Бебе на 2,5 месеца ака много трудно и много рядко, а акото е гъсто

  • 15 649
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
Ми аz не мога нищо ново да кажа, освен, че напоследък дъщеря ми също е така. Когато е сигурно, че на детето му стига кърмата, питах, тук ми каzаха, че е нормално до 10 дни да се иzчака. Чак после термометри. И на мен ми се стори дълго, каzвам го в случай, че мога да те успокоя. Нормално било и на всяко хранене, както и веднъж на 10 дни zа кърмаче. Това е  Peace

# 16
  • Мнения: 4 594
малеее абсурд 10 дни
дано някоя майка не се вслуша  в това ,че и нормално било -ужас ooooh!
такава беля може да стане че ви е бедна фантазията -чак настръхвам

# 17
  • Мнения: 2 111
Имах същия проблем с дъщеря ми когато беше на 2 месеца.
Решихме проблема с хомеопатични лекарства-след 15 дни прием започна да си ака всеки ден,а преди това се изхождаше през 4-5 дни и то само с термометър.

# 18
  • В събота
  • Мнения: 201
И каква точно беля може да стане? И моята бебка понякога не ака по 7-8 дни и нищо и няма, накрая си се изхожда без драми и болки, явно наистина е нормално при кърмени бебета. Аз пък съм противник на помощните методи, освен ако не  е крайно наложително, т.е. бебето изпитва болки и дискомфорт. Майка ми също ми е казвала, че и аз като бебе съм се изхождала много рядко. Не съм сигурна на какво казвате "издържане", но ако е хващане на крачетата на бебето и свиването им към коремчето в изправено положение, все едно се "изчишква" дете, то и аз го пробвах (никой не ми беше казвал полезно ли е, не е ли, просто инстиктивно ми дойде отвътре да го направя). В 90% от случаите дъщеря ми почти веднага се изхожда по този начин, че даже май свикна само така да го прави.
Мен друго ме притеснява в поста на авторката - че бебето е само на кърма, а изпражненията са му гъсти. В този случай мисля, че трябва да се потърси помощ от гастроентеролог.

# 19
здравей мамче искам да споделя,своя опит моята дъщеря е на четири години и преди една година започна да яка сама на три четири дена един път.Акото и е нормална и без признаци на запек.минала съм през всички бабини рецепти ,търмометри ,клизми,хомеопатий и гастро лекари.Единственото което се промени беше че детето се изнервя от всичко което прилагах  и се измъчи до го моля да се изака ,а проблема си стоеше когато почна да говори казваше че я боли и се стискаше нарочно и сега си смуче пръста .Моя съвет е да не тормозиш бебето не дей да го ръчкаш с търмометър ,пии много вода само това помага ,когато е на кърма и чакай ,то само ще се оправи намери се лекър да ми обясни ,че при някой деца храносмилателните  ензимите се развиват по бавно освоява всичко което му е в коремчето и не яде достатъчно за да ака редовно .това е омагьосан кръг.не го мъчи за да не се стресира и му помагай само да не стане твърдо .аз помагах с дуфалак или лактолоза мип

# 20
  • Мнения: 4 594
eliva аз не разбрах защо се е налагало да минавате през това , при положение че детето си е ходило само на 3 дни и още повече че не е запек
от това което прочетох ми стана ясно че детето е нямало никакъв проблем а изкуствено се е създал такъв
освен ако самото дете се е чувствало дисконфортно от това , боляло го е корем или се е подувал тогава е друго

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 245
двете ми по-малки деца минаха през такъв период. Най-малкото акаше през 5-6 дни от 2-ри до 5-ти месец. НО изпражненията не бяха гъсти и нямаше дискомфорт. Нищо не съм правила, отмина от само себе си, сега ака всеки ден, че и по два пъти дори.

И аз като Tikvicha се чудя на какво се дължат гъстите изпражнения, това трябва да се обсъди с педиатър (или по-добре гастроентеролог), сам по себе си периода 4-5 дни не е притеснителен

# 22
  • Мнения: 405
И аз мисля, че гъстите изпражнения са притеснителната част.
Ние имахме също моменти когато акаше не всеки ден. Но след като аз изпиех по един, два литра сок от круша (100%круша) и двете се разхлабвахме. Mr. Green Може да пробваш. Със сигурност няма да ви навреди.
Аз малката също я издържам. Като усети че заема познатата и поза и веднага се напъва и свършва работата. За няма и минута е готова.  Peace
Между другото нашият лекар е на мнение, че до 10 дена не е проблем за едно кърмаче да не ака, стига да не се чувства дискомфортно.
Стискам палци бързо да надживеете кризата. Hug

# 23
  • Мнения: 479
Благодаря ви за съветите и подкрепата, момичета  Hug  bouquet.
Ние миналата седмица ходихме на гастроентеролог, който ни обясни, че често се случвало при бебетата и че това било функционално отклонение, което ще изчезне при захранването. Иначе детето си е здраво.
Изписа й лактулоза-мип - всеки ден. Пробвахме го, но много й и идва според мен, та ще й го давам през няколко.
Иначе докторката ми обясни, че повече от 3 дни не бива да не се изхожда, защото изпражненията ферментират и отделят токсини.

# 24
  • Мнения: 4 594
Иначе докторката ми обясни, че повече от 3 дни не бива да не се изхожда, защото изпражненията ферментират и отделят токсини.
eто това е истината , затова звучи абсурдно ''може до 10 дни'' , но възрастен човек не ходил толкова дълго после в чудо ще се види камо ли дете

# 25
  • Мнения: 200
i moqta da6terq be6e taka kakvo li ne opitah i olio i sini slivi i pektin dori malko nqma i nqma a i sirop laktuloza mip dokato ne vkarah v meniuto drugo osven karma pediatarkata mi kaza 4e imala lenivi 4erva slava bogu dobre sme ve4e e na 4 mes i polovina aka po4ti vseki den dnes dori tri pati  Laughing ne se pritesnqvai 6te se opravi znam i za po tejki slu4ai taka 4e gore glavata i uspeh

# 26
  • Мнения: 26
moq sin e na 1mes i 22 dni i imame sashtiq problem, akame na 2 dni , prez drugoto vreme samo se napava i ramji i e tolkova kisel miliq. sega ni izpisaha laktuloza mip i shte vidim kakvo shte stane, che kato go gledam kak se machi  mi se kasa srceto a i e postoqnno kisel, kak nqma da e kato si akashe po 4 pati na den, na am e.

# 27
  • Мнения: 1 174
От цялата работа важно е как се чувства детето. Не брой дните без акане, а гледай него - мрънка ли, нервно ли е, подуто ли е коремчето, има ли газове, пишкането как е /питам за пишкането, щото запек може да се получи и от обезводняване/. Казваш, че предишния път е било почти като на голям човек, а приличаше ли на пластелин ? На топчета ли беше или цяло ?  При моето имаше запек на 6 месеца и половина - при захранването и си беше като пластелин, оформен по извивката на дупето му в памперса  Wink изака си се сам. Преди това е имало неакане, не запек, което е продължавало и 7 дни, без подуто коремче, без мрънкане или друг признак, че детето го боли.
Прецени си дали наистина има проблем преди да тръгнеш да го лекуваш. Ако сметнеш, че има запек - има Дуфалак, има хомеопатични. Ако пък просто те притеснява нередовното изхождане - издържането, масажите и най - вече израстването на детето ще помогнат.

# 28
  • София
  • Мнения: 580
Ние минахме през същата криза. Бебка не акаша самичка повече от месец. Аз също я издържах и давах Биогая. Проблема според мен отшумя от себе си. Стискам палци бързо да се регулира стомахчето! Ако, даваш капки против колики, ги спри (заради запека) Hug

# 29
  • Мнения: 479
Бебето вече е дете  Simple Smile Оправиха се нещата  Peace Оказа се, че е фалшив запек от недохранване.

Общи условия

Активация на акаунт