с кола до Берлин?

  • 4 453
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Казах за инфо за Хърватско.  Peace Ако някой друг чете и се интересува.
А, ясно. Аз и друго се сетих, не е зле да се вземат и дребни с*тинки и малки шоколадчета за просещите хлапета по пътя. Иначе са изобретателни на отмъщения  Close

# 16
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Благодаря ви момичета.  bouquet
Явно през Сърбия ще се пътува. Ако бяхме от София, нямаше да се чудя, но понеже съм от Варна - реших да разгледам и румънския вариант, ама като ви чета.....
Само не разбрах за къде да си приготвя шоколадчета Embarassed

# 17
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Галуни, ние също пътуваме до Варна, но повече не бих повторила пътуване през Румъния. В момента, в който стъпихме на Русе се зарекох, че в тази държава не влизам посмъртно. Close Имам прекрасни преживявания от там Sick А иначе ако минавате Чехия, Словакия, Унгария, Сърбия - времето ви е около 18 часа и 1900 км до София. Ето тук може да си сметнете пътя http://www.de.map24.com/
Ние сега в края на лятото пътувахме, не са ни трябвали такива екстри като шоколади или нещо за подкуп.

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За къде са тези шоколадчета? На мен не ми се е случвало да трябва да давам, но и ние караме транзит през Сърбия (лоши спомени, което е жалко) и спираме само за зареждане и нещо да хапнем.

Преди много исках да минем през Хърватско и евентуално да спрем да разглеждаме, но тази година беше ужас по границите, така че този вариант отпада. Жалко!

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Шоколадчетата влязоха в употреба на унгарската митница, мъжът ми слезе да вземе винетка и аз бях наобиколена от просещи хлапета.  С две малки деца в колата..отде да ги знам какъв им е акъла, извадих и раздадох.
В Сърбия и по-точно Белград при червен светофар може да попаднете на деца, миещи стъклата на колите. На едно от тях нямах под ръка какво да дам, то дръпна чистачката и омаца със сапуна предното стъкло, светофарът светна зелено, отзад колона, мъжът ми в движение успя да дръпне чистачката на място. Това за мен бяха инфарктни секунди, като нищо можеше да стане катастрофа. Rolling Eyes
Затова 2-3 малки шокита не тежат ни на бюджета, ни на колата.

# 20
  • Мнения: 3 988
Доста години сме пътували с кола Франкфурт-София. Минавали сме по всички възможни маршрути. Румъния е тема табу за мен!  Close Обривам се като се сетя за там само.  Sick
Шоколадчета и дребни с'тински НИКОГА не ни се е налагало да раздаваме. Само първия път имахме и така си ги закарахме до БГ. Не сме носили повече.  Peace
Таксите навсякъде МОГАТ да се плащат и в евро, но те удрят в курса обикновено. Ние винаги в Сърбия обменяхме повече динари, защото мъжът ми е любител на високите скорости и са ни глобявали. Ако нямате динари - става страшно.

Общи условия

Активация на акаунт