Съдебната ни система изобщо не работи! Помогнете със съвет!

  • 3 015
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 677
Честито Лили!Много радост и игри. Hug

# 16
  • Мнения: 1 327
положението в Пазарджик не е по-различно! и там съдиите не ги интересува нищо. Направо нямам думи как може да бъдеш такъв идиот! Делото трае 10 минути, аз съм отговорила точно на 2 въпроса, през останалото време те си четяха документите по делото. За това дело трябваше да чакам близо 8 седмици! Социалния ми доклад, вписването и получаването на заветното писмо отнеха по-малко време! На всичкото отгоре съдийката смяташе 7те дни не от деня на делото, а от следващия. Решението поне ме чакаше в деня. Ако не ме чакаше сигурно и аз щях да подам жалба.
Много ми е чудно що за "човек", за да постъпваш толкова безхаберно....

# 17
elito: не си права за Пазарджик. Там осиновяванията се гледат от една съдийка (не и помня името) и като цяло жената е разбрана и съпричастна. Проблем е разбира се назначаването на делото за след 3 седмици, но на фона на другите окръжни съдилища е относително добре. Колкото до 7-дневния срок - брои се от следващия ден - така е по ГПК. По-скоро въпросът е такъв - след като рожденният родител писмено е дал съгласие за пълното осиновяване, за какво е седемдневния срок за обжалване. Аз имам известен опит и досега не съм чул да е обжалвано решение за такова дело. От личен опит знам, че тези 8 дена се равняват на около 80.

Още по-кофти е положението с чужденците - те чакат средно по над година. До скоро ми се късаше сърцето, че едно детенце от ромски произход с увреждане на крачето около 2 години чака тъпунгерите в министерството на правосъдието да задвижат процедурата. Добре че родителите излезнаха много упорити, а в министерството разкараха корупмирани служители, та детето сега се лекува надалече.

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 10:28 от celciuspa

# 18
  • Мнения: 1 327
elito: не си права за Пазарджик. Там осиновяванията се гледат от една съдийка (не и помня името) и като цяло жената е разбрана и съпричастна. Проблем е разбира се назначаването на делото за след 3 седмици, но на фона на другите окръжни съдилища е относително добре. Колкото до 7-дневния срок - брои се от следващия ден - така е по ГПК. По-скоро въпросът е такъв - след като рожденният родител писмено е дал съгласие за пълното осиновяване, за какво е седемдневния срок за обжалване. Аз имам известен опит и досега не съм чул да е обжалвано решение за такова дело. От личен опит знам, че тези 8 дена се равняват на около 80.

Още по-кофти е положението с чужденците - те чакат средно по над година. До скоро ми се късаше сърцето, че едно детенце от ромски произход с увреждане на крачето около 2 години чака тъпунгерите в министерството на правосъдието да задвижат процедурата. Добре че родителите излезнаха много упорити, а в министерството разкараха корупмирания зам. министър (Маргарит Ганев му е името), та детето сега се лекува надалече.
celciuspa, не 3 седмици - 7!!!!!!! аз в съседна тема описах нейна реплика... Като цяло за жената отношението ми след това дело няма да се промени никога...

# 19
  • космополитно
  • Мнения: 941
положението в Пазарджик не е по-различно! и там съдиите не ги интересува нищо. Направо нямам думи как може да бъдеш такъв идиот! ....

elito: не си права за Пазарджик. Там осиновяванията се гледат от една съдийка (не и помня името) и като цяло жената е разбрана и съпричастна.

Не бива да се генерализира в която и да е посока. Но както са чели "по-старите" тук на мен ми се падна съдия идиот (ако заимсвам терминологията на Елито)-перфекционалист. Беше луднал на всяка цена да открие БМ, за да се грижи за детето си (според неговите разбирания грижите на БМ са най!). Та убежденията и старанието му донесоха на детето още 4 месеца живот без свобода, през които период милото от очакване и неяснота боледува непрекъснато...

Та аз съм с недоверие и резерви към пазарджишкия съд (като го идентифицирам с този му представител).
От друга страна си мисля, че някои брънки от системата там работят добре.-  Доколкото съм се ориентирала най-голям брой осиновени деца тук са именно от Пазарджик!

# 20
elito: 7 седмици за назначаване е наистина безобразие. Особено като се има предвид характера на производството. Аз и друго не мога да разбера - участието на прокурора е глупава отживелица. Между другото на мен ми отказаха по-бързо насрочване, защото прокурорът не можело да се подготви. А прокурорката 'се запозна' с делото в самото заседание и като цяло 3-4 пъти каза "да се даде ход" и "не възразявам".

# 21
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ето още един пример че колкото хора, толкова мнения.
За Пазарджик - аз съм от доволните, даже от много доволните,  писала някъде - двайсет дена след като видяхме детето си то беше вече в къщи. Може пък наистина при някои случаи документите да не са перфектни за разглеждане на делото и точно от там да идват спънките, а не защото някой не иска да си върши работата. Все пак на нас не ни дават всички документи, с които разполагат в домовете.
На Елито и Ивана (нали така се казваше принцесата, която видяхме на живо в Пазарджик?) много, много здраве и щастие!  Hug

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 12:48 от Gankata

# 22
  • Мнения: 14
Здравейте, мами! И нашата кукла е осиновена от Пазарджик. От писмото до момента на прибиране в къщи изминаха точно 22 дни. Може пък и да ми е проработил късмета, но  определено от институциите там срещнахме само съдействие.

# 23
  • Мнения: 1 327
..................... Може пък наистина при някои случаи документите да не са перфектни за разглеждане на делото и точно от там да идват спънките, а не защото някой не иска да си върши работата. Все пак на нас не ни дават всички документи, с които разполагат в домовете.................
на 8 август са подали всички документи, като чета решението по делото включително е имало декларация от БМ от 8 август!!!

по отношение на социалните работници в Пазарджик - нямам думи, страхотни са!!! Особено Таня Сивкова!
Аз освен от Пазарджик получих обаждане само от Перник. Явно просто от Пазарджик си гледат добре работата и бързат
По отношение на съда в Пазарджик - надявам се да са малко случаите като моя!
celciuspa, участието на прокурорката беше наистина голяма смешка  Joy

# 24
  • Мнения: 690
Е, и аз съм от доволните от Пазарджик.  Hug И на нас ни отне 20 дни прибирането на малката у дома. Когато вървяхме към съда с юристката (тогава още не бяха съкратили персонала), тя спомена "дано да ни се падне .... Тия дела ги гледат 3-ма съдии, мъжът е проклет, едната съдийка е буквоядка, а третата е перфектна. Е, падна ни се третата.

Общи условия

Активация на акаунт