Вие от кои сте?

  • 3 681
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Първо, благодаря за отговорите   bouquet
Там е работата, че той сам не поема каквато и да е отговорност за малката!Януари я беше взел за 5 дена, обажда ми се и казва, че нещо не била добре!Разбрахме се, че ще я заведе до позната педиатърка, оказа се вирусно.На другият ден ми води детето и ми връчва рецепта  Shocked Нямал пари, затова аз да съм и купила лекарствата #Cussing outРазвиках се .......как не те досрамя, а мен питаш ли ме, като ни заряза с 20 лв. и ни прати в друг град  ooooh! А той с цялото си нахалство............ако нямаш възможност, мога да я взема ори нашите  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
От тогава не съм се занимавала с него по тези въпроси!Има бащи, който дават всичко за децата си /евала/, но има и такива като нашият, на който просто егоизма надделява над бащинството.
Било ми е трудно отначало, сигурно и в бъдеще ще срещам затруднения, но осъзнах, че на БНД не мога да разчитам  Tired
Едва ли, някой ще ми даде тиквен медал, но по-добре така, от колкото да се унижавам!Човек, ако няма акъл в главата, насила не можеш да у дадеш Naughty
А и сигурно настоящата пак си намира причини да ме оплюе  Thinking
Цитат
А и сигурно настоящата пак си намира причини да ме оплюе
- мила, ти за настоящата грижи не бери, гледай ти и детето да сте добре. Хорската уста не можеш да затвориш.

# 16
  • Мнения: 251
Да бъдеш или не..сериозно бих те посъветвала (понеже всички твои теми ги заключват и докато се включа...)да се обърнеш към един психотерапевт.Или ако наистина бившият и настоящата му те психясват към полицията.Просто не видях да пишеш едно и също в този форум..първо той не искал детето...после той пък се обърнал към вас,ходели сте задно на разходки..поебавали сте се newsm78..апартамент ти купил,джип ти купил..после пък сте стоели на кус кус,щото си нямала кво да сложиш на масата..,че и на тъмно newsm78.После някой пръстен ти беше пратил. newsm78.Ходила си до апартамента на настоящата. ooooh!Жена наистина приличаш на психично болна Tired.И ако си мислиш ,че така създаваш илюзия на настоящата ,че си много щастлива,НЕ  е вярно,напротив ставаш още по жалка.Вземи се малко в ръце.Остави ги(дори и да те е наранил жестоко..ето имаш възможност да започнеш наново живота си...откъсни се от тях,иначе наситина ще влезеш в болница..пиша ти наистина от приятелски чувства вече,защото виждам ,че проблема ти е доста сериозен..и не искам да се заяждам но ако ти не си помогнеш,няма кой ...да знаеш)


Нито едно нещо, от това което си изредила, не си писала аз!
ЯВНО МЕ БЪРКАШ С НЯКОГО!

P.S. Досега моя тема не са заключвали!!!!!!!!!!!!!!

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 08:28 от Мама на принцеса

# 17
  • Мнения: 5 299
Да бъдеш или не..сериозно бих те посъветвала (понеже всички твои теми ги заключват и докато се включа...)да се обърнеш към един психотерапевт.Или ако наистина бившият и настоящата му те психясват към полицията.Просто не видях да пишеш едно и също в този форум..първо той не искал детето...после той пък се обърнал към вас,ходели сте задно на разходки..поебавали сте се newsm78..апартамент ти купил,джип ти купил..после пък сте стоели на кус кус,щото си нямала кво да сложиш на масата..,че и на тъмно newsm78.После някой пръстен ти беше пратил. newsm78.Ходила си до апартамента на настоящата. ooooh!Жена наистина приличаш на психично болна Tired.И ако си мислиш ,че така създаваш илюзия на настоящата ,че си много щастлива,НЕ  е вярно,напротив ставаш още по жалка.Вземи се малко в ръце.Остави ги(дори и да те е наранил жестоко..ето имаш възможност да започнеш наново живота си...откъсни се от тях,иначе наситина ще влезеш в болница..пиша ти наистина от приятелски чувства вече,защото виждам ,че проблема ти е доста сериозен..и не искам да се заяждам но ако ти не си помогнеш,няма кой ...да знаеш)


Нито едно нещо, от това което си изредила, не си писала аз!
ЯВНО МЕ БЪРКАШ С НЯКОГО!

P.S. Досега моя тема не са заключвали!!!!!!!!!!!!!!
Да бъдеш или не  В превод- означава;tobeornottobe
А тя вече получи забрана до форума, така, че едва ли ще прочете това, което си и и написала.

# 18
  • Мнения: 1 559
Да бъдеш или не  В превод- означава;tobeornottobe
А тя вече получи забрана до форума, така, че едва ли ще прочете това, което си и и написала.
[/quote]

Абе тя забрана може да е получила ooooh!,ама нали и аномнимна пак може да влезе,или да си смени ника пак става newsm78...Наистина има нужда от помо6t момичето ooooh!.....определено е психар абсолютеn  Tired
Sorry за ОФФ-а

# 19
  • Мнения: 903
Момичета, които сте успели да въдворите такъв ред в отношенията си с вашите БНД-та, че винаги да можете безстрастно да вдигнете телефона и да заявите нуждите на детето като финансов еквивалент - Евала!  Аз съм от тия, дето гордостта им пречи, ама много... и съм живото превъплащение на народната мъдрост за "вълка - защо му е дебел врата".  И това далеч не го казвам като хвалба, ами напротив.. Embarassed.., но не мога да се пречупя и да се моля тъкмо на него - човекът, който като се развеждахме, не поисках да задържа нищо освен една акумулираща печка, която да топли детето през зимата... и който при все това ми заяви, че като съм била толкова корназ, че съм решила да се оправям сама, не трябвало и издръжка да му искам.. #Cussing out.. /абе малоумни изказвания - сякаш я искам за себе си #Crazy/... Веднъж само го помолих за увеличение на шестата година от развода /т.е. преди около година и нещо/ от 50 на 80лв. и трябваше да се аргументирам най-подробно защо и как са нарастнали нуждите на детето /което освен това е и със специфичен здр.проблем/  освен това в писмен вид му декларирах, че няма да търся ново увуличение чрез съд през следващите 4 години.., мдам!  Целият разговор беше отвратително неприятен и не само през тия 4г., ами и хич не бих го потърсила за нищо повече, освен ако недай Боже, не възникне някоя наистина извънредна и сериозна нужда и нямам друга алтернатива. Та така при мен...  Но действително евала на тези от вас, които са отработили такъв маниер в отношенията си с БНД, че да могат да поискат средства винаги когато се наложи.., но това означава че и самите БНД са все пак разумни хора със съвест... Т.е. и за тоя "танц трябват двама".

# 20
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
И моят бивш съпруг не е притесняван за нищо. Родителите му (той е в чужбина) ми превеждат детските по банков път-нередовно, но ги превеждат и толкова.
Не ми се занимава с хора, които се цинцарят за детето си ...
Той така е възпитан колкото може и от където може да спести, а спестеното -под дюшека..

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 14:55 от Kally

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
Блонди мама, гледай сега, то гордостта си е гордост! Ама не мога да оставя така БНД да ми се подмотва и само да цъка каква била станала хубава дъщеря му! Щото таз хубост изисква определени капитали, за да расте и поумнява! А и той е бил достатъчно издържан от мен - ама нито е порастнал, още по-малко е поумнял....И сега е време да върнем баланса в живота! Не може само да получаваш! И не виждам с какво гордостта ми точно ще пострада ако изискам това, което по принцип се полага за малката! Та тя е и негова дъщеря....той като не се сеща, ще бъде подсещан!

# 22
  • Мнения: 357
Аз никого не съм оставила на мира, но тоя милинкия сам се остави, хвана си шапката и замина за Холандия, нито се обажда, нито пита, нито пари праща!
В началото опитах да сложа някаква рамка на отношенията, да се вижда с детето в определените дни, да си плаща издръжката ... това се получаваше до мига, в който разбра със сигурност, че няма никакъв шанс пак да се съберем.
После се беше случило веднъж детето да е болно, беше още бебе, налагаше се да се купува инхалатор и куп лекарства, а аз още не си бях стъпила на краката след раждането, тогава му се обадих да му кажа, че детето е болно и имам нужда от помощ (финансова), отговора беше: В момента нямам пари!
Това беше! Втори път не съм го потърсила, няма и да го потърся! За издръжката го гоних до последно, сега ми я плащат от общината. Но за друго не го търся, справям се! Аз си знам как. Сутрин излизам в 9, понякога в  9 се прибирам, работя на 2 места, вярно изкарвам доста над средната заплата, но пък не ми остава никакво време за детето и за приятеля ми, нооо пълно щастие няма! Rolling Eyes
Та явно и аз съм от тия дето за нищо не го закачат Негово Величество БНД, обаче пък съм спокойна и щастлива, че никой не ми се меси във възпитанието на детето и не го настройва против мен, щото историята познава и  такива случаи!

# 23
  • София
  • Мнения: 337
Като чета отговорите ви започвам да се чудя дали защото АЗ избрах да се разведем, не смея да го притискам за нищо и съответно никога не ни е плащал и 1лв издръжка, нито се е включвал за подаръци или 15 септември....
Да, факт е че към момента децата му няма да останат гладни, голи или без лекарства (едното дете е с хронично заболяване), но и аз се задъхвам  и ме е яд, че в името на цивилизованите отношения с него, се съгласявам да ни пренебрегва тотално по отношение на отговорност към децата.
Синът ни има рожден ден тези дни и БНД ме попита за подарък. Казах му за какво си мечтае малкия и баща му направо ме разстреля с поглед и каза "ААААА, забрави"! (за Лего ставаше въпрос).

Парадоксът е, че преди мислех, че е добър баща. Сега осъзнах, че само да си играеш с децата не е достатъчно, за да си отговорен и добър родител.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Установих, че има два типа бивши жени!Едните за всичко свързано с детето вдигат телефона и  осведомяват БНД, винаги казват колко и за какво им трябват пари, дори за най-дребните неща се обръщат към бившите си с претекст, ...."детето не е само мое...." И другите, които си гледат сами децата, получават си уговорената издръжка и не закачат за нищо БНД.
А вие от кои сте?
Тези, които "цуркат" за всичко бившия си!
Или тези, които се опитват за всичко да се справят сами!
 newsm12 и кое наистина е правилно?
От третия вид  Wink които не получават издръжка, не контактуват с бившия, не забраняват срещи на детето с баща му. От супер бившите съм  Joy Joy Joy 

# 25
  • Мнения: 800
единственото нещо за което му се обадих е да отиде и да вземе един антибиотик на детето/45 лв.-мрънка че бил много пари и трябвало да вземе заем/и от тогава не го закачам за нищо

# 26
  • Мнения: 903
Моргана, не е нужно да ми аргументираш позицията си - аз наистина я уважавам и ми се ще да можех да действам по същия начин... Особено много ми хареса разяснението за росомахата от предния ти пост... Mr. Green 
Аз това го отчитам като абсолютен мой недостатък, че не съм се научила да искам помощ. Дори и родителите ми, които винаги са ме подкрепяли морално, а непосредствено след развода за около година ми бяха и финансова упора /в смисъл че живеех с Лорка при тях и нямах грижа поне за покриване на битовите разходи/ докато си стъпя на краката... И въпреки всичко, понеже от доста време вече с нищо не ги ангажирам, ми става крайно неприятно, когато ми се наложи да ги помоля да гледат внучката си някоя вечер веднъж на 2-3 месеца и трябва да правя специални уговорки.. Embarassed.. Голямо съм диване.. Embarassed..  А какво остава пък ако трябва да гоня БНД за нещо си.. #Crazy.. Обидно ми е аз да трябва да изисквам от него някаква заинтересованост /пък било и тя само изразена като материални параметри, щото иначе почти не проявява никакъв интерес към дъщеря си - като да я търси, да контактува с нея/, при положение че той сам не чувства ангажираност... Плаща си редовно издръжката, за което даже съм му благодарна, щото доходът ми не е голям и поне като я получавам регулярно мога да си направя що-годе някакъв разчет на месечния бюджет...  Жив и здрав да е, ама аз на сила да му вменявам нещо, дето той изобщо сам не чувства...- е за това нЕмам нерви.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
Блонди мама, понеже ние и двете сме майки на Лори - а те знаем са специални и са голяма работа - та винаги с интерес те чета. Аз също не съм склонна да искам помощ, дори понякога ми идва доста в повече поемането на отговорност за проблемите на целия свят...това глада в Африка и световния мир... Joy Joy Joy Но аз само казвах позицията си по финансовите дела с БНД....а да го накарам да обича малката и да я чувства като най-значимото същество на света - това нито мога, нито е необходимо! Ясно е, че неговата тайна мечта за син е реализирана и моята дъщеря ще е винаги последна дупка на кавала....Не искам нищо по този повод! Само нужния финансов аспект от негова страна и да се чувства свободен да пасе! Wink Wink

# 28
  • Мнения: 251
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
И както виждам не съм само аз "ината", който не иска помощ от БНД.
За сега се справяме двете с малката, без негова помощ!
Искрено се надявам, че и за напред ще сме така!
Както казах вече, насила хубост не става  Peace

# 29
  • Мнения: 175
Вдигам телефона и започвам, без да го бавя ама изобщо. В началото мрънкаше че ми давал джобни на мен, но после спря и дава - няма къде да ходи. Дрехи, обувки, рецепти, такси .... всичко!

Общи условия

Активация на акаунт