Куче vs Бебе = ?

  • 7 055
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Няма куче, което да не пуска косми. Но съвместяването на куче и бебе работи при изключително много хора. Аз лично не виждам никакъв проблем да се гледат на едно място. При редовно ваксиниране и обезпаразитяване кучето си е един перфектен член на семейството.

Този въпрос никога не стоял пред мен - несъвместими са просто.
Имахме куче и го махнахме.Кучето беше на мъжа ми и го имаше 12 год. - дядо пинчер  Laughing
Това е уникално изказване! Какво значи несъвместими са? Кучето е бозайник, доста близко по разум до малко дете и бих казала възпитаването и отглеждането на малко дете и куче са доста подобни (моя опит с бебе  куче преди 16 години  и с моето бебе преди 2 е удивително еднакъв). А подобни мухльовци като мъжа ти, позволили да се махне куче, което 12 години е било член на семейството са ми просто отвратителни. Определено не е имало каквито и да било освен хипотетични опасности, съпровождащи съвместното им съществуване. Но на теория и блока може да падне, а и хиляди други неща.
Единственото, което ми пречи да си взема ново куче (моето почина миналата година на 16 години) е, че апартамента ни е две стаи и няма място. Ако се преместим в малко по-голям веднага ще си взема. Дъщеря ми обожава кучета, котки и други животни. Радвам се, че съм успяла да я науча така.

# 16
  • Мнения: 1 224
Мислех , че ще има много отрицателни отговори, а то обратното Simple Smile Това може само да ме радва.  Mr. Green
Кучето което сме си харесали е дребно / според мен има значение / и наистина мисля , че ако му се поддържа добра хигиена няма да има миризми.


Този въпрос никога не стоял пред мен - несъвместими са просто.
Имахме куче и го махнахме.Кучето беше на мъжа ми и го имаше 12 год. - дядо пинчер  Laughing
Е, раздели се с него.

Много кофти звучи това.. Предполагам , че "дядо пинчер" не ти е бил много любим  Tired


Момичета, ето това е мъничето за което се води спора вкъщи  Crazy

Цък Simple Smile

# 17
  • Мнения: 68
Тополинка, избрали сте си такова сладуресто кутре.  Ако бях на твое място, бих го взела.

Имали сме много кучета, имам много приятели с кучета, не ми е правило впечатление да е мръсно или миризливо.

Пожелавам ти и куче, и  дете!  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 224
Тополинка, избрали сте си такова сладуресто кутре.  Ако бях на твое място, бих го взела.

Имали сме много кучета, имам много приятели с кучета, не ми е правило впечатление да е мръсно или миризливо.

Пожелавам ти и куче, и  дете!  Laughing
Не ме питай как търпя да не го взема  Twisted Evil

И аз имам приятелка с куче в която изобщо не се усеща каквато и да било миризма..

А относно пожеланието ти - благодаря ти от сърце  Hug Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 4 042
   Аз не съм имала куче, но имам котка преди да се роди баткото. Още си я имам.  Grinning  Има косми навсякъде, но отдавна не им обръщаме внимание. Не се доближава до децата, внимава и те да не се доближават до нея.  Wink Но с куче е по-различно, според мен. Кучето излиза навън, а когато бебето лази и лапа де каквото му попадне... Thinking Иначе имам приятели с куче и бебе-живи и здрави са си и двете.
   Но кучето иска много грижи! Кой беше писал,че тези, които нямат куче , не знаят ,че се гледа по-трудно от бебето. Е, аз нямам ,но съм абсолютно на това мнение!  Peace Баща ми има огромно хъски. Голяма радост и голяма игра е с него, но по 2-3 часа разходки всеки ден, особено в снега! Лятото , като им бяхме на гости и бебето лазеше, го дадоха на брат ми. Много косми, нищо ,че се реше постоянно, но пък то е огромно куче, с дълга козина. По-малките едва ли ще правят проблем.

# 20
  • Мнения: 220
Цитат
Аз съм против. Едни познати имат бебе и малко куче. У тях мирише ужасноооооооо.

сигурно е от бебето  Mr. Green Joy baby_neutral hahaha ooooh! Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 0
И аз и жена ми сме отгледани с животни,живи и здрави сме,когато взимахме решение да купим котарак обсъдихме въпроса с това,че рано или късно ще имаме дете-и двамата бяхме на мнение,че няма нищо по-хубаво от това едно дете да израсте с домашен любимец.Грижите са много,а за космите има решение-ролка която ги залепва,чистят се моментално и бързо без да тежи-продава се в Пикадили.Миризмите са напълно контролируеми и отново зависят от човека и старанието му за подържане на чистота.
Не смятам,че възпитанието в непоносимост,погнуса и омраза към животни е велико човешко постижение в полза  на едно дете.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Проблем няма. Но има хора, които не обичат животни. Това е.

# 23
  • Мнения: 804
Тополинка, имам ротвайлерче на 2 и половина години и бебе на 11 месеца. Да не се заричам, но никога не бих махнала кучето. Мога да ти кажа 100 хиляди причини да си вземеш сладкото пале, но ще ти изреда и някои неудобства, а ти мнооого добре си прецени. Зор голям ти казвам е с космите. Чисти се със стирката на всеки час, а когато песа се разфихри за да забавлява детето, пуловер мога да оплета от събраните косми  ooooh! По принцип съм разделила всекидневната на две с цел разделение на местообитанията, но малката му хвана цаката и при секунда невнимание се е докопала до кучето, следва скубане от нейна страна и облизване от негова, или тя хваща негова играчка от едната страна, а той от другата и се дърпат  Crazy После правим основно почистване на бебето, понякога придружено с преобличане и така.
Космите сами по себе си са опасни ако детето поглъща повече от тях - по тях е кучешката тения и цялата външна мръсотия. Алергиите идват от пърхута, а него го имат всички кучета. Той всъщност е микроскопични епителни (кожни) клетки. Ако детето ти има алергия ще я отключи независимо от това дали имате куче. Научно е доказано, че деца отглеждани с животни имат в пъти по-малко шанс да отключат алергия (има страхотна статия в Нешънъл Джиографик от 2006 г.).
Ще трябва да създадеш строги хигиенни навици у детето, пипа кучето => веднага след това си мие ръцете. Така правя и аз, никога не пипам кучето без после да си измия ръцете (по сто пъти на ден  ooooh!).
Всичко друго е свинщина и безотговорно поведение.
Не може да пипаш кучето, без да се измиеш; не може кучето да оближе детето без да го измиеш веднага; не може кучето да има допир с играчките на детето, без да се измият след това....
Един куп неща с които ще трябва да се съобразиш в ежедневието си. Ако си готова на всичко това, взимай сладура и на добър час. А ако мъжа ти все още се колебае, пусни едно съобщение на лични и на драго сърце ще се срещнем някъде с вас, за да ми каже мъжа ти дали е виждал такава обич, каквато е на дъщеря ми към кучето. Тя се тресе цялата от превъзбуда и крещи от радост когато песа благоволи да й обърне внимание, а то кучето просто е преценило, че не винаги му е приятно някой да се опитва да му изтръгне езика  Mr. Green Иначе най-новия им номер е тя да се захваща за долната му челюст (пръстите й са в устата му), той се изправя и детето се набира на челюста му за да се изправи и тя.   Wink

# 24
  • Мнения: 1 224
Тя се тресе цялата от превъзбуда и крещи от радост когато песа благоволи да й обърне внимание, а то кучето просто е преценило, че не винаги му е приятно някой да се опитва да му изтръгне езика  Mr. Green Иначе най-новия им номер е тя да се захваща за долната му челюст (пръстите й са в устата му), той се изправя и детето се набира на челюста му за да се изправи и тя.   Wink
Та тя е един малък цирков актьор  Joy
Благодаря ти за милия пост, довечера на драго сърце ще го покажа на мъжката половина, та да види , че не само аз съм на мнение , че бебе и куче не са несъвместими същества .
 Hug  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 932
Ние нямаме куче , нито какъвто и да е домашен любимец в къщи , но имам две приятелки , които имат кучета и родиха с мен, казват че няма проблем, напротив малките,, като поотраснаха, много се забавлявали с домашните любимци , които пък покорно търпели всички издевателства на бебетата върху тях  Laughing.
Не мисля че ще е проблем, то зависи от животното, но ако не е агресивно според мен няма никакъв проблем.

# 26
  • Мнения: X
Топсън, като догито в подписа ти ли искаш да си взимаш? Ако е такова идвам да живея у вас  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 224
Топсън, като догито в подписа ти ли искаш да си взимаш? Ако е такова идвам да живея у вас  Laughing
Да, миуо.. Именно като него. Страшно е това куче, направо думи нямам колко е сладурско  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: X
Искам и аааааз Confounded
Ама да знаеш, че са голема дивотия тия мъници, много са енергични и със сигурност ще ви вкара във форма за отрицателно време едно такова куче. Можете да си играете на фрисби с него, много са добри в тая игра тези териерчета  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 224
Даа, именно защото са енергични го избрахме такова.. Не ми трябва някой пор дето спи постоянно  Tired

Общи условия

Активация на акаунт