Консултация - чистене баня

  • 3 950
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 921
И аз имах глупостта да сложа плочки цвят шоколад при варовита вода.Сериозното миене-веднаж на 2-3 седмици.Ту с Циф,ту с Медикс,но този за фаянс.И с четка за дрехи търкам,защото на всичкото отгоре са с вдлъбнати и изпъкнали орнаменти- едни такива особени и по-стари.Но след всяко къпане-банята се подсушава с мопа.Добре,че и мъжът ми го прави.И видът и е горе-долу добър между сериозните миенета.

# 16
  • Мнения: 1 558
Плочките ми са тъмно сини, не подсушавам след къпане,
обикновено венъж месечно почиствам банята.
Използвам BREF Power /Universal/ на Henkel -
напръсквам, минавам с гъбичка и поливам обилно с вода.
С този препарат почиствам и плочките, и батериите.

# 17
  • Мнения: 2 388
Плочките ни са в цвят графит. Нямам проблем с почистването. Използавам Препарат Медикс, който е за тази цел.
Мога смело да кажа, че банята ни винаги е в перфектно състояние.
Подът минавам с "моп", който е изпран, но не напълно изплакнат.
Стените ( в частта, където е душ кабината ) обливам с вода и веднъж седмично забърсвам с разреден препарат.

# 18
  • Мнения: 1 205
Ползвам основно Пулирапид, почиства много добре а и около седмица не позволява задържането на капки.

# 19
  • Мнения: 147
и нашите плочки са тъмнокафяви, засега нямаме кой знае какви проблеми, но тъй като банята е чисто нова имаше разни остатъци от строителни материали, пробвах с lex за баня, но като че ли съвсем се замазаха, после тези по пода ги минах с препарат за стъкло ( прозорци ) и светнаха Simple Smile това беше преди 2-3 дена и още са си добре, дано и така да си останат Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 380
Предполагам знаеш, че проблемът ти е заради лошия избор на облицовка.
Във Варна водата е варовита. Ако си измиеш ръцете веднъж и батерията е в бели петна и без да е лош избора й  Wink

Малко или много, навсякъде водата оставя следи. Има обаче плочки, чиято фактура е по-чувствителна към такава вода и на чиято повърхност вечно остават следи колкото и мека и чиста да е водата.
Тя си мисли че въпросът е в тъмните плочки. Няма общо с това колко тъмни са плочките. Има общо с качеството и фактурата на тези плочки. Това исках да кажа.

При нас се рекламира масово една джаджа, която облива душ-кабината след всяко къпане. Ако намеря снимка в нета ще кача. Може да е полезно за някой да не върши излишна работа.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
Факт е, че баните се цапат навсякъде. Има голяма разлика между времето, което отнема да освиниш банята в Сф и когато си на почивка в Халкидики или Вна и регион Grinning
На български фактурата на плочките значи това, което на английски е инвойса на плочките, което споменавам заради опитите за тълкуване на мисли  Wink
Аз се изчерпах по тази дълбока тема, само ще кажа, че в къщи се набляга на микрофибъра, не на изливането или пръскането на почистващи препарати. Тях да речем, че ги пестя  Laughing 

# 22
  • Мнения: 1 849
Аз пък ползвам Фрош и хем не си унищожавам ръцете, хем мирише добре, а и измива добре. Нанасям на гъбичка и забърсвам, стои 15 мин. и после поливам. Нормално ползвам Фрош Клинър, но ако някъде е много замърсено, този който е с Минерали и е крем. Всичките са екологични и не дразнят очи, кожа и нос!  Grinning

# 23
  • Мнения: 4 187
След всяко къпане обливам банята с чиста вода и после забърсвам с мопа. Става за секунди.
Няма как да останат и засъхнат остатъци от шампоани, балсами, маски и т.н.


Подът ми е черен, това правя и аз. Много добре знаех, че всяка капка ще се вижда, но не можах да го преодолея, мечти.... Mr. Green. От началото хвърлях много усилия в почистването, пробвала съм какво ли не. Гореописания метод е най - ефикасен, енергоспестяващ и резултатен!

# 24
  • София
  • Мнения: 255
рени55,да си жива и здрава ,че ме светна с белината HugОт 2 месеца се боря с това ,то не беше lex,то не беше медикс,доместос-не ,"дирите" си стоят.Е,тази вечер ще спя спокойно,банята стана като нова LaughingНа мен също момента след баня не ми се връзва някак с моп-а,по-скоро с .....една цигарка Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 1 341
Моля,моля!
Аз също предпочитам цигарката и компа!!!
А освен това и 32 години стаж в слугуването......и то безплатно...
Вече ми е омръзнало и търся все по-лесни варианти...
Дори и в готвенето!

# 26
  • Мнения: 440
Пробвай с препаратите на Дионис - страхотни са и не миришат.

# 27
  • Мнения: 281
белина,всичко ми чисти Simple Smile

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И нашият под в банята е тъмен.Няма да имаш проблем с петна,ако след душ винаги обливаш банята с вода.Дори след това не подсушавам,отнема минутка.Веднъж седмично почиствам с Аче,но пак не се налага упорито триене.

И аз процедирам така. В събота мия пода без усилие с препарат- цяла седмица нямам проблем после . Подът ми е черен и си го харесвам.

Общи условия

Активация на акаунт