Към мамите с понижена функция на щитовидната жлеза

  • 9 022
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 524
Нямам никаква представа, мила. Със сигурност знам, че имам черно на бяло на един голям лист след прегледа с ехограф ли е не знам как се казва апарата на който пише Хашимото. След което лекарят ме накара да си направя изследване на някакви хормони и след като видя изследването думите му бяха " Понеже не си раждала няма смисъл да се прави каквото и да е и да ти предписвам лекарства. Ако се влошиш след 6 месеца ще те оперираме... ДА ама аз не се влоших  и всичко замря така...

# 16
  • Мнения: 1 173
Нямам никаква представа, мила. Със сигурност знам, че имам черно на бяло на един голям лист след прегледа с ехограф ли е не знам как се казва апарата на който пише Хашимото. След което лекарят ме накара да си направя изследване на някакви хормони и след като видя изследването думите му бяха " Понеже не си раждала няма смисъл да се прави каквото и да е и да ти предписвам лекарства. Ако се влошиш след 6 месеца ще те оперираме... ДА ама аз не се влоших и всичко замря така...

Уау, такова нещо не бях чувала  Shocked... Ама не се шашкай, все пак не съм лекар и знанията ми по темата са нулеви. Thinking За по сигурно му кажи на доктора да ти пусне хормони.
Не знам дали това ще те успокои, но ако наистина хормоните ти не са били в норма, си щяла да изгубиш бебето в по-раннен етап на бременността. Дано не съм ти прозвучала много грубо, но това е което аз съм чела. Така, че можеш да си наполовина спокойна, че щом си я докарала до 8-ми месец няма страшно. Стскам палци всичко да е ОК. Praynig Praynig Praynig Кога ти е термина?
 Heart Eyes Simple Smile Hug

# 17
  • Мнения: 524
Ох , много ти благодаря за отговора. Разбирам, че не си лекар, но явно поне си се интересувала, а аз след оня преглед бях бясна, защото въпросният лекар ми отказа направление за лаборатория (той имал по-болни от мен) и ми се наложи да си правя хормоните в частна лаборатория и ми излезе солено след  което вече ти писах какво ми обясни...Та въобще не съм чела по темата , защото реших , че явно няма нищо конкретно. Факт е , че на листчето от лабораторията нямаше хормон извън допустимите граници въпреки , че единя беше на гранична стойност...
Ами да чукам на дърво никакви усложнения не съм имала до сега. Термина ми е 31 август. Има време, но и няма  Embarassed

Непременно ще поискам да ми пуснат едни хормони поне за успокоение и ако трябва поне да предприема ;лечение ..все пак не може така да продължа. Да стискам плаци Praynig Praynig бебо да е ОК, че просто не ми се мисли... толкова го искаме това детенце...и аз да пропусна такива важни прегледи #Cussing out

# 18
  • Мнения: 1 173
Ох , много ти благодаря за отговора. Разбирам, че не си лекар, но явно поне си се интересувала, а аз след оня преглед бях бясна, защото въпросният лекар ми отказа направление за лаборатория (той имал по-болни от мен) и ми се наложи да си правя хормоните в частна лаборатория и ми излезе солено след което вече ти писах какво ми обясни...Та въобще не съм чела по темата , защото реших , че явно няма нищо конкретно. Факт е , че на листчето от лабораторията нямаше хормон извън допустимите граници въпреки , че единя беше на гранична стойност...
Ами да чукам на дърво никакви усложнения не съм имала до сега. Термина ми е 31 август. Има време, но и няма Embarassed

Непременно ще поискам да ми пуснат едни хормони поне за успокоение и ако трябва поне да предприема ;лечение ..все пак не може така да продължа. Да стискам плаци Praynig Praynig бебо да е ОК, че просто не ми се мисли... толкова го искаме това детенце...и аз да пропусна такива важни прегледи #Cussing out

Не се притеснявай само. Hug По добре си плати на частно, ако трябва с направление да чакаш много.
Поне бързо ще стане и ще имаш яснота по въпроса. (В българия като си бях зимата, ходих при доц. Борисова, приема в Бодимед на Позитано 24. Взеха ми сутринта кръв, следобеда бях готови резултатите и тя веднага ме прие на същия ден. Е, трябва да приготвиш около 100 лева за всичко, но все пак ти си прецени.) И споко бебо ще се роди жив и здрав. baby_neutral  Grinning Все пак термина му е само 2 дена след моя рожден ден. Heart Eyes Няма начин да не стане човек от него. Heart Eyes

# 19
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз кърмих Деничка 10м. без проблем, като през това време продължавах да си пия Л-тироксина, но на изследвания през това време не съм ходила. Хашимотото не пречи на кърменето, няма от какво да се притеснявате, а си кърмете дечицата спокойно! Също така от кърмата нищо няма да му предадете, тази болест не се предава по този начин а и за майката няма проблем! Незнам защо са ви казали, че трябва да кърмите само 3 м., на мен никой нищо такова не ми е казвал! Аз освен гушата имам и друг проблем /аденом на хипофизата/ и заради това ми бяха казали, че трябва да кърмя само 3м. и да започна отново лечението на аденома, за да не се увеличи! Е, аз не ги послушах кърмих по-дълго и като спрях кърменето и ми направиха изследванията се установи, че аденома ми е изчезнал - което се случва много рядко, но е факт, че понякога вследствие на бременност и кърмене изчезва, а с Хашимотото всичко си беше в норма! Така че момичета не се притеснявайте кърмете си спокойно!

funny много странно как не са те лекували досега! На мен ми откриха Хашимото, не само чрез ехограхия, а чрез лежане в болница и всякакви изследвания когато бях на 17г. От тогава вече 10години се лекувам с Л-тироксин и ходя профилактично на преглед 1-2 пъти в годината, а сега и преди като бях бременна по-често! Също така знам, че Хашимото не се оперира а се лекува медикаментозно! Кажи на гинеколога си, че имаш проблем със щитовидната жлеза, той ще те прати на Ендокринолог и той ще ти каже как са нещата при теб! Но не се притеснявай всичко си е наред с бебчо, то е повече за теб лечението!

Благодаря ти doritt звездичка ми е тя!  Simple Smile По принцип още в болницата взимат проби на бебетата за изследвания на щитовидната жлеза и ако има проблем ти казват ако не не!  Но това заболяване се проявява най-вече около пубертета затова казвам, че трябва да се следи по-нататък! То изследвания показват, че почти всяка 4-5 жена има проблеми със щитовидната жлеза за съжеление! В такова време живеем! Confused

joanna и аз се лекувам при д-р Каменов от самото начало /вече 10 год. както писах/! Той ми я откри в Медицинска академия и от тогава той ме лекува! И аз сега ходя в МЦ Лора! Simple Smile
Наистина е много добър лекар! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 524
Не се притеснявай само. Hug По добре си плати на частно, ако трябва с направление да чакаш много.
Поне бързо ще стане и ще имаш яснота по въпроса. (В българия като си бях зимата, ходих при доц. Борисова, приема в Бодимед на Позитано 24. Взеха ми сутринта кръв, следобеда бях готови резултатите и тя веднага ме прие на същия ден. Е, трябва да приготвиш около 100 лева за всичко, но все пак ти си прецени.) И споко бебо ще се роди жив и здрав. baby_neutral  Grinning Все пак термина му е само 2 дена след моя рожден ден. Heart Eyes Няма начин да не стане човек от него. Heart Eyes
Благодаря ти веднага ще отида при жената. 100лева , сто , колкото трябва...

# 21
  • Мнения: 524

funny много странно как не са те лекували досега! На мен ми откриха Хашимото, не само чрез ехограхия, а чрез лежане в болница и всякакви изследвания когато бях на 17г. От тогава вече 10години се лекувам с Л-тироксин и ходя профилактично на преглед 1-2 пъти в годината, а сега и преди като бях бременна по-често! Също така знам, че Хашимото не се оперира а се лекува медикаментозно! Кажи на гинеколога си, че имаш проблем със щитовидната жлеза, той ще те прати на Ендокринолог и той ще ти каже как са нещата при теб! Но не се притеснявай всичко си е наред с бебчо, то е повече за теб лечението!

АМи и аз това се питам. Виж не знаех, че не се лекува с операции. Аз всъшност не съм наясно. Това ми наговори онова лице лекаря...Въобще нямам представа, какъв беше този ендокринолог. Аз просто отидох на преглед в тази ендокринологията в София и ме пратиха при него на преглед, защото бил дежурен. Даже не знам как се казва лекаря (Но ще проверя на бележките все пише...)  не беше млад всеки случай и реших, че ще има все опит...

Странно ми е все пак вие иначе имате ли някакви оплаквания.. Аз например нищо не ме боли всичко ми е в норма, само врата леко ми е подут и то само ниско долу....
Въпреки всичко много ви благодаря за съветите и успокоенията , непременно ще отида на преглед...
Благодаря Ви за успокоението....

# 22
  • Мнения: 524
Grinning Все пак термина му е само 2 дена след моя рожден ден. Heart Eyes Няма начин да не стане човек от него. Heart Eyes

Надяваме се Laughing smile3525

# 23
  • Мнения: 1 173
funny, по-добре първо се обади на лабораторията и им кажи за какво става на въпрос.
Не съм сигурна, но мисля, че се взима кръв на гладно. Ето ти Страницата. http://www.bodimed.com/
Стискам палци всичко да е наред.

# 24
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Странно ми е все пак вие иначе имате ли някакви оплаквания.. Аз например нищо не ме боли всичко ми е в норма, само врата леко ми е подут и то само ниско долу....
Въпреки всичко много ви благодаря за съветите и успокоенията , непременно ще отида на преглед...
Благодаря Ви за успокоението....

Аз оплаквания нямам никакви! Откри ми я съвсем случайно една роднина -лекар, която забеляза, че имам увеличена гуша и препоръча на родителите ми да ме заведат на ендокринолог и така се почна! От там насетне никакви оплаквания нямам-лекаря ми непрекъснато ме пита за това -онова, но нищо, явно всичко и е в реда на нещата доколкото може да бъде, все пак си е болест! Wink
И аз единствено имам увеличена гуша, и може би и затова забравям да си пия хапчетата редовно! Embarassed

Поздрави!

# 25
  • Мнения: 1 031
doritt много е важно какво е лечението, какви лекарства пиеш и точно какво й е на жлезата - заболявания много. Аз съм на Пропицил 3х1 - мога да ги пия по време на бременност, но не и по време на кърмене, защото има много голяма вероятност да се увреди жлезата на бебето. Организма се изчиства от Пропицила за 1 седмица, докато от други медикаменти може и да е 1-2 месеца това изчистване.  Но пък не мога да зарежа лечението - с моята докторка стигнахме до варианта да спра за 3 месеца да покърмя и после пак с начале.
За Хашимото незнам как стоят нещата.

funny няма нищо страшно не се притеснявай излишно. Важното е да имаш добър ендокринолог, ако беше от Пловдив щях да ти препоръчам моята докторка, много съм доволна, стар кадър, въобще вика не ми трябват изследвания -то е ясно като бял ден какво е ама да пуснем за каузата Simple Smile А иначе и аз нямам болки и не чуствам подуване или дискомфорт, все едно нищо ми няма.

Последна редакция: пт, 08 юли 2005, 10:48 от tonesa

# 26
  • Мнения: 920
doritt няма проблеми с кърменето, поне що се отнася до медикаментите Л-тирокс и Л-тироксин. Аз също имам Хашимото, без особенно да съм го забелязала да ми парви проблеми. През бременноста изследвах хормони на всеки два месеца. Така и не излязоха от норма, но единия хормон започна етнденциозно да се увеличава и в 5 месец започнах да пия Л-тирокс-а. Спрях го когато родих. Важното е също този който ще те изражда да е на ясно че имаш проблем с щитовидната жлеза, за да може да се вземе проба още от плацентата там за някакви изследвания...не разбрах точно какви, при нас всичко се оказа наред.

funny мисля че рядко се стига до ендостиг на йод, котаго майката има заболяване, но то не е в такава степен напреднало че да е била и на лечение преди да забременее. Малко го написах...не много ясно. Исках да кажа че ако си диагностицирана, но хормоните ти са в норма (т.е. произвеждаш си каквото трябва) е малко вероятно да направиш мноооооооого голям недостиг на нещо и бебето да почне да страда. Това обикновенно се случва при бременелки, които по принцип си пиях хормони за жлезата. Та...спокойно. Но и за теб важи да уведомиш този, при когото ще раждаш.

# 27
  • Мнения: 128
 Момичета не искам да се натрапвам нито да ви плаша, но аз съм с Хашимото от 98г. след първото ми раждане го откриха. Следват няколко години активно лечение с Л - тироксин и още толкова години безплодие. След като ми вкараха хормоните и антителата в норма забременях , но Хашимотото е свързано със завишени анти тела , хората страдащи от това са предразположени и към др. автоимунни заболявания едно от които е антифосфолипидния синром водещ до поредици от спонтанни аборти Whistling . Е аз след 4 бр. такива вече съм успешно бреманна за сега baby_neutral , но ми правят изследвания на 2 седмици.
 Не искам да ви плаша, но мисля че трябва да се отнасяте малко по- сериозно към тези автоимунни заболявания. Naughty
 Извинявайте ако съм груба Embarassed, но честно казано вече като чуя за хормони или антитела ми призлява. Дано при вас всичко е в по - лека форма и да ви се родят много ,много здрави и хубави бебчета.    love001 newsm51

# 28
  • Мнения: 524
doritt

funny мисля че рядко се стига до ендостиг на йод, котаго майката има заболяване, но то не е в такава степен напреднало че да е била и на лечение преди да забременее. Малко го написах...не много ясно. Исках да кажа че ако си диагностицирана, но хормоните ти са в норма (т.е. произвеждаш си каквото трябва) е малко вероятно да направиш мноооооооого голям недостиг на нещо и бебето да почне да страда. Това обикновенно се случва при бременелки, които по принцип си пиях хормони за жлезата. Та...спокойно. Но и за теб важи да уведомиш този, при когото ще раждаш.

Tia, оказа се абсолютно права, значи намерих си изследванията и отидох при лекарката, която ще ме изражда. Тя ми обясни , че проблема по-скоро е наистина при забременяването и както и другите мами казаха щом съм стигнала до 8 месец все е ОК.

Каза ми също , че до сега щом никой не ми е направил лечение (защото аз на ехограф имам Хашимото , а хормоните са ОК??!!Занесох изследванията).Та тя ми обясни , че на ехограф почти винаги могат да ти изкарат Хашимото и че хормоналните изследвания са водещи и най-важните. За раждането (самото раждане) щитовидната жлеза не играела важна роля.
Аз въпреки всичко ще си пусна едни хормони ще отида при еднокринулог и след раждането отново ще обърна внимание. Ох надявам се всичко да е ок Praynig

Благодаря ви още веднъж!!

# 29
Privet na vsichki,

Imam Tireoidit na Hashimoto i nikak ne sum dovolna ot endokrinologa si-tvurde mnogo komersialnost i nikakva griza za pacienta.
Mnogo bix se radvala ako njakoi mi preporucha dobur endokrinolog v Sofia

Общи условия

Активация на акаунт