френски език (начинаещи)

  • 162 511
  • 759
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 0
благодаря ти много! Simple Smile Hug newsm44

# 496
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен. Записвам се да Ви следя.
Учила съм малко френски във Френския Център, но после се отказах, че много бавно вървеше. От няколко месеца отново съм на вълна френски, понеже окончателно решихме със съпруга да подадем документи за Квебек.
Сега се подготвям във вкъщи сама - имам Alter Ego 1 и  Campus 1 и карам по тях. Малко упражнения с Розетата, въпреки че там се повтаря едно и също нещо по хиляда пъти и слушам мп3-ки с английски обяснения, които не са зле и си ги слушам на телефона, докато пътувам за работа. Ходя и при учителка за въпросите за интервюто. Никак не е лесен тоз френски, най-вече, че като не мога да прочета думата си я извъртам на английски, а хич не трябва  Grinning
Гледам откъси на предавания от тази телевизия: http://tva.canoe.ca/ Ако е коментирана, ще ме извините. Малко ми идва скъпо и на курс да ходя, но се записах по Аз мога и ще изкарам и курс.
Успех с френския на всички   bouquet

# 497
  • Мнения: 3 241
Ако ще ходите в Квебек добре.
Но за научаване на френски не бих съветвала този сайт, канадският френски е тотално различен като произношение (и често като речник) от европейския Simple Smile

# 498
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
и аз съм тук.  Peace

# 499
  • у дома
  • Мнения: 258
Да има някой за 3-то ниво във Френския институт? Аз смятам да го запиша Simple Smile

# 500
  • Мнения: 958
Момичета, има ли някой на файл втора част на Панорама? Преди я бях намерила и къде я затрих не знам. Бях обещала координати на моята учителка, но тя е записала някаква много тежка магистратура и няма време за уроци, оставам и аз без учител и си търся спешно, ако можете да ми препоръчате някой в района около Карфур и надолу до към канала, ще съм много благодарна!

# 501
  • у дома
  • Мнения: 258
Момичета, има ли някой на файл втора част на Панорама? Преди я бях намерила и къде я затрих не знам. Бях обещала координати на моята учителка, но тя е записала някаква много тежка магистратура и няма време за уроци, оставам и аз без учител и си търся спешно, ако можете да ми препоръчате някой в района около Карфур и надолу до към канала, ще съм много благодарна!

joya, аз я имам сканирана, вече не помня откъде съм я докопала, но може да е стара версия - в началото някъде видях година 1996. Все пак ако искаш, пусни мейл на лични, за да ти я пратя. Има и някакво аудио към нея, но не съм го и отваряла да го чуя.

А аз да попитам - на някой да му се намира хубава граматика сканирана? Аз имам една, но ми е много объркана.

# 502
  • Мнения: 958
На мен Simple Smile)) имам и първа и втора част на тая дето я препоръчват в института грамер прогресив ...
Айде да си менкаме ще ти пусна мейл на лични  Twisted Evil

# 503
# 504
  • Мнения: 0
Еовин би ли ми казала дали имаш идея от къде може да се намери учебника Le Francais Parler - 1 част...

Относно френския Квебек - майтап няма, че се различава от оригинал френския, но не е болка за умиране. На място ще си свиквате с диалекта.

# 505
  • Мнения: 6 993
http://hralupa.com/index.php?act=viewProd&productId=23739 ето го.
Обаче едва ли ще ти го пратят в Канада  Rolling Eyes

# 506
  • Мнения: 0
Да те от този сайт вече ми казаха да си гледам работата Simple Smile Simple Smile

# 507
  • Мнения: 0
А да запитам учещите - дами по какъв начин проговаряте? Или само на теория си го учите французкия?
Аз лично се пробвам по магазини, кафета бензиностанции, но знам че английския ми е бекграунд и не се получава особено, защото нещо като не вържа и обръщам на англикански..., а не трябва!!!

# 508
  • Мнения: 3 241
Ами говори само с хора, които не знаят английски.
Иначе за мен работа беше най-основното. Докато не ти се налага да говориш "без подготовка" нивото е "туристическо" Simple Smile

# 509
  • Мнения: 0
Ами говори само с хора, които не знаят английски.
Иначе за мен работа беше най-основното. Докато не ти се налага да говориш "без подготовка" нивото е "туристическо" Simple Smile

Като имам възможност го правя (говоренето с не-англофони), но на работа всички са англофони Simple Smile И това ще стане де - потапянето изведнъж върши наистина добра работа. Изпитано и доказано! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт