Докторската наглост и простотия нямат край...

  • 2 383
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Точно факта, че лекарската етична комисия не взема никакво отношение по въпроса с доказаната вече вина на двамата доктори, показва че всички доктори са такива.

Това е некоректно обобщение.

# 16
  • Мнения: 4 892
Не съм съгласна, че ниските заплати на лекарите са основание да се изнудват хората, когато имат нужда от помощ, когато се отнася за спасяване на човешки живот. Някои професии като лекар, учител и т.н. са освен бачкане и призвание. Там трябва и човещина. Да, разбира се лекарската професия е много тежка, но у нас изключително много лекари злоупотребяват с професията си, изнудвайки болни хора за пари. Не всички са такива, факт, но са страшно много.
Да се отблагодариш на лекар по своя преценка след отлична работа, спасен живот и добро, човешко отношение не е едно и също с това да ти кажа - дай еди колко си лева, за да ти спасим живота или този на близките ти.

Ето още една тема, където не става въпрос за пари, а може би пък точно за това става въпрос. Възмутително!

Родители от Пловдив сезираха прокуратурата за изчезналото им новородено дете
Весела Грамовска и Данаил Георгиев от Пловдив живеят в стрес от 22 септември, когато става и нещастието с тяхното новородено дете.
27-годишната Весела е приета още преди месец в патологична бременност, към Университетска болница Пловдив с опасност да загуби детето си. На 21 септември младата жена прокървява, започва и раждане по спешност. На бял свят се появява 950 грамово момиченце. Което е поставено в кувьоз. Весела вижда бебето. Оттози момент нататък започва и кошмара за младите родители. Родителите настояват да видят трупа на детето, да получат информация кога и от какво е починало. Това до ден днешен не се е случило. Укриването на информация ги кара да правят различни хипотези. Ръководителят на клиниката по акушерство и гинекология проф. Никола Милчев заяви за Тв Европа че в смъртта на детето не може да става въпрос за лекарска грешка. Според всички стандарти това е абортен плод. Към днешна дата родителите са сезирали прокуратурата и ще търсят отговорност за случилото. За Весела и Данаил това е първо дете. По случая тече и вътрешна проверка в болницата.



Ето какво още казва проф. Милчев в ефир:
"За мен това не са родители. Те нямат брак. И какъв е тоя, че да има претенции? За мен е господин Никой!"

# 17
  • Мнения: 851
Ама моля ви се гарван гарвану око не вади.... /за липсата на решение на лекарската комисия по етика.../
И е едно да дадеш пари от благодарност след като са спасили човека, а друго да ти ги поискат, за да го спасят!

# 18
  • Мнения: 3 268
Вчера ми правиха операция,лицево-челюстна,подробности няма да давам.Признавам,дадох пари на хирурга,не много,но такава беше уговорката.Получих страхотен екип,не изпитах почти никаква болка,а това ми е четвърта операция от този тип и знам за какви мъки иде реч,дори не съм подута,което е направо невероятно.Да,платих,за да получа най-доброто,ако не бях платила щеше някой учещ се касапин да ме накълца и сигурно поне 15 дни щях да съм извън строя.Днес съм на работа и всичко е наред.Не подкрепям плащането под сурдинка,но за здравето май си струва...

# 19
  • Мнения: 4 892
Не подкрепям плащането под сурдинка,но за здравето май си струва...

А ако някои хора, работили цял живот, плащали здравни осигуровки, но нямат за под сурдинката? Кво? При местния касапин ли? Или при Вашия хирург, но операцията ще е "как дойде"? И изобщо даже е без значение какъв си, въпросът е ако нямаш да бутнеш - кво се случва? Да имаш, кво ни пука?

# 20
  • Мнения: 3 268
Nino, не ме нападай!И аз имам здравна осигуровка,не съм богата и тези пари можех да ги употребя за децата си,но...Има едно голямо НО.Ако не бях преживяла това няколко пъти,ако не знаех какъв кошмар е да си обезобразен,с адси болки,да не можеш да се храниш,да говориш...щях да си ида при касапина по каналния ред.Щото съм го правила.Този път обаче реших,че обичам себе си повече от няколко банкноти,това е...И не е правилно,съгласна съм с това.Параграф 22.

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Имайте предвид че не всички доктори са такива.Някои наистина са за #2gunfire #2gunfireСмятам че трябва да се приеме закон такива доктори да не могат да практикуват за напред

# 22
  • Мнения: 4 892
Не Ви нападам, напротив, радвам се, че сте добре. Но това лечение Ви се полага и без да давате "отгоре", за да го получите. Би трябвало да се полага. Просто си представете ситуация, в която нямате тези пари. Заеми ли ще вземете, до къде може да затъне човек, за да получи лечение, а не да го осакатят?
Разграничавам, пак казвам, благодарност, някаква, след като сте получили лечението. А и това не е нужно.

# 23
  • Мнения: 230
Вчера ми правиха операция,лицево-челюстна,подробности няма да давам.Признавам,дадох пари на хирурга,не много,но такава беше уговорката.Получих страхотен екип,не изпитах почти никаква болка,а това ми е четвърта операция от този тип и знам за какви мъки иде реч,дори не съм подута,което е направо невероятно.Да,платих,за да получа най-доброто,ако не бях платила щеше някой учещ се касапин да ме накълца и сигурно поне 15 дни щях да съм извън строя.Днес съм на работа и всичко е наред.Не подкрепям плащането под сурдинка,но за здравето май си струва...

Радвам се, че си добре. Желая ти бързо възстановяване.
Искам да направя един коментар, обаче: Ето го момента на принуждението, в случая който ти описваш - Плащаш, защото знаеш, че иначе ще те окепазят. Т.е., ако лекарите си вършеха съвестно работата, с отношението, за което са се клели с Хипократовата клетва, ти не би предприела мерки за да се презастраховаш. По този начин, самата система извива ръцете на пациента. При това, поемаме всички негативи от несвършената работа на държавата. Кога тя ще им вдигне заплатите, ако ние така или иначе им доплащаме към държавните? Това е невероятно порочна практика.
Вторият въпрос, който изниква е: а какво правят тези, които не могат да си платят, за да не ги оперира касапин, а минават на общо основание- те нямат ли право на място под слънцето? Именно, когато държавата даде на лекарите заплатите, които заслужават, че се даде шанс и на неплатежоспособните да са като бели хора в собстената си "родина". Иначе- да не ми се бият в гърдите властниците, че има държавни лечебни заведения.

# 24
  • Мнения: 49
Не разбирам само едно - темата по принцип за подкупните лекари ли е, или за тези двама конкретно? Защото ако е просто за тези двама, спокойно мога да кажа, че такива двама може да има навсякъде, не само в здравеопазването ( в образованието - също, в икономиката, в политиката, където се сетите).
За системата ни на здравеопазване мога да кажа само едно: не са виновни лекарите, не сме виновни ние. Но се въртим в порочен кръг, от който няма излизане. Уж си плащаме здравни осигуровки, но аз от тях почти нищо не ползвам, винаги си плащам, защото няма - няма направление, няма това, няма онова. Не ми се чака, съответно плащам. Съпругът ми - и той така, въпреки че е на сравнително добра заплата, за разлика от мен, и съответно го осигуряват много добре. Ето в това има нещо сбъркано. Но системата е социална - ти плащаш, обаче друг се ползва от платенето от теб. Може и да не съм съвсем коректна, но ако не е така, защо, когато аз отида, все няма направления за едно или друго?
Колкото до лекарите - ами мисля, че им стига само да работят в тия ужасни условия. Ще кажете - сами са си го избрали. И сигурно е така. Ама ако се откажат от избраното, какво правим?
В заключение - никога досега не са ми искали подкуп. И винаги са се отнасяли с разбиране, по човешки. Може и аз да съм късметлийка, знам ли. Просто ми е мъчно за ситуацията, в която сме.

# 25
  • Мнения: 3 405
Не разбирам само едно - темата по принцип за подкупните лекари ли е, или за тези двама конкретно?

Темата за двамата конкретни лекари ли е?
Или изобщо? (как мразя обобщенията Mr. Green)

Да, добре ще е, ако Борката отговори.

# 26
  • Мнения: 230
А по-късно при рутинна планирана операция в Пловдив излезе анестезиолога да ни съобщи, че брат ми е получил гърч и ако искаме да го извади от упойка и да оживее, трябва да му дадем 150 лв. Ей там, на ръка, пред вратата на операционната.

Омерзих се истински!!!!!!!!!!!!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 824
Според мен темата е за подкупните лекари като цяло и това, че кучетата лаят, а керванът си върви.

Nista, ти си късметлийка. Защото на мен са ми искали и чувството не е никак приятно.

Цялата система е скапана. На моменти ми иде да вия от яд, че нищо не мога да направя...

# 28
  • Мнения: 2 821
Знам, темата много ще се разводни, но ето каква статия има във в. Струма.....

в.Струма
30.09.2008 г., с.1-4
ИЗВЕСТНИ БЛАГОЕВГРАДЧАНИ СЕ НАНАСЯТ В КООПЕРАЦИЯТА НА УЛ. “СЛАВЯНСКА”, СОБСТВЕНОСТ НА “ИПС” ООД НА БИЗНЕСМЕНИТЕ ВЛ. МИХАЙЛОВ, В. СТОЙЧЕВ И Н. АРАБАДЖИЕВ   
 Управителят на МБАЛ - Благоевград д-р П. Гайдарски си купи за 65 000 евро апартамент на метри от болницата   
  Новата придобивка с южно изложение като първи клиент докторът платил само по 650 евро за квадратен метър, преговорите по сделката водела съпругата му Людмила   
 Управителят на МБАЛ - Благоевград д-р Петър Гайдарски вече е новодомец, той си купи тристаен апартамент от 100 квадратни метра само на 200 метра от болницата, за който плати 65 000 евро, или почти 130 000 лв. Новата придобивка на непоклатимия засега на поста си болничен управител се намира на ул. “Славянска”, в кооперацията, построена от благоевградската фирма “ИПС” ООД. Тя се намира вляво на главната пътна артерия от МБАЛ за ЮЗУ “Н. Рилски”, над сградата на пожарната и Районната ветеринарномедицинска служба /РВМС/. Сградата е издигната на мястото на бившия колбасарски цех на “ИПС” ООД, в която съдружници са благоевградските бизнесмени Владимир Михайлов, Валентин Стойчев и столичният адвокат Нино Арабаджиев, брат на бившия конституционен съдия Александър Арабаджиев. Като един от първите купувачи д-р Петър Гайдарски е купил изгодно апартамента си, плащайки по 650 евро за кв.м. После цените на апартаментите се повишиха с 50 евро/кв.м. Капарирането на апартамента на д-р Гайдарски съвпадна с периода, в който в болницата започнаха процедурите по мащабни ремонти за крупни цени. Преговорите с Валентин Стойчев за цената на тристайния апартамент са водени с активното участие на Людмила -съпругата на д-р Гайдарски. Апартаментът на д-р Гайдарски е ъглов, с югоизточно изложение, намира се на третия етаж, има две тераси, от едната се вижда административната сграда на болницата, а от другата сградата на РТЦ-то и тихият и спокоен квартал край нея. На лявата тераса на апартамента на д-р Петър Гайдарски е монтиран климатик. Изложението му дава предимството слънцето да огрява апартамента на болничния шеф почти през целия ден. Над д-р Гайдарски има още един жилищен етаж, след който следва и един мансарден. В кооперацията на ИПС са продадени почти всички апартаменти, останали са само две от жилищата с по-голяма квадратура, на приземния етаж са разположени магазини. От срещуположната на ул. “Славянска” страна на кооперацията има гаражи. Апартаментите се продават в почти завършен вид - до мазилка. В момента д-р П. Гайдарски и семейството му все още живеят в жилище в близост до новото - на ул. “Дойран” в кв. “Освобождение”, която е пряка на “Славянска”.
     Както “Струма” писа, болничния директор от две седмици има и нов служебен автомобил, след като “Инвестбанк” му предостави за ползване съвсем нова “Тойота Корола”.

# 29
  • Мнения: 3 405
Според мен темата е за подкупните лекари като цяло и това, че кучетата лаят, а керванът си върви.

Ами нека да я анаонсира така, че Борковите всички са еднакви ми вади очите.

Общи условия

Активация на акаунт