лечение на поликистозни яйчници

  • 18 963
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 654
На последния профилактичен преглед се оказа че имам микрополикистоза на единия яйчник. Пуснахме хормонални изследвания -първите 5 са готови- всички са в норма. Остава ми да си направя прогестерона, но чакам 20-ия ден от началото на цикъла. Тогава пак ще имаме среща с лекаря. Питам се на какво се дължи щом хормоните са ок Sad

# 16
  • Мнения: 22 433
С ПКЯ съм от 9години, на поддържаща терапия с противозачатъчни съм. Сменила съм доста. Според мен това "заболяване" няма лечение, или поне аз не съм видяла или чула за нещо, което окончателно премахва кистите веднъж завинаги. Дори и при лапароскопска операция, възможността да се появят отново кистите е много голяма.
При всичко това, всички лекари ме уверяваха че забременяването е много трудно, ще трябва друга хормонална терапия и т.н. При мен просто се случи един месец, в който бях спряла противозачатъчните, за което съм много щастлива, че поне не минах през мъките на пиенето на още лекарства.
Сега отново си пия противозачатъчните, вече свикнах.

# 17
  • Мнения: 9
gargasmela, колко време пи дуфастон, как ти подейства (на килограми и изобщо)? И аз го започнах, даже изпих вече една опаковка, дано ми повлияе добре целия етап на лечение  newsm17 newsm17 newsm17 newsm17

# 18
  • Мнения: 1 335
liebesbaer, ако цикъла ти е повече от 28 дни, то прогестерон не се изследва на 20-21 ден.
Прогестерон се изследва коректно 7 дни след доказана овулация.

Общи условия

Активация на акаунт