3D Studio MAX 3

  • 24 733
  • 494
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 798
Омнито защо ти е? Rolling Eyes Ако държиш да е омни или сложи няколко с нисък интензитет, или едно с голям но му дай инвърс нещо си беше, затихване.
Какъв ти е обекта? Зависи.

# 31
  • Мнения: 259
стол е и искам да го текстурирам различно! а и една маса със столове и те се маркират заедно!
Тавана пак ми е сив!!!!!!!    #Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 6 798
Готовите обекти - първо дай ънгруп, ако все още не ти се разделя на части, маркираш само полигоните, които ще текстурираш и на тях даваш мапинг.

# 33
  • Мнения: 888
А таван на мен ли ми се струва,че няма  Rolling Eyes
Отделно,няма как някой да ти каже направи това и онова,за да осветя...намаляш едно,увеличаваш друго и така...За съжаление няма универсална формула  ConfusedА моето мнение като ти чета постовете е да почетеш малко най-напред за тексурирането,осветяването и рендер-настройките.Направи няколко опита,дай скрийн шотове на настройките,които си давала на светлини и рендер и така.Нали не си мислиш,че като пуснеш един рендер някой ще може да ти обясни как да осветиш,текстурираш и настроиш рендера??Това е 70% от една визуализация  Laughing
Момичета само да кажа,че са пуснали колекция с Евърмоушаните до Vol.51 в Замунда  newsm10 smile3521 smile3521
Заповядайте:http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=142985&hit=1

Миоки,надявам се да не е нещо сериозно и всичко да е вече минало Hug

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 16:20 от вайлет

# 34
  • Мнения: 3 971

Изпревари ме  Laughing Тъкмо се поосвободих малко и щях да го показвам.
Аз нещо нямам настроение за проекти Rolling Eyes
Детето започна ясла ,не е свикнал още .Сега е хремав и едвам диша и спи.
Работа във Варна свързана с Макса и ауто-то няма в момента свободна.
Надявам се тези дни да покажа и аз нещо  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 6 798
За съжаление няма универсални настройки, но ако има кого да попиташ е хиляди пъти по-лесно, защото във всички туторали има места, на които се забива и ако няма кого да попиташ дори за някаква дреболия може да загубиш дни, докато намериш инфо. Изпадала съм адски много пъти в такава ситуация. Rolling Eyes Да не говорим, че в един туториал пише една настройка, в друг друга, накрая си правиш собствена компилация. Аз за вдигането на колор мапинга от тук го научих, и до ден днешен не съм го срещала никъде. Така че съм насреща, ако знам нещо и мога да помогна, както надявам се и всички тук. Hug
Отивам си вкъщи да тегля евърмоушъните. Laughing

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 64
veenii я махни това омни. остави си светлината на прозореца ,но кажи какъв интензитет си и сложила. Сложи една лайт по целия таван с интензитет 0.5 или 1 пробвай как ще ти стане бял тавана. Сложи където имаш осветителни тела иески. ето ти урок за иеските:
http://www.3dsmaxbg.com/files/vrayiess.pdf . Това че трябва да завъртиш светлината на 180 градуса е много важно,казвам го защото аз много време се лутах защо не ми светват иеските ,а то точно това съм пропускала.
Дано съм успяла да ти помогна.  Peace

# 37
  • Мнения: 259
НА прозореца ми е 4 интензитета!
Ве4е се птказвам това са последните и вместо да са по добри аз ги развалям!!! Сега и на тавана в рей лайта ми не свети а е пуснат с 0,5?????????? Предавам сееееееееееее ще ...... го зарежа!!!!!!!!!!



Само иески не съм сложила ама едва ли ще се промени нещо от сивотата!!!!!!!!!!  #Crazy
Klemy  Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 22:09 от veenii

# 38
  • Мнения: 3 971
Имаш ли сложен таван  Thinking

# 39
  • Мнения: 888
Вени,я вземи ми прати файла на мейла да го пооправя и ще ти го върна да го разгледаш.
irenaiv@abv.bg
ДЗ,вчера мислих,мислих и установих,че има таван и установих,че светлината на тавана и от прозореца  не са невидими и затова така изглежда.
Ако нещо не можеш да изпратиш файла(щото трябва първо да го архивнеш)-пиши ми-ще ти дам Скайп.

# 40
  • Мнения: 3 971
ДЗ,вчера мислих,мислих и установих,че има таван и установих,че светлината на тавана и от прозореца  не са невидими и затова така изглежда.
А добре -на първата снимка щото изглежда че няма Wink Аз лично не слагам светлина на тавана Thinking

# 41
  • Мнения: 888
Ми аз коментирам 2-та картинка. На 1-та май,май наистина няма  Thinking

# 42
  • Мнения: 888
Здравейте момичета  Hug
Утре заминавам командировка в София до края на др. седмица.
До тогава ще ви наглеждам.И да не се разписвам без хич,ето едно бързо рендерче



Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 19:17 от вайлет

# 43
  • Мнения: 18 542
veenii, кво стана с осветлението?
Прочетох, че имаш омни-та в помещението. Защо не пробваш да разкараш всички светлини, да сложиш едно вирейско слънце с интензитет около 0,1-0,13 и да пада приблизително под ъгъл 30-45 градуса спрямо пода и да е насочено през прозорците или под някакъв ъгъл и да видиш какво ще се получи. Ако е тъмно, може да сложиш някоя вирейска лампа вътре. При мен, понякога, когато нямам пердета или щори по прозорците само слънцето ми осветява достатъчно без да се налага да вкарвам вътре лампи.

Аз лично не ползвам максовските лампи изобщо вече. Откакто вирей има и ИЕС-ки смених и тях.

# 44
  • Мнения: 18 542
Ииии, Вайлетке, ако намериш време, обади се да пием по кафе щом ще идваш насам  Grinning

3д-то верно си го направила набързо  Wink малко ти е изгоряло в ляво, тва микровеле трябва със столче да се ползва и какви са тия бели линии от двете страни на фурните? Пренасят ти цвят горните шкафове и тия дръжки защо са там - на фронталните горни шкафове,м?  Hug
Иначе кухничката е свежарска Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт