Кое лекарство давате за колики?

  • 50 813
  • 216
  •   1
Отговори
# 15
в началото еспумизан,после саб симплекс и накрая бебинос

# 16
  • Мнения: 860
От опит мога да кажа, че капките наистина не са много ефикасни при "тежките случай"-бебетата са различни и различно минават през периода на коликите. Затова моята лекарка ми препоръча не капки, а Мезим форте 1000-хапчето се разделя на 4 части - стрива се четвъртинката в лъжичка с вода и се дава на бебо преди хранене или след това вече мама решава ЕФЕКТЪТ е невероятен, капките не ни помогнаха но четвъртинките Мезим форте 1000 решиха проблема ни, може да се дава на всяко хранене до 7-8 пъти на денонощие продължително време- но при нас не се наложи за 2-3 дни всичко мина, а беше доста рев и свиване чак със сълзи плака горкия докато намерим правилното лекарство. Сега когато имам съмнения, че плаче отболки вече давам капки Еспумизан Л, но в тежките дни беше Мезим форте 1000.

# 17
  • Мнения: 4 434
Саб Симплекс

# 18
  • Мнения: 349
Давам  саб симплекс. Доволна съм от него.

# 19
  • BG
  • Мнения: 1 900
Бебинос и Саб Симплекс.

# 20
  • Мнения: 33
Аз на моя бебок давах био гайа.струва около 18 лв,но бях много доволна.давах по 1 капка преди хранене.ползва се месец и после малко почивка.стига за около седмица.струва си да опиташ.на мен всичко друго е ми помагаше.

# 21
  • into the blue
  • Мнения: 771
Давах Инфакол и съм страшно доволна  Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 437
Lefaks-няма за мен по-добри от тях!!!!

# 23
  • Мнения: 264
Сап симплекс-15 капки преди хранене. Не е имал колики до сега, дано и да няма. Но според, каквито и капки да се дават, това си зависи от детето.

# 24
  • Мнения: 594
На каката, която беше с наистина силни колики, давах каквото чуех - и Саб симплекс, и Бейбинос, и чай на Хип, и вода с копър и анасон... абсолютно нищо не помогна.
На мъника пробвах с Еспумизан Ел, но като че ли повече се влоши... След това открих Colocynthis 9CH и като че ли те най-много го успокояваха. (но за хомеопатичните четох, че зависи от това как точно реагира бебчето на коликите да се открие точното лекарство).

# 25
  • Мнения: 94
Ентерокинд -хомеопатични. Ние почти не сме имали колики

# 26
  • Мнения: 873
коликите са болките на разтежа и ще отминат.сега си спомням,че в пубертета,когато ми растяха крайниците,имах страшни болки в мускулите и ставите,които ме мъчиха дълго време,но не съм пила обезболяващи за тях.
тревожното бебе можем по-успешно да успокоим с гушкане Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 3 524
аз давах инфакол според упътването мисля че беше по една пипета преди всяко хранене и когато е имал много силни колики- определената за възрастта му доза бебиност капки.
давала съм като заместител на инфакола капки долче нана, но те се препоръчват след 4 месец въпреки че са билкови Peace

коликите, както и вида капки които им действат са мн различни за всяко дете. опитай и намери тези които при вас ще подействат най-успешно Peace

# 28
  • Мнения: 78
Моята изпитана рецепта против колики  е често кърмене и гушкане!

# 29
  • Мнения: 4 292
Давам Еспумизан, но за сега дъщеря ми няма кой знае какви колики, така че не знам до колко помага. И синът ми не е имал силни колики.

Общи условия

Активация на акаунт