Как е икономически Пловдив?

  • 3 916
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Не виждам какво ви е чудно? Дори сервитьорите взимат толкова-700 лв,без бакшишите,готвачите сьщо взимат толкова -650-700 лв.

.........но.... няма производство,а няма ли производство икономиката запада.


За сервитьорите съм абсолютно съгласна с теб. Имам много примери. На мъжът ми брат му има заведение и за 600 лева така и не можа да си намери свястна сервитьорка. При положение, че не е някакъв ресторант оборотен да се побъркват от работа, а бар квартален.

но, за производството не съм съгласна. Спрямо града преди 5 години разликата е огромна. Има големи инвестиции. Не сте ли минавали покрай общ.Марица и по точно покрай Радиново, ами там предприятия и цехове никнат като гъби и и хубавото е, че повечето са чуждестранни инвеститори. Там нископлатените длъжности са около 500 лева, а  в администрациите си докарват около 800/1000лв. и не си мислете, че говоря наизуст, по стечение на обстоятелствата имам много преки наблюдения. Осигуряват на реални заплати, в почивните дни се почива, ползваш си пълноценно болнични, отпуска и куп други неща които в по-малките частни фирми няма как да ги имаш. Абсолютно съм сигурна в твърденията си защото работници на по 500/600 лева (обща работа) от нашата фирма бягат и започват работа в тези фирми и е почети невъзможно да си намерим за толкова пари нови служители.

# 16
  • Мнения: 3 216
Аз лично сьм минавала от там и знам за какво говориш. И си абсолютно права,даже доколкото знам в самото Радиново,което си е селце вече има няколко клона на банки. И си много права,че това са големи,но чужди инвестиции,.т.е това са чужди производители,не са бьлгарски. На хората им е ясно ,че за да печелят трябва да произвеждат,и сьответно печалбата им не се разпределя или преинвестира тук ,а заминва навьн. А нашите си затварят парите в кооперации и молове,които не могат да напьлнят по никакьв начин,стоят празни,сьответно няма работа за хоратата като обслужващ персонал и т.н.

Темата стана много интересна. Тьй като аз в момента си тьрся нова работа ми е много любопитно да чуя странични мнения за ситуацията като цяло. Дано и на авторката да сме полезни. Hug

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Tristan77, незнам какво си завършила, но без да те обиждам-далече си от истината. В Пловдив, както и в София, има голям проблем с намирането на персонал. Сего ти говоря не за продавачки, а от позицията на човек, на който в последните 3-4 години се е налагало неколкократно да провежда интервюта за подбор на кадри-квалифицирани. За това какви били работодателите...айде пак митове и лигинди за лошите експлоататори. Ами може и такива да има и затова да бягат хората с право от тях. В днешно време на работодателите се налага да мотивират персонала, ако е читав, финансово и морално, да провеждат фирмени обучения, да наемат фирми за фирмени обучения и още много други неща. Уви, проблемът с кадрите остава.
pepa_k, абсолютно си права.

# 18
  • Мнения: 473
Jul, не мога да се обиждам от теб, защото не се познаваме, не знаеш какво работя и колко получавам. За квалифицираните кадри съм съгласна, че трудно се намират, но аз не знам къде на продавачките дават 1000 лв. заплата. Просто се чудя. Вярно две години вече не работя, в отпуск по майчинство съм, не общувам с много хора, както преди, но за пръв път чувам в Пловдив да дават някъде подобни заплати за такава работа. За работодателите това, което съм написала е от моя личен опит. През годините, които съм работила попаднах на един единствен нормален работодател. След 12 години стаж, най-накрая намерих професионалист, интелигентен и уважаващ хората мениджър. За съжаление такива са много малко.

# 19
  • Мнения: 3 216
Веднага ще ти кажа кьде дават такава заплата- на главната,магазин за обувки" П...О Б......И". Работното им време е от 10 до 20 часа и няма текучество.

# 20
  • Мнения: 779
Бихте ли ми казали кава е средната работна заплата за Пловдив?Трудно ли се намира работа?Всякаква информация ще ми е от полза.Как е града  икономически ,защото ми казаха,че не е много добре.Аз си мисля,че е голям град и би трябвало да е добре.Благодаря Ви!
не ,не бихме,щото някой взимат 250лв,а други 2500 и си мислят,че това е средна заплата...
Първо ,вземи и се регистрирай поне от уважение ,ако не от друго де...Второ -да ,много трудно се намира работа особенно ако не си нахален и от село.Трето много работодатели си мислят ,че маймуни се ловят с трици или пък трябва да им даваш пари ,че работиш за тях,а много работници пък смятат ,че шефа е най-гоемия им враг ,ако ще да застане и  на челна стойка!
относно икономическото състояние на Пловдив не ми се говори,понеже от давна го направиха на нищо..С две думи ,аман от амбицирани селяндури,дето идват и работят за без пари и на всяка цена,подливайки води на колеги и т . н...Не с е обиждай ,ама по-добре си стой там където си!
а другия път като решиш да попиташ-го направи като хората.Конкретизирай си въпроса,подреди си мислите в главата ..
Работа е и да си чистач на тоалетни ,работа е и да си директор...Ти къв смяташ да си?

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 15:30 от zlatina_ZZ

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
относно икономическото състояние на Пловдив не ми се говори,понеже от давна го направиха на нищо..С две думи ,аман от амбицирани селяндури,дето идват и работят за без пари и на всяка цена,подливайки води на колеги и т . н...Не с е обиждай ,ама по-добре си стой там където си!
Извинявай, но след твоя постинг оставам  #Crazy За икономическото състояние на Пловдив съм напълно съгласна, но да кажеш, че то се дължи на хората идващи от по-малки населени места... Сещам се за една поговорка - На крива ракета, космоса й пречи! /да не ползвам руския й вариант, че е много по-цветущ./ Пазара на труда е свободен - на който нему у харесва, който се чувства неоценен да си търси нова работа.
За продавачките и сервитьорките вярвам, че е възможно да взимат толкова но това са 10 магазина и 10 ресторанта на главната и както се оказва там персонала го пенсионират на 27 години. Ако си на повече или нямаш добър изглед, като за главната, отиваш в кварталния магазин и там заплатите са съвсем различни. Освен това тук става въпрос за работа по 10 часа на ден, 6 дни в седмицата. Работила съм така и зная колко дълго може човек да издържи на този ритъм. За мен повечето получени пари в случая не са от по-високата заплата, а от по-дългия работен ден. Нормалната работна седмица е 40 часа, в случая става 60, като се има предвид че извънредния труд трябва да се заплаща минимум с 50% повече излиза, че 1000 лв. не са толкова много.

# 22
  • Мнения: 1 006
Задължително ще се включа по темата, но малко по-късно, сега само да я отбележа.... Embarassed

# 23
  • Мнения: 779
относно икономическото състояние на Пловдив не ми се говори,понеже от давна го направиха на нищо..С две думи ,аман от амбицирани селяндури,дето идват и работят за без пари и на всяка цена,подливайки води на колеги и т . н...Не с е обиждай ,ама по-добре си стой там където си!
Извинявай, но след твоя постинг оставам  #Crazy За икономическото състояние на Пловдив съм напълно съгласна, но да кажеш, че то се дължи на хората идващи от по-малки населени места... Сещам се за една поговорка - На крива ракета, космоса й пречи!

хайде сега пък и тънкообидни го раздаваме,четейки между редовете.. LaughingМи ти може да си тълкуваш думите ми както си искаш ,ама да ми слагаш думи в устата дето не съм изрекла ..много моля!Да кажеш" аман ",не значи ,че икономическото състояние се дължало  и дрън дрън..Въобще нямам намерение нито да споря ,нито да се обяснявам,ОБАЧЕ е безпорен ФАКТ ,че много хора идват тук ,без да знаят дори какво искат.Считат ,че просто ще кацнат и хоп -паричките ще ги завалят.А иначе относно кривите ракети и правия космос -за твое сведение имам 14 години стаж в една и съща свера и за всичките тези години съм работила само в 2 фирми!
аиде със здраве cheers

# 24
  • Мнения: 3 216
относно икономическото състояние на Пловдив не ми се говори,понеже от давна го направиха на нищо..С две думи ,аман от амбицирани селяндури,дето идват и работят за без пари и на всяка цена,подливайки води на колеги и т . н...Не с е обиждай ,ама по-добре си стой там където си!
Извинявай, но след твоя постинг оставам  #Crazy За икономическото състояние на Пловдив съм напълно съгласна, но да кажеш, че то се дължи на хората идващи от по-малки населени места... Сещам се за една поговорка - На крива ракета, космоса й пречи!

хайде сега пък и тънкообидни го раздаваме,четейки между редовете.. LaughingМи ти може да си тълкуваш думите ми както си искаш ,ама да ми слагаш думи в устата дето не съм изрекла ..много моля!Да кажеш" аман ",не значи ,че икономическото състояние се дължало  и дрън дрън..Въобще нямам намерение нито да споря ,нито да се обяснявам,ОБАЧЕ е безпорен ФАКТ ,че много хора идват тук ,без да знаят дори какво искат.Считат ,че просто ще кацнат и хоп -паричките ще ги завалят.А иначе относно кривите ракети и правия космос -за твое сведение имам 14 години стаж в една и съща свера и за всичките тези години съм работила само в 2 фирми!
аиде със здраве cheers


сВера се пише сФера

аИде се пише хаЙде,ама у ваше село може и по друг начин да е де...

# 25
  • Мнения: 779
само като гледам аватара ти и всякакъв коментар е излишен.. hahahaИначе верно селяците 2ро или 3то поколение сте много тънкообидни  Whistling
айде пак със здраве! Wine Glass

# 26
  • Мнения: 3 216
Надушвам зли комунстически вьзгледи-гражданите в града,селяните на село.  Twisted Evil

Иначе нямам нищо против да живея на село,ще ми е много по-добре от тук, подобно нещо не би могло да ме впечетли по никакьв начин. Но по-напред са ти го казали: На крива ракета,космоса й пречи.

И не разбрах какво му е на аватара ми?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
само като гледам аватара ти и всякакъв коментар е излишен.. hahahaИначе верно селяците 2ро или 3то поколение сте много тънкообидни  Whistling
айде пак със здраве! Wine Glass
За граждани второ поколение съм чувала, но за селяни второ поколение не бях  hahaha. Да си второ поколение селянин би трябвало да значи, че поне бабите ни са били гражданки.  Което и за селянки, като нас си звучи доста гордо  Joy Искрено ме разсмя. Благодаря ти!

# 28
  • Мнения: 660
За мен Пловдив икономически и за работа е пълна трагедия,им как ги изчислихте тук,че никой не се хващал за 350 ,400 лева.Да ама другия път много хора работят точно за толкова и са добре образовани...Тоя град върви толкова надолу,че нямам думи,ама нормално еснафски град с такива маниери,още сме далеч от истината...Дано се оправи нататък...

# 29
  • Мнения: 779
ами гледай сега ..приципно аз съм много толерантен човек ,обаче много селяния много душия братче стана в тоя град!Живея в центъра от сто години и като гледам какви  аграрни специалисти взеха да ни превземат и свят да ти се завие..ХУбаво-селяк, селяк,ама като си решил да идваш в града ,остави си селяндурските навици и порядки на село бе,за кво идваш да ми ги налагаш..Изпочупиха градинки , дървета ..боклуците мятат през терасите ..качиш се в рейса (добре ,че за щастие много рядко пътувам с автобус),ами то слушаш само диалект около тебе (шъ..направъ тва ,шъ еди кво си ..я...он..оно...)иде ти да си повърнеш червата..така ,че толерантност ок,ама чак пък ..дръпни се да мина ..айде пък да не се дръпна!!Ейго и тоз тука сега ..взел ,че писал с крак няква тема,колкото да не заспи и се чупат да отговарят ,чак и спорят кой кави заплати,какви сФери..Като искаш да попиташ ми направи го като хората.Кажи се "еди каква професия имам примерно и т н ..",та да ти отговори човек с кеф.Заел МАЙНА нисък старт с куфарите и чува недочува търчи там на някъде като побъркан,без да знае и той(тя) къде,пита ,ама хич и не му дреме кой какво ще му отговори и така!
обърнаха го на тънкообидни и т н ..
сега понеже неразбрали тва и онова се постарах да обясня ,ама смисал няма така ,че ай наздраве трети път Mr. GreenИ пак заповядай (онази дет благодари за смешките)МОга да се спъна и да падна в стил чарли чаплин другия път ,та да ти е още  по-смешно..

Общи условия

Активация на акаунт