В БЕЗИЗХОДИЦА

  • 4 102
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Мисля, че щом си се ориентирала към търсене на квартира, вече си осъзнала че не можете да живеете повече така. Дерзай в тази посока. Не знам къде търсиш квартира, но не навсякъде наемите са 500 лева(предполагам визираш София), ние преди 2 месеца ходихме да гледаме квартира в Нови Искър - ставаше дума за тристаен апартамент, наем 200 лева. Като цяло в околностите на София наемите са по-ниски, може да поразпиташ за етаж от къща, мисля че има такива на доста прилични цени. Търсенето може да ти отнеме повече от месец, но поне после ще живеете по-спокойно. От личен опит мога да ти кажа че възрастни хора трудно се превъзпитават и променят мнението си.

# 16
  • Мнения: 571
Естествено, че изнасянето на квартира е най-добрият вариант, но авторката пише, че се случва да нямат възможност да купят дрешки за детето. Много интересно ако плащат И наем проблемите ще изчезнат ли?!
В една къща винаги има много работа за вършене и родителите са прави да очакват помощ от младите (както и те помагат). Ако на мъжа на авторката работата не е свързана с тежък физически труд е редно и той да се включва.
Да , обаче има и нещо друго- те като знаят че винаги има кой да помага се нагърбват с повече работа и очакват още и още помощ.

# 17
  • Мнения: 1
до тук всички имате право,за дрешките на малката аз преценявам че тя в момента няма нужда от нещо напр.,но мама решава да го вземе.иначе за малката винаги ще има каквото и да е положението.Просто ми писна в нас всички да викат и блъскат,аз съм живяла така неискам и бебето да живее по този начин,в такава лудница

# 18
  • Мнения: 649
Ама ти си много нагла и аз да съм на майка ти на мястото ще искам да се свърши нещо в неделя. Ако не ти изнася на теб и на мъжа ти си отивате на квартира. Аман от безочливи теми.

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Намерете си квартира или ако имате възможност си купете жилище,няма смисъл да си ,,разваляш,, семейството,защото на мъжа ти един ден ще му писне...

# 20
  • Мнения: 1
Той е от Ивайловград(20км. от Гърция има 4 стаен апарт.но там няма работа,а и според мен не му се връща там.Родителите му са на 25 км.от града дали няма да е същото

# 21
Според мен, ако нямате друг избор поговорете за това да отидете в  Ивайловград, все някаква работа може и да успее да си намери, а на вас определено ще ви бъде доста по-добре ако сте сами. А за техните няма какво да се притесняваш дори и да са наблизо няма да сте в една къща, има голяма разлика

# 22
  • Мнения: 1
говорили сме но виждам че не му се ходи там.а и незнам наште как ще го възприемат.На мен не може да ми се угоди,но просто не искам да ги наранявам.Ако се преместим те няма да могат да виждат беба

# 23
Ами в такъв случай може да използваш това, за да накараш вашите да не ви се бъркат в отношенията, имам предвид да им поставиш условие, че или ше се съобразяват с вас или заминавате. Може и да подейства... Ние бяхме в подобна ситуация, само че проблемът беше с неговите родители, това ни помогна много да ги накараме да проумеят, че не са прави.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как да не са прави- живее в тяхната къща като на хотел за да спести от наем, а не иска да свърши нищо?! Къщата има и предимства, но си е голяма хамалогия.

# 25
  • Мнения: 1
винаги когато са ме помолили за нещо аз съм го свършила много им помагам,но те прекаляват.С брат ми се държат по същия начин.Пр: в неделя моя трябваше да реже дърва станахме към 10 пихме кафе и той взе резачката но тя не запали.След което се скарах с наште защото го обвиниха че я бил задавил и затова не работела,бил го направил нарочно.Той попита тате дали има нещо друго за правене,а той си замълчал.Ядосах се и утидохме до София  при сестра му на кафе

# 26
  • Мнения: 1 072
Старите хора забравят да живеят. Само работа им е в главата. Макар и залудо, важното е да се бачка. А се чувстват и длъжни да натрапят модела си на младите. Естествено в името на тяхното добро.

# 27
  • Мнения: 1
попринцип наште са добри хора,но когато ги слушаш,аз съм голям човек имам семейство и ми писна да живея по техния начин,достатъчно съм изтърпяла караници и кавги не искам и детето ми да живее така

# 28
  • Мнения: 2 556
Тогава просто се отделете, щом сте семейство и искате самостоятелност. Щом седите при родители, не сте самостоятелни, дори и да ви се иска, това е.

# 29
Как да не са прави- живее в тяхната къща като на хотел за да спести от наем, а не иска да свърши нищо?! Къщата има и предимства, но си е голяма хамалогия.
Не мисля, че е чак такава хамалогия да живееш в къща, аз цял живот живея в къща... и тук не става въпрос за това, че те не вършат нищо, а че се иска от тях прекалено много, не може за всичко винаги да са виновни, все пак тя гледа малко дете и цял ден е заета с него, а той е на работа и има един един единствен свободен ден, все пак всеки нормален човек иска да си почине понякога.

Общи условия

Активация на акаунт