До мамите в Париж-въпроси!

  • 4 092
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 465
Торнерос4е,

не се 6а6кай, ние явно откакто пазаруваме за цялата седмица много се глезим и си угаждаме - бяло вино задължително има на масата по4ти всяка ве4ер /аз не пия сега ама мъж ми  не е по-разли4ен от останалите французи/, виното със не6то соленко за аперитив, сладолед в големите кутии /туй за мен Hug/ много, ама много плодове и зелен4уци /за 6опската салата и прасковки за бъде6тата майка Wink/, кисели млекца по 12 от натуралните и другите с плод4етата, сирена поне 3 вида, малко полуфабрикати естествено, мин. вода и .....
Не се 6а6кай за6тото има и една голяма подробност - мъж ми много яде за6тото е по4ти 2м висок и много спортува и на обяд си хапва вкъ6ти, така 4е на вас може и по-евтино да ви излезе.  bowuu

# 16
  • Мнения: 1 017
Скъпо си е тук ама човек ако си прави сметка може и по малко парички да му излиза живота, а ако иска може и мнооого скъпо да му е Wink
Тук можеш да видиш цените на памперсите в един от големите вериги магазини Ошан(Auchan).
Аз сметка за седмичен разход не съм правила ама и ние сега като се замисля май сме в тези граници на около 100- 130 евро, като си хапваме добре Embarassed
Пазарувам обикновено от Франпри или в събота от Ошан. По- скъпо е в кварталните малки магазинчета, които са само за един вид храна- месарница, сиренарница и т.н. или пък тези които работят до по- късно и се държат от араби.
В повечето квартали в събота и сряда има пазари на определено място и там продава всичко от ябълки до чехли! И по- принцип е на по-ниски цени.

А за езика- не се притеснявай и аз нищо не знаех като дойдох( не че сега знам много повече Embarassed), като знаеш малко английски или някакъв друг европейски език ще се оправиш, в магазина пък въобще никакви проблеми няма да имаш!
Питай каквото те интересува, а аз ще потърся още страници на агенции за наеми.

# 17
  • Мнения: 1 238
Торнерос4е,

не се 6а6кай, ние явно откакто пазаруваме за цялата седмица много се глезим и си угаждаме - бяло вино задължително има на масата по4ти всяка ве4ер /аз не пия сега ама мъж ми  не е по-разли4ен от останалите французи/, виното със не6то соленко за аперитив, сладолед в големите кутии /туй за мен Hug/ много, ама много плодове и зелен4уци /за 6опската салата и прасковки за бъде6тата майка Wink/, кисели млекца по 12 от натуралните и другите с плод4етата, сирена поне 3 вида, малко полуфабрикати естествено, мин. вода и .....
Не се 6а6кай за6тото има и една голяма подробност - мъж ми много яде за6тото е по4ти 2м висок и много спортува и на обяд си хапва вкъ6ти, така 4е на вас може и по-евтино да ви излезе.  bowuu

Мда. Сега като гледам наистина си права. И аз ако купувам всичко това, което ти купуваш сигурно цяла заплата няма да ми стигне. Значи ние алкохол никакъв не пием, както и кафе и безалкохолни. Сладко нещо ядем веднъж в седмицата, през уикенда. Аз съм веганка, което ще рече че не ям нищо от животински произход, така че млекца и тем подобни при нас няма, с изклЮчение на това че купувам на Оли, но то не е много. Сирене моя не яде, аз също, за това купувам само по малко за Оливия. Зеленчуци и плодове купувам в големи количества, аз изяждам по около 1 кило на ден. Сладоледа за мъжо го правя сама на машината, което ми излиза направо без пари, а за себе си купувам тофу сладолед от време на време. За това сме може би и по икономични. Месо купувам за Оли и баща и, обикновенно купувам един кашон от 15 кила смесено месо пакетирано в малки порцийки и замразено, така го продават тук като оферта и излиза супер евтино. тези 15 кила ми стигат за около 3 месеца/3 месеца и половина. Ядки имам задължително за себе си, купувам по един килограм сурови фъстъци от китайските магазини, които също са много евтини. Да, сега си давам сметка, че сме по икономични. А все си мислих, че много пари харча за храна...

Общи условия

Активация на акаунт