За бибероната

  • 1 581
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 418
Мен преди седмица една млада майка ме закова с въпроса.-На годинка , и сте още с биба?Това ме накара да се замисля дали нещо не сме закъсняли.Така ме изгледа ,бррр още ме побиват тръпки Sick.

# 16
  • Мнения: 1 238
Ами такива сме си ние българките. Даваме си акълите без да ни ги иска някой.
Така, че да дам и аз моя  Mr. Green На такива свраки им отговаряш `Така съм преценила аз, че е добре за детето ми` и приключваш темата.
Повярвай ми и аз бих ги оставила моите с биби да ги дъвчат докато сами се откажат, ако не беше започнало чейнето на Стела да се изкривява. Но когато бибата е хубава не виждам никакъв проблем. И една от причините да ги оставя толкова дълго според чуждите представи /според моите даже рано ги насилих/ е точно факта, че навсякъде в чужбина ми е правило впечатление, че децата до много напреднала възраст ходят с биби и то през деня, а не само за заспиване. Ние в България като си отучваме рано децата да не сме с най-хубавите зъби  Mr. Green
Айде досадните лелки фак оф със съветите си  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

Да, аз не съм видяла датчанин с лоши зъби. Но пък почти всички тийнейджери носят скоби(или телчета ли как им викаха там Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed)

# 17
  • Мнения: 1 238
Мен преди седмица една млада майка ме закова с въпроса.-На годинка , и сте още с биба?Това ме накара да се замисля дали нещо не сме закъсняли.Така ме изгледа ,бррр още ме побиват тръпки Sick.

Ииии...ае стига бе!На годинка...Още малко и изцяло ще ги забранят тия биби...

# 18
  • Мнения: 229
До преди 2 седмици, едната от дъщерите ми беше буквално пристрастена към биберона си baby_neutral. Ревеше за него и през деня, и през нощта ooooh!. Десетина дни преди втория й рожден ден, тя се ядоса за нещо и с яд тръшна бибата си на земята. Баща й взе бибата и я изхърли пред очите на малката в коша за боклук. Още само за това приказва:" Тати фъли бибата Икито  кофата", т.е. "Тати изхвърли бибата на Викито в кофата Simple Smile"
Сега е заменила биберона с едно одеалце, което разнася непрекъснато в къщи и не ми дава да го изпера дори. "Икито дялото дай мииии"......
Всяко дете си има своите пристрастия, но всичко отминава. Това, от което се нуждаят ВИНАГИ е нашата безрезервна обич Heart Eyes
Успех с отказването от биберона Hug

# 19
Лиле, абе голям човек с биберон видяла ли си - аз не.
Ама с пръст в устата съм виждала.
Това е по-малката злина. Не мъчи детето. Нека си "цоцка" бибата smile3504
Гласувах с две, но Симона определено мааалко по-късно спря.
Малкото само, когато ляга си я ползва

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е на 13 месеца и заспива винаги с биберон. После през ноща сама си го вади и слага в устата. През деня не го иска, ако обаче го намери случайно си го засмуква с удоволствие, затова и гледам да не го намира.

Понякога като сме навън и го смуче разни лелки ми дават нежеланите си съвети да й го махна и как ще си изкриви зъбите, но изобщо не им обръщам внимание. Аз съм на твърдото мнение, че по-добре да си го смуче до 4г.-5г.-когато иска отколкото да я изнервя и затова въобще не слушам съвети. Още повече, че нейния биберон е ортодонтски /така ли се казваше?/ и съзнателно й го дадох вместо палеца, който точно започваше да смуче.

# 21
  • Мнения: 2 839
По повод на изкривените зъби ... бях писала по-горе, че на Стела и махнах бибата, защото челюстта и беше изкривена. Бибата и беше силиконова, кръгла, твърда, абе като пура някаква. ОСвен това се оказа, че от първия ден е смукала модела, който е за след 6 месец  #Crazy. Ама кой да каже на мъжа ми в магазина ... както и да е. Та от едната страна, между горната и долната челюст, имаше дупка точно колкото бибата. Е сега един месец след като махнахме бибата, дупката я няма!!! Има някаква миниатюрна цепнатинка още, ама съвсем ню-ню. Сигурно и тя ще се прибере.
Така, че обратими са нещата.

Общи условия

Активация на акаунт