За символите на сушилнята

  • 8 692
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз нямам нищо свито засега, нито ми мачка. А повечето дрехи са ни памучни. Да не би да са ви прекалено дълги програмите и дрехите да пресъхват newsm78

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Мне, според мен не е от дължината, ами от температурата. На висока температура е по-късо времето на сушене и се свиват дрехите. А на по-ниска темп. и по-дълго време на сушене не се свиват и не се мачкат толкова. Това си е лично мое наблюдение де..

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На моята сущилня мога да избирам вида на материята.
Времето за сушене сама си го определя, според сведенията от датчиците си.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
На моята сущилня мога да избирам вида на материята.
Времето за сушене сама си го определя, според сведенията от датчиците си.
Ти освен материя какво задаваш? Степен на мокрост? Примерно влажни, за лесно гладене и за прибиране в гардероб?

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На моята сущилня мога да избирам вида на материята.
Времето за сушене сама си го определя, според сведенията от датчиците си.
Ти освен материя какво задаваш? Степен на мокрост? Примерно влажни, за лесно гладене и за прибиране в гардероб?

да, точно така.
Задавам степен на влажност. при мен е на капки. Задавам една капка, като след това оставям дрехите поне за 1 нощ/ден. Ако ми трябва спешно, задавам екстра сухо или супер сухо.
И на едната капка ми ги свива.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Искрено съм изненадана Шани Thinking Имам опита от три сушилни и след първоначалното спиране нямам повече проблеми. Нито с цветове, нито с картинки, нито се мачкат - бе никакви проблеми. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 558
Със старата комбинирана пералня със сушилня
намах никакви проблеми/докато не изгоря нагревателя/
От днес имам нова сушилня, но в магазина ме изненадаха,
че за тази марка /Zanussi/ нямали никакво упътване.
Наложи се аз да си го изтегля от сайта/естествено не на български/
Иначе на самата сушилня са доста символите и нищо не ми говорят.
Дано с помощта на това, което сте писали дотук
и това чуждоезично указание да нямам оплаквания от изсушените дрехи  Simple Smile
Дано не се наложи да купувам нови дрехи и бельо  Joy Joy Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Шани, просто не знам какво да ти кажа newsm78 Уж ти е хубава марка сушилнята, пък...Честно ти казвам, без въобще да преувеличавам - нито една дреха досега не съм свила, нищо не ми е съсипано, а прословутото мачкане така и не го видях - чаршафите ми излизат точно толкова смачкани, колкото и преди, като ги сушах на простор. Само че сега като ги опъна на спалнята за 10 минути след сушене - стават супер. Преди не ставаше само с опъване Wink
Недоумявам защо така се получава при тебе. Явно самата сушилня не е много читава, въпреки марката Confused Смърфиета и тя се оплакваше от нейната/ май беше Едеса/ - каза, че всичко излиза все едно е дъвкано и плюто и дори с ютия не може да оправи гънките Shocked Е, по този повод да благодаря на Янтра за препоръката  bouquet Бива си го аристона, дано само не даде фира Praynig

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
belinda - явно не ме разбираш, както и другите...
Няма дреха, която при насилствено сушене с топъл/горещ въздух, да остане същата.
Лично аз, моят филтър го чистя на всяко пускане. Събирам по една топка влакна. От къде ли са, а?  Flutter
Освен това... Принципа на сушене (нагревател и вентилатор) е един и същ за всяка марка и модел. Та тук не става дума за Аристон, Индезит и т.н. Принципа на събиране на влагата е различен. Но той няма отношение към оцеляването на дрехите.
Това е в общи линии...
Идвали са ни на ремонт всякакви марки и модели. Със яко задръстени филтри от власинки... Те идват от дрехите Wink и носят след себе си някои дефекти на последните...

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре, а как тогава си обясняваш факта, че някои машини много мачкат и свиват, а други не? Принципът може да е един и същ, но изпълнението явно е различно Laughing

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добре, а как тогава си обясняваш факта, че някои машини много мачкат и свиват, а други не?

белинда, сушилните са с около 3кВт нагреватели.
Явно има значение, какви материи и на колко време се сушат.
Колкото до мачкането - субективно е.
Аз например, гладя всичко защото всяка дреха, минала през пералня (понякога после през сушилня) за мен е смачкана и изисква изглаждане.
Това с опъването на чаршафите и бла-бла... зАбрави Wink
Та нали споменах за бъг на сетивността.
До тук съм.  bowuu

# 26
  • Мнения: 27 524
Не се карайте  Hug
Нашата сушилня е Канди - марка евтинка. Може това да има значение, не знам. Като пускам дрехите на 2 часа са ужас после - нямат изглаждане. Буквално. Цветовете не съм забелязала да страдат. И да, свиват се някои (не всички) само първоначално и после повече не. Шани, по повод твоите 7/8-ми пижамка - една пълничка приятелка ми беше на гости, изпрах я, подсуших я и след това я водих по магазините да си купува нови дрехи  Joy
Пускам ги сега на ризката със закачалката. Дават го като за дрехи, които после няма да се гладят, а директно се прибират. Излизат леко влажни, но поне не са хипер омачкани  Crazy

# 27
  • Мнения: 4 300
А според мен може би не ги групирате правилно или препълвате. Аз суша до сухо, т.е. да са готови за сгъване и гардероб. Нищо не ми е намачкано, нищо не ми е свито ( акрилни и вълнени  пуловери не суша докрай). Само чаршафите ми се мачкаха, но откак се светнах да ги пускам чаршаф по чаршаф за по половин час нямам никакъв проблем. Всичко памучно, в това число и чаршафите, суша на висока Т.  Преди 3те чаршафа- долен + 2 плика- пусках заедно и излизаха на хармоника. И се сушаха час и нещо на автоматична програма. Сега сгъвам всяко на 4, слагам в сушилнята, пускам половин час на висока Т и си получавам чудесен ненамачкан и сух чаршаф. Ризите на мъжа ми също суша отделно- 5 ризи- за половин час и след това се гладят в пъти по лесно отколкото ако са съхнали прострени.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Не се караме, Блонди, коментираме просто. Не мога да проумея защо, Шани, така се запъваш Rolling Eyes Отказваш да допуснеш, че все пак има сушилни, които не свиват дрехите - поне не до 7-8-ми, и не мачкат - поне не на хармоника. Трима души тука ти казваме, че е така, ама ти не, та не, бъг, та бъг Laughing Ок Peace

Блонди, при мен ризката със закачалката са "дрехи за окачване", а не директно за прибиране. Излизат една идея по-влажни, докато на ризка със слънце излизат абсолютно сухи, но не и пресъхнали. И в двата случая не са хипер омачкани.

# 29
  • Мнения: 27 524
А според мен може би не ги групирате правилно или препълвате.

Пускам само памук. Не препълвам, защото пералнята ми е точно 5кг, а сушилнята - 8. Винаги псукам макс. до 5, значи е ок. Ама хайде, де  Crazy
Белинда, какви пък са тези дрехи за окачване? Само за закачлка ли после? Та те винаги се гладят такива.  Thinking Поне така си го превеждам в иснтрукциите - че нямат нужда от гладене, а може да си ги прибереш директно. Уф, де да знам. Удобство си е, 7/8-ми, не 7/8-ми - ще си я ползвам пък  Crossing Arms Laughing

Общи условия

Активация на акаунт