ексфолиант за лице

  • 4 478
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 433
Използвам ексфолианта на Лореал, а също така и на Авене. И от двата съм много доволна. )) Горе-долу 3-4пъти в седмицата, през останалото време, измиващ гел.

# 16
  • София
  • Мнения: 236
Ползвам ексфолиращ гел Galenic, 1-2 пъти седмично. Много е приятен, върши чудесна работа. 

Твоят като душ гел ли е, в смисъл за тяло? Подариха ми скоро един на Галеник, зелен е в туба и пише че е за тяло, но се чудех дали е подходящ и за лице, понеже никак не е агресивен и ухае чудесно  newsm78

# 17
  • Мнения: 14 490
още един глас за фрийман, само, че аз ползвам малиновия в момента

# 18
  • Мнения: 131
В момента ползвам ексфолиращия гел на Виши.Той е за ежедневна употреба.
Доволна съм,

# 19
  • Мнения: 779
...
Знаете ли някой по-качествен с подобни частици, защото повечето ексфолианти са с много малки частици и не полират  Rolling Eyes

Точно в този смисъл написах по-горе, че ми допада съотношението между големината на частиците и гъстотата на крема при Freeman и Swiss Formula. При тях частиците са достатъчно едри, но и кремът не е прекалено гъст, благодарение на което полират добре. Болшинството ексфолианти са с по-дребни частици, а аз обичам да имам усещането за "яко остъргване"  Laughing


на мен козмети4ката ми забрани да ползвам неща с 4асти4ки.кожата ми е мазни4ка..

# 20
  • Мнения: 131
...
Знаете ли някой по-качествен с подобни частици, защото повечето ексфолианти са с много малки частици и не полират  Rolling Eyes

Точно в този смисъл написах по-горе, че ми допада съотношението между големината на частиците и гъстотата на крема при Freeman и Swiss Formula. При тях частиците са достатъчно едри, но и кремът не е прекалено гъст, благодарение на което полират добре. Болшинството ексфолианти са с по-дребни частици, а аз обичам да имам усещането за "яко остъргване"  Laughing


на мен козмети4ката ми забрани да ползвам неща с 4асти4ки.кожата ми е мазни4ка..

 newsm78

# 21
  • Мнения: 233
в момента - ексфолииращия гел на Neutrogena от серията Visibly Clear, става и за ежедневно ползване. по принцип го прилагам при всеки душ, но ако кожата ми започне да се изпъпчва го използвам всяка сутрин.
досега ексфолиант или скраб не ме е разочаровал особено много  - винаги съм попадала на добри продукти, но изключително съм доволна от полиращия крем на Ив Роше от серията Inositol Vegetal.
в момента имам и 7 day scrub на Clinique, но ми мирише на лекарство и го ползвам изключително рядко.
ползвала съм на Орифлейм, Фрийман, Суис Формула, Ейвън, като всичките са ми се отразявали добре на кожата.
при свършване на това, с което разполагам в момента, искам да пробвам нещо на Лумене или Институт Арно - хвалили са ми ексфолианти и скрабове и на двете марки.

# 22
  • Мнения: 431
Ползвам, на Ланкастър , много съм доволна Heart Eyes

# 23
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
аз съм доволна от:


# 24
  • Мнения: 341
на мен козмети4ката ми забрани да ползвам неща с 4асти4ки.кожата ми е мазни4ка..
[/quote]

Моята кожа сега също е мазна от типа фини мазни кожи с леко предразположение към пъпки, не от тези по-грубите и лъщящи. Такава (мазна) ми стана преди година и половина, така и не разбрах защо (на 33 г., не на 13  Laughing). Преди това ми беше смесена и не съм имала пъпки. Но и преди да ми стане мазна, и сега, ползвах и продължавам да ползвам един и същи ексфолиант по един и същи начин и продължава да ми действа добре. Без ексфолиант кожата ми се влошава.
Твоята козметичка може би е имала предвид да не се стимулира мастната секреция, въпреки че според мен това е важна почистваща процедура за всякакъв тип кожи и на мен не ми стимулира допълнително мастната секреция. 

# 25
  • Мнения: 1 629
Най-много харесвам на Avon от серията Clear Skin той е един вид ексфолиант. Прекрасен ми е! Чисти здраво, и оставя един освежаващ ефект, ама е по- подходящ за лятото, защото на лицето става едно студено... симата нещо друго Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 001
Кестенови трици, най-доброто на което съм попадала!!
Подкрепям с две ръце!  Peace Peace Peace

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ползвам, на Ланкастър , много съм доволна Heart Eyes
този ползвам и аз....страхотен е  Peace

# 28
  • Мнения: 9
Вчера и аз си купих това

и днеска нямах търпение да се измия с него  Laughing Embarassed
Не мога да преценя разликата от срарото си:

освен, че едното струва 10лв., а другото някъде 3,4лв.  Laughing ... Тази разлика я усетих Grinning

Много хубаво мирише на Лореала...

# 29
  • София
  • Мнения: 901
За тяло ползвам следното: кафява захар+кафе+малко зехтин на леко влажна кожа, след това минавам и с един ексфолиант, който мирише на карамел, но частиците са много малко, гелчето е повече - помага за по-лесното разнасяне на захарта и кафето, но самостоятелно не ми върши работа! Много съм доволна от резултата - захарта като е по-грубичка доста ми помага за подкожните косъмчета, които са ми голям проблем ooooh!  За лице ползвам от скоро на Бюти формулас, в кутийка е доста голямо количество - пише, че трябва да се смеси с вода, но аз го нанасям директно и съм много доволна! Heart Eyes Embarassed

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 19:31 от reproche

Общи условия

Активация на акаунт