Инициатива за насърчаване на кръводарители

  • 77 107
  • 296
  •   1
Отговори
# 105
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря, koisi! Информацията е много полезна! Hug

# 106
  • Мнения: 230
а технологично как е като се отиде в болница или клиника за кръводаряване - трябва да се каже 4е се дава кръв за децата с таласемия майор ли? давала съм за болен на близък човек и тогава записаха за кого точно давам кръв.

# 107
  • Мнения: 11
Както Ани вече е писала в София в  Националния център по хематология и трансфузиология.  Всеки, който има желание,време и физическа възможност да дари за пациенти на Таласемия майор да се обърне към Д-р Кирова или Д-р Велева. Процедурата на този тип кръводаряване е следната: първо се взима кръв за разширено изследване на антигенна формула и до няколко дни се прави самото кръводаряване. Готовия сак се надписва с номер и отива за точно тези пациенти.
Адреса на НЦХТ е ул. "Братя Миладинови" №112  близо до хотел „Принцес”.
Изследването се извършва до 10.45 часа от понеделник до петък.
Самото даряване също се извършва до 10.45, понеже кръвта се обработва за преливане след 11ч.

В Пловдив, Ст. Загора, Сливен, Бургас, Варна, Русе и Плевен се лекуват повечето таласемици и би следвало във всеки един от тези градове, при заявяване от ваша страна, че искате да дойде при някой от нас, да няма проблем Simple Smile

# 108
  • Мнения: 2 175
Хм..с удоволствие бих дарила кръв, още повече че съм с по-рядко срещана АБ-..
Имам въпрос обаче - аз също съм с Таласемия, но Минор..
Преди време ме отрязоха за кръводаряване поради тази причина, в случая това също ли ще важи? newsm78

# 109
  • Мнения: 1 144
Извинявайте, дайте някакъв телефон в този Национален център, на който мога да получа по-подробна информация за самата процедура, защото ще се организираме няколко души и не искам да отидем за изследвания и да се окаже, че "днес лабораторията не работи" или "трябваше да дойдете на гладно" или нещо от рода. Иначе открих къде е центърът и още другата седмица мислим да дадем кръв (разбрах първо изследвания, нали така?), но моля да дадете координатите на някой от лекарите, които споменавате и са съпричастни с каузата ви, за да свършим работата нормално.

# 110
  • Мнения: 144
Здравейте и от мен. Моят мъж е кръводарител. От година и половина не е дарявал кръв, така че може да дари. Той по принцип дарява за нуждаещи се като чуем по телевизията или радиото. От Добрич сме, кръвната му група е А2- , доста рядка. Само трябва да кажете къде да отидем. Май в Добрич няма да може.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 333
Прекрасна инициатива  Hug

Аз също бих искала да даря кръв, затова проверих този линк който сте пуснали
http://www.otbulgaria.com/index15.html  Прочетох всичко.

там видях че в София няма нуждаещ се пациент (дете) от кръвна група АБ(-) , а аз съм такава кръвна група.
Въпросът ми е : Като отида в центъра и даря кръв, къде ще отиде тя след като в София няма нуждаещ се пациент? Ще бъде пренасочена към друг град или?
БИх искала да съм полезна именно на децата с Таласемия майор.

# 112
  • Мнения: 2 343
Кръвното ми е по-скоро ниско, хемоглобин 12, предстои ми ин-витро, мога ли да даря кръв? Винаги съм искала, но заради ниското кръвно винаги са ме рязали.

# 113
  • Мнения: 6
Здравейте, аз съм от Сливен и в понеделник ще дам кръв, досега винаги съм давала за някой познат но тази инициатива е много добра. Само незнам дали кръвта ще отиди по предназначение.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей Мира, според мен и този път ще бъде проблем, нали това си е кръводаряване като всяко друго, просто го насочваш към определен човек след това. А ти с ниското кръвно, ще имаш същите проблеми. Но все пак се обади и попитай в самия кръвен център, но мисля, че 99,9 % съм права за жалост.
Благодаря на Мамма, която ни съдейства и закачи темата на видно място във форума, за да могат повече хора да прочетат и помогнат на тези смели и борещи се за живот деца и възрастни! Стискам палци!

# 115
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 Embarassed И аз за пръв път влизам в тази тема, но мисля, че от името на няколко видинлийки мога да отговоря, че още в понеделник ще проверим как стои въпросът с възможностите селективно да дарим кръв във видински кръвен център. Между другото пускам линк на хора, които имат големи сърца и даряват кръв не по задължение от години=Техния пример е заразителен и дано успеем всички заедно да помогнем на нуждаещите се!
 http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=51172

# 116
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
аз съм от Сптември обл.Пазарджик искам да даря кръв за тези деца.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 348
Ако аз не съм болна от таласемия, но съм носител, може ли болестта да се пренесе върху, този, на когото се прелива кръвта? Дарявала съм няколко пъти кръв, но от скоро има съмнения, че може би съм носител. Скоро се надявам да разбера. Предстои ми електрофореза.
 Всеки път, когато ходехме до БЧК, моята кръв нещо не я искаха много-много, но все пак я взимаха. Може пък да я използват "на части", знам ли  newsm78

# 118
  • Мнения: 124
Скъпи майчета искам да ви дам скайп адреса си за да се опитаме да направим общ чат в който да се опитам да ви обясня подробности за нуждата от кръв на именно тези пациенти,моля ви всички които имате възможност да се свържете смен по
скайпа в понеделник от 12 до 17ч.скайп адреса ми е ani.lucky ще ви чакам в понеделник

# 119
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Здравейте!Много се радвам,че макар и случайно попаднах на темата.Тъй като нямам финансова възможност да направя дарение за дечица,единственото,с което мога да помогна и имам желание е  да даря кръв.Моята кръвна група е АБ-.Това е най-рядко срещаната кръвна група-едва 1% разпространена,а в България хората,носещи тази група е едва 8 %
Ако има някой,който се нуждае точно от тази кръвна група,моля пишете,с радост ще помогна!!!
А ако до няколко дни никой не пише ще отида в Окръжна болница,от Пловдив съм.

Общи условия

Активация на акаунт