Имаме варицела , да се къпем ли ?!?! А за белезите ?

  • 31 383
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 830
Постоянно и говоря че една вана ще я облекчи , но с мъка едва ръцете и измивам ....Боли я дори ако някой говори близо и "духа" срещу нея , а от допира на дреха , вода и т.н. - полудява .
Надявам се днес да е по-добре , още спи , което до сега НИКОГА не се е случвало - да спи след 7 часа ....

# 16
  • Варна
  • Мнения: 154
Детенцето се е изтормозило и сега си почива.
Ваничката облекчава сърбежа за болката нямям представа.

# 17
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз наскоро изкарах и трябва да отбележа 4е просто бе6е ужасно.Постоянна темп.не по малко от 39 а вида ми бе6е като изванземна.
Капането помага много а са6то има един антиалерги4ен сироп Прометазин,само тои ме спаси направо ревях от тази варицела.
Дано мине скоро но питаи дали може да даде6 от този сироп,тои успокоява и се спи много.

# 18
  • Мнения: 830
Ами Фенистил -а е нещо подобно - противоалергично средство , съдържа Dimethidene maleat , разработен бил специално за варицелата . На него отдавам дълбокия и спокоен сън , който не очаквах при това състояние .....Сигурно облекчава сърбежа , но все още я боли . Днес малко по-добре е положението ...само няколко мехура останаха , като засъхнат и те , ще си отдъхнем ....

Докато избие и при малката  Sad

# 19
  • Мнения: 3 591


Моя син му изписаха мазило, парацетамол и МНОГО ПЪТИ вана!
Та си плуваше във ваната по цял ден и това му беше единственото време, когато се чувстваше ОК.

Незнам от кой век идват тези педиатри дето казват да не се къпе детето! Ми дай и да не проветряваме като са болни от грип!
А какво по добро лекарство за смъкване на Т от ваната с хладка вода??? 
Ей, ама направо се ядосвам на някои неща.... А уж педиатрите били интелигентни..... ми няма медицинска книга дето да казва да не се къпе детето!
А и при положение, че всички ние си вземаме душ сутрин и вечер, дете което вдига Т и се поти сигурно последното нещо което му липсва е да не го къпете поне 2 пъти на ден. АМАН!

# 20
  • Мнения: 1 017
Чак сега видях темата Embarassed
Тук във Франция отричат пудренето и ментоловия спирт.
На Митака зимата му предписаха : някакъв гел- антисептичен за мазане на пъпките с течност, за да не сърбят, едно червено течно(прилича ми на пиоктанин) за туширане като образуват коричка или ако са разчесани, пак антисептично.
В прескрипцията пише да не се използват пудри, соли и киселини препарати, както и да се дават аналгетици, аспирин, нурофен,адвил, а специален течен сапун за банята с основно РН.
Дано бързо се оправите!

# 21
  • Мнения: 5 183
ДА, Надин, така сам 4ела и аз - Никакви аналгетици, Нурофен, аспирин - АБСОЛЮТНО противопоказни ги дават да са !!! Naughty

# 22
  • Мнения: 830
Ох , мина ни вече . Т>Е , не я болят пъпките , свиха се и вече са с корички .
Но не желаеше да се къпе , за насила не ми се мислеше ....Просто я болеше .
С нищо не мазах , само първия ден първите няколко пъпки с ментоловия спирт , но бързо се отказах . Няколко пъти дадох Нурофен , и редовно давах антихистамина Фенистил .
Американците не смятат антипиретиците за противопоказани ?
А най-странното е  че един познат от Германия който покрай детето си прекара и той варицела тази зима , лекарите са му казали 5-6 дена докато има мехурчета с течност , да не се къпе . Сега бяха тук на гости и специално питах .     

# 23
  • Мнения: 8 585
Да , ама днес си отворих американския лекарски справочник на Merck - издание от 1992 -ра ,глава педиатрия .
И , точно обратното - да се слагат мокри компреси  , за да се облекчава сърбежа , за да се предотврати образуването на белези . Може да се прилагат антихистамини и хидроксизин при силен сърбеж ( това съвпада ) . Пациента ТРЯБВА ДА СЕ КЪПЕ ЧЕСТО СЪС САПУН И ВОДА ПОРАДИ ЧЕСТАТА СУПЕРИНФЕКЦИЯ НА ВЕЗИКУЛИТЕ СЪС СТАФИЛОКОКИ ИЛИ СТРЕПТОКОКИ !!! ( буквален превод )  Да се преоблича с чисти дрехи , ръцете да се пазят чисти и с изрязани нокти . Антисепици локално не трябва да се прилагат освен при инфектирани лезии .
Така смятат американците ...те ли са все наопаки , ние ли .... newsm78 Rolling Eyes Grinning
Много правилно сте прочели и разбрали. Просто Българската педиатрия още е много, много назад-назад някъде около ерата на 50-те години  Sad
Щателното почистване на кожата чрез къпане ( и само чрез къпане) е най-резултатното средство за предпазване от суперинфекция, както и за облекчаване на сърбежа. Спирта върху кожата само дразни и усилва сърбежа. Фирмата "Авеено" продава цял спектър препарати за баня съдържащи трици. Те са много резултатно средство за овладяване на сърбежа. От началото на 2005 има и ваксина срещу варицела с много добри резултати.
"Мерк" е един от най-старите и почитани наръчници по обща медицина. Вярвайте му безрезервно!!

# 24
  • Мнения: 8 585
По-добре не я къпи докато пъпките не започнат да хващат коричка. Варицелата се причинява от тип херпес вирус и ако някой може да ме обори, ча когато има херпес на устата и го разчопли или намокри и той си остава същия нека пробва. Напротив точно обратното, щом се пукне обривът се разраства. Карах варицела заедно със сина ми преди няколко години, бях на 26 и трябва да ви кажа, че никак не е безболезнено мокренето на все още пълните с течност пъпки. А пукне ли се пъпка преди да е хванала коричка белегът ви е ситулен. Малкия беше още с памперс когато се зарази с варицела - беше на 1г и 6месеца и на местата под памперса, където имаше обрив си останаха белези, независимо, че сменях много често памперса, постоянно слагах пудра, но има ли и малко влага пъпките много по-трудно исъхват и заздравяват. Няма да умре детето ако не го къпеш цялата 3-4 дни. Пддържайте само тоалет по интимните части и повечко пудра, освен спирта, доста успокоява.
Това са погрешни съждения. Обривът не се разраства от пукането на обривните елементи. Обривът е по-изразен или по-малко изразен в зависимост от хода на болестта при определеният болен. Обривните елементи първо се пукат и после хващат кора. Белегът се образува поради насложена инфекция върху раневата повърхност, образувала се след "пукането". Ако не къпете детето и не се грижите кожата му да е чиста, има по-голям риск да останат следи. Истината е обаче, че остават следи и при деца с много добра хигиена по време на болестта.
Пудри не се слагат освен един тип течна пудра, но аз лично смятам банята за по-добър избор. Никакви спиртове не се слагат. Ментоловият спирт има лек анестезичен ефект, но щом като се изпари сърбежа е много по-силен.
Засъхването на пъпките не се влияе толкова от влагата-пъпките които са се пукнали отделят течност за известно време. Затова под памперса сърбежа е по-силен и обрива по трудно "изсъхва"-ефект на  "запарване под памперса".

# 25
  • Мнения: 830

"Мерк" е един от най-старите и почитани наръчници по обща медицина. Вярвайте му безрезервно!!

Да  , но твърде често ме хвърля в спор с педиатрите тук Simple Smile . Иначе редовно ползвам ветеринарния Merck , също с добрата репутация  на събратя си .

Точно сега се питах какво ще правя с белезите , ако останат такива ? Значи , едва снощи успях да я изкъпя щателно с вода и сапун с овесени трици . Това чак на ...5-тия ден .... Първия и втория ден успях да я поизмия набързо , но като станаха много пъпките и везикулките .....не беше възможно по никакъв начин да я убедя да вземе вана или душ . Тя спеше седнала в леглото си ....не обличаше дрехи ...
Мисля че няма инфектирани лезии , сега вече мога редовно да ги мия , но все пак , ако видя че остават белези ? По лицето има доста . Contratubex  дали е подходящо мазило и от кога би могло да се маже ?   

# 26
  • Мнения: 830
Сори че пак издърпвам темата нагоре , но кажете нещо по въпроса с белезите ?!
Не искам да и останат по лицето  Sad .  Все още са на корички и не ги пипа , но са МНОГО .

# 27
  • Мнения: 8 585
Сори че пак издърпвам темата нагоре , но кажете нещо по въпроса с белезите ?!
Не искам да и останат по лицето  Sad .  Все още са на корички и не ги пипа , но са МНОГО .
До 6-7 месеца всички белези (като хипер или хипо-пигментни петна) постепенно изчезват. Няма опасност от трайни белези.

# 28
  • Мнения: 830
Радвам се че е така , мерси !

# 29
  • Мнения: 487
За белезите не може да се направи в момента нищо, освен да наблюдаваш детето да не разчопли някоя пъпка, защото тогава остават по големи белези. При нас поне беше така. Ние не сме пили нищо, вземахме само душ и то по няколко пъти на ден, когато го засърбяваха силно, без сапун и триене. Спирт не сме ползвали а само пудра...сега вече не помня камфорова ли беше или ментолова, но не го дразнеше и бях доволна. 

Общи условия

Активация на акаунт