и отмъсти, просто така или иначе ще му се налага да му плаща издръжка, нека се увери че не отиват парите по козметични чантички, а що се отнася дао коментара, на сафорумка че всяка жена иска пари от мъжа си- не съм съгласна и какво точно значи да иска пари от мъжа си нямате ли обща сметка без значение кой къде работи навън или в къщи. ( но ако ще седиш в къщи да се правиш на домакиня- по-добре да ти е сготвено изгладено изпрано, децата нахранени изкапани и да си се по3aнимавала с тях малко повече, иначе се губи смисъла)

# 22
  • Мнения: 2 401
Да, мижавите издръжки, които самотните майки получават със сигурност отиват за козметични чантички..  ooooh!

# 23
  • Мнения: 683
Може да го гледа в апартамента на майка му.Оплаква се, че не готви и всеки ден трябва да купува храна отвън или да се хранят в ресторант.Поне това ми е казвал мъжът ми, естествено че причината не е само в парите и готвенето.

Ако мъжът ми се оплаче, че не готвя всеки ден, ще спра да готвя въобще! Много ми е чудно защо някои мъже си въобразяват, че сме длъжни да им готвим! Ами ако ние започнем да се оплакваме, че не ходим всяка вечер на ресторант и ги отсвирим заради това?!  newsm78 #Crazy

# 24
  • Мнения: 216
Може да го гледа в апартамента на майка му.Оплаква се, че не готви и всеки ден трябва да купува храна отвън или да се хранят в ресторант.Поне това ми е казвал мъжът ми, естествено че причината не е само в парите и готвенето.

Ако мъжът ми се оплаче, че не готвя всеки ден, ще спра да готвя въобще! Много ми е чудно защо някои мъже си въобразяват, че сме длъжни да им готвим! Ами ако ние започнем да се оплакваме, че не ходим всяка вечер на ресторант и ги отсвирим заради това?!  newsm78 #Crazy
тя не готви, цитирала си го, но си права че не може всеки ден да се готви, но ако не изкарва парите в къщи би трябвало да има спирачки с харченето.

# 25
  • Мнения: 2 471
Горкият човек как го нападнахте, не е редно при положение че дори и авторката казва че не са и мнооого близки и да им знае отношенията с детайли, съмнявам се че иска детето за да и отмъсти, просто така или иначе ще му се налага да му плаща издръжка, нека се увери че не отиват парите по козметични чантички, а що се отнася дао коментара, на сафорумка че всяка жена иска пари от мъжа си- не съм съгласна и какво точно значи да иска пари от мъжа си нямате ли обща сметка без значение кой къде работи навън или в къщи. ( но ако ще седиш в къщи да се правиш на домакиня- по-добре да ти е сготвено изгладено изпрано, децата нахранени изкапани и да си се по3aнимавала с тях малко повече, иначе се губи смисъла)



Извинявай, но това в скобите е доста смешно. А работещите жени са си оставили семейството на произвола на съдбата. Не готвят, не перат, не гладят, не обръщат внимание на децата си и изобщо нямат общо с домакинството. Стига бе хора, съвсем полудяхме в тези форуми...

# 26
  • Мнения: 216
Горкият човек как го нападнахте, не е редно при положение че дори и авторката казва че не са и мнооого близки и да им знае отношенията с детайли, съмнявам се че иска детето за да и отмъсти, просто така или иначе ще му се налага да му плаща издръжка, нека се увери че не отиват парите по козметични чантички, а що се отнася дао коментара, на сафорумка че всяка жена иска пари от мъжа си- не съм съгласна и какво точно значи да иска пари от мъжа си нямате ли обща сметка без значение кой къде работи навън или в къщи. ( но ако ще седиш в къщи да се правиш на домакиня- по-добре да ти е сготвено изгладено изпрано, децата нахранени изкапани и да си се по3aнимавала с тях малко повече, иначе се губи смисъла)



Извинявай, но това в скобите е доста смешно. А работещите жени са си оставили семейството на произвола на съдбата. Не готвят, не перат, не гладят, не обръщат внимание на децата си и изобщо нямат общо с домакинството. Стига бе хора, съвсем полудяхме в тези форуми...
Не разбрах какво имаш в предвид с това работещите жени си били оставили семействата на произвола на съдбата??? Мисълта ми е точно че повечето са работещи и въпреки това успяват да си свършат домакинската работа и да приготвят поне нещо за вечеря, и въпреки че имат два дохода не ходят всяка вечер на ресторант, а тя- домакиня по професия и нищо не прави. Та би ли ми пояснила поста си и смешното в моя.  Thinking

# 27
  • Мнения: 2 471
Горкият човек как го нападнахте, не е редно при положение че дори и авторката казва че не са и мнооого близки и да им знае отношенията с детайли, съмнявам се че иска детето за да и отмъсти, просто така или иначе ще му се налага да му плаща издръжка, нека се увери че не отиват парите по козметични чантички, а що се отнася дао коментара, на сафорумка че всяка жена иска пари от мъжа си- не съм съгласна и какво точно значи да иска пари от мъжа си нямате ли обща сметка без значение кой къде работи навън или в къщи. ( но ако ще седиш в къщи да се правиш на домакиня- по-добре да ти е сготвено изгладено изпрано, децата нахранени изкапани и да си се по3aнимавала с тях малко повече, иначе се губи смисъла)



Извинявай, но това в скобите е доста смешно. А работещите жени са си оставили семейството на произвола на съдбата. Не готвят, не перат, не гладят, не обръщат внимание на децата си и изобщо нямат общо с домакинството. Стига бе хора, съвсем полудяхме в тези форуми...
Не разбрах какво имаш в предвид с това работещите жени си били оставили семействата на произвола на съдбата??? Мисълта ми е точно че повечето са работещи и въпреки това успяват да си свършат домакинската работа и да приготвят поне нещо за вечеря, и въпреки че имат два дохода не ходят всяка вечер на ресторант, а тя- домакиня по професия и нищо не прави. Та би ли ми пояснила поста си и смешното в моя.  Thinking



И как стигна до извода, че нищо не прави? Много важно, че не готви. И самата авторка на темата каза, че е останала с друго впечатление от жената.  И няма никакво значение дали е работеща или не. Не е слугиня на никого.

# 28
  • Мнения: 589
Мдаа...Страхотните теми на Гита не свършват...

# 29
  • Мнения: 216
Горкият човек как го нападнахте, не е редно при положение че дори и авторката казва че не са и мнооого близки и да им знае отношенията с детайли, съмнявам се че иска детето за да и отмъсти, просто така или иначе ще му се налага да му плаща издръжка, нека се увери че не отиват парите по козметични чантички, а що се отнася дао коментара, на сафорумка че всяка жена иска пари от мъжа си- не съм съгласна и какво точно значи да иска пари от мъжа си нямате ли обща сметка без значение кой къде работи навън или в къщи. ( но ако ще седиш в къщи да се правиш на домакиня- по-добре да ти е сготвено изгладено изпрано, децата нахранени изкапани и да си се по3aнимавала с тях малко повече, иначе се губи смисъла)



Извинявай, но това в скобите е доста смешно. А работещите жени са си оставили семейството на произвола на съдбата. Не готвят, не перат, не гладят, не обръщат внимание на децата си и изобщо нямат общо с домакинството. Стига бе хора, съвсем полудяхме в тези форуми...
Не разбрах какво имаш в предвид с това работещите жени си били оставили семействата на произвола на съдбата??? Мисълта ми е точно че повечето са работещи и въпреки това успяват да си свършат домакинската работа и да приготвят поне нещо за вечеря, и въпреки че имат два дохода не ходят всяка вечер на ресторант, а тя- домакиня по професия и нищо не прави. Та би ли ми пояснила поста си и смешното в моя.  Thinking



И как стигна до извода, че нищо не прави? Много важно, че не готви. И самата авторка на темата каза, че е останала с друго впечатление от жената.  И няма никакво значение дали е работеща или не. Не е слугиня на никого.
Не съм писала че тя нищо не прави, а по принцип ако не работиш и си седиш в къщи за да се грижиш за къщата и детето(цата) сигурно би било редно да го правиш, и ако ти се налага да искаш пари от половинката да си с чиста съвест , а не както някои се изразиха че той трябвало да ги издържа. Както и да е мисля че тази ситуация, в която са попаднали е резултат не само на недостатъците на единият, ами и на двамата така че не мисля че е готвенето или викането...

Общи условия

Активация на акаунт