реставрация на мебели в София-къде?

  • 12 171
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Трябваше да се сетя за превода. Povera=pauvre (fr.).Приличат си. Не съм чувала тук да обособяват това като отделен стил, но разбирам за какво говориш.

Мислих си вчера за краката на столчетата ти...наистина ще изглеждат по-елегантно без напречните гредички, но според зависи. Ако целта е да постигнеш максимум рустичен вид, може би са си точно на място. newsm78 Без тях столчетата ще изглеждат по-малко "бедни".

Голямо предизвикателство е да правиш еклектика с рустичен стил, направо ти завиждам. И аз искам.

# 16
  • Мнения: 2 379
Ако целта е да постигнеш максимум рустичен вид, може би са си точно на място.
Не, напротив. Целта ми е максимално да балансирам рустика, така 4е да не е в превес в обЩия изглед на дома.
За мен най_добрите примери в тази посока са в скандинавските интериори, където има микс от дизайнерски мебели от 70те години (примерно) & скрин4ето на баба и табуретката на дядо Heart Eyes + функционалност и обживяност на всеки един елемент от интериора за сметка на самоцелната декорация, която е сложена само "за красота".
При "Пердетата" 4етох, 4е ти нари4аШ скандинавския стил "малко студен и примитивен", така 4е не знам дали Ще се разберем Wink но това ти го казвам, за да ти поясня към какъв тип еклектика се стремя.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 704
sciura piccolina, страхотен стол! много,много красив! може ли да покажеш и други такива бижута?

aunt Ogg, чакам и твоите снимки!

ето петната на раклата:
http://media.snimka.bg/0942/008138573-big.jpg

# 18
  • София
  • Мнения: 4 042
Ми ето, показвам го:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=293874&pid=8139345

Това отзад е преметнатото чулче, вързана е и дръжка от чадър.  Joy ooooh! Не ми се занимаваше да ги махам, а и едва ли щеше да се подобри особено видът му.

Първо трябва да се оправят от дърводелец и после тапицерията, нали? Ако не намеря някой да поправи всичко, естествено.  Оф, така като ги загледах, май все повече се убеждавам,че няма смисъл да се стягат. Това,че са стари, не значи ,че са хубави. Но пък са интересни, незнам...

# 19
  • Мнения: 646
Момичета, напрачните гредички правят стола по-здрав.
Обожавам стари мебели.
Скоро наследихме част от къща , в която има такива стари неща, които се нуждаят от обновяване и аз се чудех как може човек сам да си ги оправи, но нещо не ни остана никакво време лятото за това, а и най-лошото е ,че след това няма къде да ги сложим. Ще следя темичката и за да черпя идейки.

# 20
  • Мнения: 4 380
Ми ето, показвам го:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=293874&pid=8139345

Това отзад е преметнатото чулче, вързана е и дръжка от чадър.  Joy ooooh! Не ми се занимаваше да ги махам, а и едва ли щеше да се подобри особено видът му.

Първо трябва да се оправят от дърводелец и после тапицерията, нали? Ако не намеря някой да поправи всичко, естествено.  Оф, така като ги загледах, май все повече се убеждавам,че няма смисъл да се стягат. Това,че са стари, не значи ,че са хубави. Но пък са интересни, незнам...

Сладки столчета и хубава форма. Повече няма какво и да се иска. Хич не ти трябва реставратор мен ако питаш. На твое място бих ги боядисала и тапицирала сама. С тапицерията ако нямаш опит и те е страх за резултата, можеш да ги занесеш на тапицер, а с боядисването и дете ще се справи. Ще станат много хубави, стига да им подбереш добра цветова гама според интериора ти и хубав дизайнерски плат. Да ви покажа ли снимки на пребоядисани стари мебели и столчета?

blekuta, ти пробва ли да намажеш с олио? Според мен трябва да свърши работа. Боята се е поизтрила и водата е проникнала в дървесината. Растителната мазнина трябва да оправи нещата.

# 21
  • Мнения: 6 039
много хубави столчета. на пазара има много хубави дамаски в прекрасни цветове и десени

ето ти малко идеи по твоя въпрос/.

 

този стол не е върха на сладоледа, даже е тапициран с плат от ИКЕА, който е по подходящ за пердета или покривка, но все пак...

ето и още/.









http://www.designspongeonline.com/category/before-and-after
http://www.nestledin.net/wordpress/wp-content/uploads/2008/05/ch … ore-and-after.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2395/2384368507_e78136f56b_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2038/2385191270_5f78dfb3be_o.jpg


начин на тапициране/.
http://www.marthastewart.com/article/furniture-before-and-after

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 22:05 от Malenna

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 4 042
  Леле, Ксения, Малена, страхотни сте. Много интересни неща!
  Ще пробвам да ги постегна първо( мъжо де, той сигурно за това беше против, явно е усещал накъде ще тръгнат нещата  Joy ), че са малко поразклатени. После да ги изшкуркам и боядисам- това вече и аз ще мога , надявам се. За тапицерията - ще видя какви ще са щорите и ще потърся нещо в тон. Или пък не, ще видя. Трябва да видя как ще изглежда холът като цяло- още нямам ни пердета, ни мебели. Ще пиша тук за съвети.  Hug   bouquet
   Ксения, пускай и ти снимки. Явно е интересно на повече хора, мислех ,че само аз съм кукувица  Crazy Без майтап, мъжът ми се засили преди 5-6 години да ги изхвърля, а аз си помислих,че може и да се оправят. И така бяха зарязани на терасата.  Laughing Ще пиша, като има развитие.

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 08:51 от aunt Ogg

# 24
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Малена, newsm10 newsm51

# 25
  • Мнения: 4 380
Цитат
Ксения, пускай и ти снимки. Явно е интересно на повече хора, мислех ,че само аз съм кукувица   Без майтап, мъжът ми се засили преди 5-6 години да ги изхвърля, а аз си помислих,че може и да се оправят. И така бяха зарязани на терасата.   Ще пиша, като има развитие.

Малена ви е пуснала сайтове, към които смятах да ви препратя и аз. Там има много примери на столчета. Достатъчно за вдъхновение.

Такива неща не се изхвърлят.

Не забравяй боята МАТОВА- никаква лъскавина. На тази снимка се вижда добре:




Качествен латекс, ако не се лъжа авторката на сайта ползва Бенджамин Мур.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 042
Обикновен латекс ли иамш предвид? Или някакъв специален за дърво? Латексът нали е водноразтворим. Няма ли да се отмие и да цапат столчетата?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 704
aunt Ogg, много хубав гръб имаш (на столовете)! ))) радвам се,че момичетата те навиха да не ги хвърляш, заслужават да ги стегнеш и да им се радваш.

xenia, мазнах олио  и наистина сега белите петна не изглеждат толкова бели) но все пак няма как да се възстанови боята.
мислех си,че даже и да намеря реставратор, който потвърди,че може да им оправи цветовете,не знам дали ще се доверя...

# 28
  • Мнения: 4 380
Обикновен латекс ли иамш предвид? Или някакъв специален за дърво? Латексът нали е водноразтворим. Няма ли да се отмие и да цапат столчетата?

Няма латекси за дърво. Има качествен и некачествен латекс. Затова казах, че е изключително важно да ползваш скъп западен латекс, не някой български боклук. Няма да цапа, затова името му е латекс- запечатва изключително здраво и се мие прекрасно. Съхне бързо, не мирише и не отделя вредни изпарения. В България се продава Бенджамин Мур. Сигурно не е евтин, но и ефектът който ще получиш си заслужава. Иначе с разни ти му яхтени лакове ще си стои като намазаните с блажна боя бабини столчета.
Няма да категоризирам изключително до тази марка, вероятно и други западни марки не са лоши, но нямам опит с тях. Аз ползвам само Бенджамин Мур и Sico, което е канадска марка и сигурно я няма в България. Но вие там имате други разни западноевропейски. Дюлукс и разни от сорта...Поинтересувай се доколко са миещи се.

blekuta, когато не са скорошни петната и яко е попило, трябват поне няколко мазания до пълното изчезване. И обилно мазане с втриване. Не се страхувай да мажеш често и обилно! Много препарати за поддръжка на мебели от дърво са направени на основата на растителни масла. Изключително добре се влияе дървото и няма да му навреди. А относно боята...не знам. Реставраторите със сигурност не са специалисти по ефекти с бои ако търсиш по-специално faux finish за по-състарен вид. Принципно, това е работа на дизайнери и декоратори или някои майстори специализирали се конкретно в тази област, но май за България може да се каже, че това е още табу.
Така или иначе...премахни първо петната от водата, пък после ще му мислиш за боядисването. Пък и ние може да подскажем.

Общи условия

Активация на акаунт