ORGAMETRIL

  • 18 129
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 127
след днешния преглед Д-ра каза,че не бива да има такова кървене и ми изписа дуфастон 14 дни да го пия 2по 1.

# 17
  • Мнения: 196
 newsm78 на мен пък ми казаха ,че е нормално  #Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 2 105
Здравейте,
реших да ползвам тази тема, за да не отварям нова.
Предписаха ми Оргаметрил за предизвикване на менструацията(2 пъти поред е супер оскъдна и имам задържане на лигавица, която трябва да се изхвърли).
Знам, че въпросът ми не е много умен Embarassed , но забравих да питам лекарката: нали трябва да преустановим опитите за бебе, докато го приемам (10 дни) и след като ми дойде, чак тогава да подновим?
Ще съм благодарна за всеки отговор Hug

# 19
  • Мнения: 479
1. сигурно ли е, че не си бременна /може да е цветна бременност/.
2. оргаметрилът отлага овулацията и по този начин има контрацептивно действие така, 4е на теория не може да се забременее.
Ако не ползвате други противозачатъчни и въпреки оргаметрила се стигне до овулация и оплождане на яйцеклетката, оплодената яйцеклетка няма къде да се загнезди и ще се изхвърли, защото лекарството ще предизвика излющване на този слой на матката, където се захваща яйцето.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 105
1. сигурно ли е, че не си бременна /може да е цветна бременност/.
2. оргаметрилът отлага овулацията и по този начин има контрацептивно действие така, 4е на теория не може да се забременее.
Ако не ползвате други противозачатъчни и въпреки оргаметрила се стигне до овулация и оплождане на яйцеклетката, оплодената яйцеклетка няма къде да се загнезди и ще се изхвърли, защото лекарството ще предизвика излющване на този слой на матката, където се захваща яйцето.

Ох, да съм спокойна значи.
Много благодаря за отговора  Hug
Не, не съм бременна за жалост Sad
А истина ли е, че след прием на оргаметрил по-бързо се забременява?

# 21
  • Мнения: 479

А истина ли е, че след прием на оргаметрил по-бързо се забременява?

да се надяваме! Laughing

Успех! ето 1 поздрав от мен http://www.youtube.com/watch?v=AKRB3_fVYzU

# 22
  • София
  • Мнения: 2 105
Здравейте, пак съм аз.
7ми ден, откакто го спрях/
На 5ти ден имах леко прокървяване (капки) и това беше.
Знам, че е нормално макс. до 10 дни след спиране да дойде менструацията, а при мен още няма никой ooooh!
И още нещо- няколко дни, след като спрях Оргаметрила, почна страхотно да ми се гади- от всякакви миризми, манджи, цигарен дим и пр. Незнам нормално ли е да е следствие от лекарството, при положение че вече не го пия Tired
Мерси предварително за всеки отговор Hug

# 23
  • Мнения: 191
сигурна ли си че не си бременна,направи си тест,аз този месец бях на оргаметрил и ми дойде на 6-7 ден след спирането му,знам че всеки организъм е различен но не ми се вярва това да е нормално

# 24
  • София
  • Мнения: 2 105
Ами на ултразвук ме гледаха- нищо.
Тест правих преди около 20 дни- нищо.
Дано не съм, че като знам колко лекарства съм изпила... не ми се мисли Praynig

# 25
  • Мнения: 191
преди 20 дни е много време,направи пак ако се съмняваш или се консултирай с лекаря,не ми се вярва след такива лекарства да не дойде нормален мензис,трябва да има някаква причина, казвам ти го от личен опит защото често пия такива хапчета заради цикъла, Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 2 105
преди 20 дни е много време,направи пак ако се съмняваш или се консултирай с лекаря,не ми се вярва след такива лекарства да не дойде нормален мензис,трябва да има някаква причина, казвам ти го от личен опит защото често пия такива хапчета заради цикъла, Hug

А възможно ли е това че съм пила Оргаметрил да даде някакво влияние върху резултата на теста- фалшив положителен резултат или нещо подобно? ooooh!

# 27
  • Мнения: 191
незнам със сигурност но не ми се вярва  Thinking,за по сигурно звънни на лекаря си

# 28
  • Мнения: X
И аз не искам да отварям нова тема а проблема ми е точно за тази  Embarassed
Преди 6 месеца ми откриха киста, исписаха ми оргаметрил 5 дни по 2 таблетки и цикъла ми дойде абсолютно нормално 3 дни след като го спрях.
Сега ми закъсня около 10 дни, ходих при докторката (друга докторка) и ми каза пак пий оргаметрил 5 дни по 2 табл. и ще ти дойде, е да ама не  newsm78 Вече 10дни минаха от както съм го спряла, а дори никакви симптомни няма че ще се появи цикъл  Sad Sad

# 29
  • Мнения: 191
А тестче прави ли си?

Общи условия

Активация на акаунт