пак за ...ЯДЕНЕЕЕЕЕЕЕ

  • 16 883
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
Намерих една вкусна диняяяя...трябваше да е за вечеря, амааа  Embarassed Simple Smile! Аммммммммммм! Сега се старая да не залея клавиатурата с остатъци от нея...
А ние в немско...ядеме салати. И сладолед от кисело мляко  newsm47!
Моя специалитет е кекс със маково семе и торта с кварк (нещо като извара).
Иначе мойта куфня е относително бедна на въобръжение (горкия ми мъж, какъвто е сладокусник)... нищо не се пържи, всичко трябва да се готви бързичко и се реже наедро, гледам уж да е относително разделно храненето... Това в ежедневните ситуации, иначе в специални случаи се старая повече  Mr. Green.
Е понякога като ми се събере глад забравям за разделното хранене и поглъщам половин торта, например или домати със сирене...
* tornerosse не е много веганско... аз съм само вегетарианче, обаче на всичко слагам кисело мляко...дето може, разбира се. Динята е без кисело мляко  Mr. Green.

Аве Хонде, от какъв зор си на диета ве, човече?! Видях те аз накрая, амъ не разбирам в настоящия момент какво искаш още от себе си?! Амъхъ!

Последна редакция: ср, 06 юли 2005, 15:10 от Шмупсипу

# 16
  • Spain
  • Мнения: 3 750
A paelia ?!:)
Skoro nashi priateli, jiviali dve godini v Ispania, ni postiha s paelia i si oblizahme prastite ot kef!!!  chef Wink
паеята  също - ах как я забравих .ама понеже за мен това си е сготвен ориз (аз горедолу така го готвя )..затова изклю4их . Тук са много горди с това си ядене . има с заек и пилешко , или с морски " твари" . мен тази втората не ми се нрави  много ,много. майсторството е да направиш ориза "сух" - аз не умея ,става така само в "паелерата" - ел тиган специално  пригоден за това (и не само)......

Последна редакция: ср, 06 юли 2005, 16:35 от Анка Хулиганка

# 17
  • Мнения: 265
фрикандел- форма на кремвирш, ама не е. Пържи се във фритюрник и е от смляно месо. Много е вкусно с пресен лук.

Само да уточня за любителите на силни усешания - фриканделът го правят от месото, което е по челюстите на говедата Sick Sick Sick Само като си представя за какво иде реч и...... А има роокворст - демек пушен салам - е тва е точно като нашите кренвирши Grinning

Ох и за вла - особено шоколадов, съм винаги готова  Wink

Ябълковите торти не са за изпускане и който си пада по сурова риба - херинги с пресен лук /това също не мога да го ям/

# 18
  • Мнения: 456
Ох, нещо не се сещам да има тук специални храни. Е, има някои различни неща , но нищо впечатляващо. Те например обаче много се гордеят с едно традиционно ястие (ако може така да се нарече), та , това е пържени картофи отгоре с кашкавал, черен пипер на едро и сос...Иначе сьомгата е нещо невероятно вкусна тук, както и всякакви океански дарове....Мога да кажа също, че има много вкусни сладки неща - торти, сладкиши , кексове и т.н. Абе, сега като се замисля има разни интересни вкусотийки... newsm71 newsm22 Дано не съм разстроила много тези, които са на диета   smile3503

# 19
  • Мнения: 4 244
Първата немска простотия за която се сещам са брецелите - варено тесто изпечено в усукана форма и посипано с еднорсмляна сол.
Имат си и много сладкиши типични немски - франкфуртска торта, шварцвалдска торта.
По Коледа пускат прословитите канелени бисквитки с пълнеж и шоколадова глазура и всякакви варианти на тях.
Много им харесвам греяното вино пак по Коледа и щолена им
Но тук всяка провинция си има специфични специалитети и да си кажат и другите мами.
Няма да изреждат колбаси и сирена че ще ми изтече сесията....

Хондич - сори, ама не почнах аз Mr. Green

# 20
# 21
Ето и темата, която нищехме преди време. Розичка я беше пуснала и после я премести в Готварският, че и другите да попреглъщат Laughing

# 22
  • Мнения: 4 244
Ето и темата, която нищехме преди време. Розичка я беше пуснала и после я премести в Готварският, че и другите да попреглъщат Laughing
Ама тя беше за манджи а доколкото разбирам Анка пита за специалитети от типа деликатеси newsm78

# 23
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
и който си пада по сурова риба - херинги с пресен лук /това също не мога да го ям/
на мен това ми допада, и тук го правят.

Към холандските неща добавям и палачинките (панекоокен или нещо подобно се каzваха) с най раzлични пълнежи

# 24
  • Мнения: 382
В списъка с деликатеси от немско включвам и рабарбената торта на Деби Simple Smile.

# 25
  • Мнения: 4 244
В списъка с деликатеси от немско включвам и рабарбената торта на Деби Simple Smile.

Трай да та обичам  smile3560
Кат минат 100 г и някой още се присеща за таз моя рецепта може и да мине за немски специалитет.
Засега си е само мой! smile3521

# 26
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
4орисо - салам от едри пар4ета , с някаква 4ервена подправка , като го режат на тънко става "смилае" , и доста вкусен
айде 4е май отивам да тършувам из кухнята  Laughing Laughing Grinning

Мммм, обожавам го, например във винен сос Heart Eyes. Въобще раzличните испански тапас и други  такива яденета са ми много вкусни. А тоzи турон не го zнаех?

# 27
  • Мнения: 265

Към холандските неща добавям и палачинките (панекоокен или нещо подобно се каzваха) с най раzлични пълнежи

ооо, да - невероятни комбинации на вкусове мммммммм например палачинки приготвени с бекони пълни с някакво сладко .... Недоверчивото мусене се изпарява в момента, в който първата хапка влезе в устата....

# 28
  • Мнения: 382

Гроб съм!  smile3505

П.П. Ама хич не е за изпускане тортата. Аз и след 100 години ще я помня, а и мойта мутричка също. В събота сутринта се беше залепил за врата да ходим да пазаруваме рабарба (не намерихме в близките магазини и той много страда).

# 29
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
В Гърция правят много вкусно "Прошуто",това е свински бут,който се пуши около една година.Много е вкусно Wink.
 Иначе са известни с дюнерите си,които са по-различни от арабските и с големите сладкарници пълни с вкусутии  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт