Любима подправка и...

  • 4 532
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 289
Много обичам черен пипер или микс от черен, бял и зален пипер. Другате любими са ми риган и естрагон /тарос/, сминдух и самардала.
Не харесвм босилек, джоджен /освен на боба/, но мразя канела. Ей, направо се задавям от тази подправка.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 328
Много любими - магданоз, копър, целина /последната слагам и на пилешка супа, освен на телешко варено, а също и на кисело зеле с месо/, кимион.
Любими - мащерка, джоджен, босилек, риган, чубрица, чесън, дафинов лист, канела.
Поносими /защото ястието си ги иска/ - девесил /за рибни блюда/ и бахар /от време на време го слагам на месни гозби/, куркума ,чер пипер.
Подправки, които не използвам - розмарин /веднъж го ползвах и не повторих/, джинджифил, червен пипер.

# 17
Как го забравих милият Embarassed - той най-много ми припомня за Б-я Grinning

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как го забравих милият Embarassed - той най-много ми припомня за Б-я Grinning

демек основното в шарената сол ли?  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 289
Как го забравих милият Embarassed - той най-много ми припомня за Б-я Grinning

демек основното в шарената сол ли?  newsm78
Ами слагат го и в шарената сол, но аз го ползвам чист. Обикновено си го купувам от пазара в Ямбол. Представлява изсушени и смлени листа на една трева, която при нас там берат от Бакаджиците. Миризмата е много свежа, но не е много силна и бързо изветрява. Моя мъж го ръси на траханата, а аз слагам върху сандвичи и в манджичките.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз съм маниачка на тема подправки, имам над 30 различни вида и комбинации!

Любими: чесън, джоджен, лют пипер, соев сос, зеленчуков кнор, къри

Мразя: ЦЕЛИНА  Sick, карамфил, шоколадова есенция

# 21
...

демек основното в шарената сол ли?  newsm78
Ахъм Grinning

На Етъра в Габрово има едни пекарни, от които изваждат пресни симити, и като ги наръсят със сминдух.....Мммммммммммм

# 22
  • sofia
  • Мнения: 1 606
На мен май всички подправки са ми любими - доста богат ми е шкафа на бурканчета и миризми. Почти нямам готови смеси и не съм фен на карамфила.

Това с пълна сила важи и за мен, с разликата, че обожавам карамфил Laughing

# 23
  • Мнения: 2 825
Еййй, ама как го пропуснах и аз смидуха бе, и Шарената сол.... Нали всеки път мама като ме пита какво да донесе, то май напоследък друго не поръ4ваме.... Шарена сол, сминдух и 4убрица Wink
Инъ4е и аз си имам цял Шкаф с подправки, ама май не ги употребявам вси4ките
А мъжо много оби4а кимьон, особенно на каШкавал

# 24
  • Мнения: 3 042
Харесвам почти всичките, но най-нелюбимите ми са джинджифил, карамфил, джоджен.  Sick

# 25
На мен май всички подправки са ми любими - доста богат ми е шкафа на бурканчета и миризми. Почти нямам готови смеси...
И при мен е така. Е, някои подправки са ми по-любими, други - не толкова, но ползвам доста.
Обожавам топла питка с шарена сол! Simple Smile
А къде в София мога да намеря самардала?

# 26
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Най-често ползвам риган, магданоз и копър.

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
На мен май всички подправки са ми любими - доста богат ми е шкафа на бурканчета и миризми. Почти нямам готови смеси...
И при мен е така. Е, някои подправки са ми по-любими, други - не толкова, но ползвам доста.
Обожавам топла питка с шарена сол! Simple Smile
А къде в София мога да намеря самардала?

На нашия пазар има (Младост). Пробвала ли си пържени картофи поръсени със самардела? Много са вкусни!

# 28
  • Мнения: 750
Добре де, момичета! НЕ обичате джинджифили карамфил! А зимата греяното вино и греятана ракия с какво ги пиете!  Mr. Green

# 29
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Добре де, момичета! НЕ обичате джинджифили карамфил! А зимата греяното вино и греятана ракия с какво ги пиете!  Mr. Green

Да не говорим пък за коледните слдки, в поне 90% от тях има карамфил. Аз и затова го обичам - напомня ми на Коледа Laughing

Общи условия

Активация на акаунт