Боя без амоняк на 'Арома'?

  • 17 901
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392

Ама така кажи! Hug Че то това си е супер инвестиция, ако след   3 до 6 боядисвания белите коси се покриват до естествения цвят, и то завинаги, доколкото разбрах.  Ако е завинаги, си е супер евтинийка.Малко не ми се вярва, но дано проблемът е в мен. Blush
Обаче недостатъчно ми се видя инфото за безвредността. Не видях описание на съставките. Ти виждал ли си такова и как ги намираш?
Освен това пише, че трябва белите коси да са поне 50 процента от общия обем коса. Аз ще почакам още малко дотогава. Laughing
Но може би има значение, само ако настоящия цвят на косата се различава драстично от естествения. Thinking

Благодаря ти много за инфото!  bouquet

Бу, аз вече я направих тази глупост да се къносам. Извинявай, че ти разводних темата, но нали все варианти се търсят.   bouquetАз като си купувах къната, ми предлагаха тази боя на Арома, защото била с масла/ май за нея ставаше дума newsm78/, но не посмях. Видя ми се съмнително евтина.
Надявам се, да не съм си прецакала косата съвсем. Къносах я два пъти. Първият път беше с обикновена индийска къна, зелена на цвят и оцветяваща черно, втория път купих една в кутия/ май пак на Арома /. Е, тя вече може и да ме е повредила. Имаше някакъв смърдящ фиксатор... Усетих се аз, ама късно. Tired  Надявам се, че още не е толкова неспасяемо положението.
А тази иранската къна откъде я купуваш и как  разбираш, че е читава?


Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 17:37 от Спиролина на орторексичния галактически кон

# 16
  • Мнения: 1 222

Ама така кажи! Hug Че то това си е супер инвестиция, ако след   3 до 6 боядисвания белите коси се покриват до естествения цвят, и то завинаги, доколкото разбрах.  Ако е завинаги, си е супер евтинийка.Малко не ми се вярва, но дано проблемът е в мен. Blush
Обаче недостатъчно ми се видя инфото за безвредността. Не видях описание на съставките. Ти виждал ли си такова и как ги намираш?
Освен това пише, че трябва белите коси да са поне 50 процента от общия обем коса. Аз ще почакам още малко дотогава. Laughing
Но може би има значение, само ако настоящия цвят на косата се различава драстично от естествения. Thinking

Благодаря ти много за инфото!  bouquet

Бу, аз вече я направих тази глупост да се къносам. Извинявай, че ти разводних темата, но нали все варианти се търсят.   bouquetАз като си купувах къната, ми предлагаха тази боя на Арома, защото била с масла/ май за нея ставаше дума newsm78/, но не посмях. Видя ми се съмнително евтина.
Надявам се, да не съм си прецакала косата съвсем. Къносах я два пъти. Първият път беше с обикновена индийска къна, зелена на цвят и оцветяваща черно, втория път купих една в кутия/ май пак на Арома /. Е, тя вече може и да ме е повредила. Имаше някакъв смърдящ фиксатор... Усетих се аз, ама късно. Tired  Надявам се, че още не е толкова неспасяемо положението.
А тази иранската къна откъде я купуваш и как  разбираш, че е читава?



Това е само за сивите коси - не съм сигурен дали ако ти напиша веществото, което работи, няма да възникнат още въпроси и да стане повече неясно. И накрая ще бъда лошия.
Накратко - вкарва се в крем-паста или спрей оново нещо, което на млади години се синтезира в организма и спомага за получаване на ествените багрила в косъма. Разбрира се, корените трябва да се поддържат.
Голдуел имат иновативни багрила, които са абсолютно безвредни и аналогични на естествените, с някои модификации. И най-важното, което споменах - не образуват други, неоцветяващи, но за сметка на това доста отровни компоненти. Последните се получават доста при сегашните бои, но повечето се отмиват впоследствие. Все пак са в контакт с кожата поне 30 мин.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу, аз вече я направих тази глупост да се къносам. Извинявай, че ти разводних темата, но нали все варианти се търсят.   bouquetАз като си купувах къната, ми предлагаха тази боя на Арома, защото била с масла/ май за нея ставаше дума newsm78/, но не посмях. Видя ми се съмнително евтина.
Надявам се, да не съм си прецакала косата съвсем. Къносах я два пъти. Първият път беше с обикновена индийска къна, зелена на цвят и оцветяваща черно, втория път купих една в кутия/ май пак на Арома /. Е, тя вече може и да ме е повредила. Имаше някакъв смърдящ фиксатор... Усетих се аз, ама късно. Tired  Надявам се, че още не е толкова неспасяемо положението.
А тази иранската къна откъде я купуваш и как  разбираш, че е читава?
Мисля, че даже с не много качествена къна няма много какво да си прецакала. Най-много ефектът да е все едно си сложила перманентна боя. Ще почакаш няколко месеца, де  Laughing

Иранска не знам дали е. Египетска имаме от преди 21 години  Laughing купена от Либия. Към килограм ще да е била и понеже за едно къносване отиват 2-3 с.л. прах, то е ясно, че се харчи бавно. Отделно преди време от Продавалника от едно момиче си купих къна, уж черна, донесена й някъде от арабските държави - точно както си трябва, на зелен прах, с надписите му (помолих арабско говорящи да ми преведат, преди да я купя, за да съм сигурна какво взимам). Тя в черно не ме оцвети, всъщност в никакъв цвят не ме направи, ако не се лъжа, няколко месеца по-късно се боядисвах успешно с Кастинг без проблем.
Много писах и нищо съществено не казах  Rolling Eyes

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
NB: Рубела също са пуснали безамонячна боя (6-7 цвята), за 3,23 лв в Метро. Довечера или утре ще знам дали е добра Grinning

# 19
  • Мнения: 4 392
NB: Рубела също са пуснали безамонячна боя (6-7 цвята), за 3,23 лв в Метро. Довечера или утре ще знам дали е добра Grinning

Да споделиш после! Hug

Благодаря ви! Много ми бяхте полезни. Дадохте ми надежда.   bouquet Хич не е малко. Wink

Онзи ден прочетох, че чрез дълбоко дишане може да се пигментират белите коси в естествения им цвят, както и да се изгладят бръчки. Предполагам, че изисква дълга практика обаче. newsm78

# 20
  • Мнения: 3 810
Бу, аз вече я направих тази глупост да се къносам. Извинявай, че ти разводних темата, но нали все варианти се търсят.   bouquet
Първият път беше с обикновена индийска къна, зелена на цвят и оцветяваща черно, втория път купих една в кутия/ май пак на Арома /. Е, тя вече може и да ме е повредила. Имаше някакъв смърдящ фиксатор... Усетих се аз, ама късно. Tired  Надявам се, че още не е толкова неспасяемо положението.

да продължа да сипвам вода в темата  Mr. Green
Моят проблем е следния- малката докато сме в магазина решила да сложи и тя някои неща в коша и без да искаме ми е купила оцветяваща натурална индийска къна на Арома- Стайл(с кондициониращо действие newsm78). Аз реших, че добре е направило детето и понеже не ми се разкарва да я връщам, да я оползотворя по предназначение, пък току виж съм станала с 10г. по- млада...

1. много ли боядисва тази къна? че дечко ми е взела черна....
2. наистина ли така изтощава?

Ако някой друг има опит- да сподели моля ви се! Не всеки ден ставам красива...

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Спиролина на орторексичния галактически кон
Онзи ден прочетох, че чрез дълбоко дишане може да се пигментират белите коси в естествения им цвят, както и да се изгладят бръчки. Предполагам, че изисква дълга практика обаче. newsm78
Охохохо, ще ме умориш. Кажи, как да дишаме?


Безамонячната боя на Рубела биде тествана  Grinning
Резултатът беше добър. Оцвети ме точно в цвета, който беше показан. Косата ми се чувства добре. Личното ми предположение е, че е по-скоро с тип действие като шампоан-оцветител. Две измивания по-късно още свалям кафяво от скалпа (като се почеша, да речем), точно както ми се случва с шампоан-оцветителите. По кожата следи не останаха (там, където се намацах извън косата), т.е. изми се без проблем.
За съжаление гамата им не е достатъчно богата за моя вкус - от подходящите за мен, предвид че безамонячните бои само тонират, а не променят радикално цвета, има само една и то не напълно подходяща - светлокестеняво-шоколадово, което не ми е съвсем по сърце.
Но в крайна сметка - боята свъри работа и мисля, че за 3,30 лв е отлична за хора, които искат тониране/освежаване.

# 22
  • Мнения: 4 392
Охохохо, ще ме умориш. Кажи, как да дишаме?
Дълбоко и бавно дишане, при всички случаи. Я гледай йогите как изглеждат, 20- 30 години по- млади. Wink


"Дишането и праническата енергия /откъс/

 Затворете очи за момент и без да променяте нищо, просто наблюдавайте вашето дишане. Вероятно ще установите, че то е повърхностно и доста бързо. За съжаление в нашата цивилизация това е нормално. Йогите наблягат върху необходимостта да се научим да дишаме бавно и дълбоко, като се изпълва белия дроб изцяло и се изпразва докрай. Вие също ще забележите, че от момента, когато осъзнаете вашето дишане, то се променя. Съзнателното дишане е основата на контролираното дишане.
Белите дробове имат три отделни камери или дяла, но горните и долните дялове се използват рядко. Повечето хора дишат само със средните дялове. Наблюдавайте как спи бебе и ще забележите , че дъхът най- напред изпълва корема и после се разширява към гръдния кош.  Това е естественият начин на дишане. Повечето хора използват по- малко от една седма от капацитета на белите си дробове, като поемат една пинта ( 0.567 литра) въздух с всяко вдишване. Напълно разтворените дробове биха поели до седем пинти (почти 4 литра). Когато навлиза повече кислород в организма, всяка клетка и орган се подхранват  и могат да изпълняват задачите си  доста по- ефективно.

Когато се подава повече кислород към невроните на мозъка, той го задейства за по- ясни и по- мощни импулси, като изостря сетивата и заздравява цялата нервна система. Ние усещаме много по- интензивно фините енергии вътре и около нас.

Задържането  за момент на вдишания въздух дава допълнително време на кръвта да разтовари отпадъчните вещества, които носи и да поеме повече кислород. Допълнителният килсород в тялото има забележително оздравително  и подмладяващо действие. (Хиперокислителните техники могат бързо да върнат посивялата коса към първоначалния и цвят.)

Издишването освобождава тялото от въглеродния двуокис и други отпадни продукти на обмяната на веществата. Когато тези отпадъци не се отстраняват изцяло, клетките не издържат и стават податливи на заболявания. Несъзнателното дишане рядко изпразва дробовете докрай."

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 17:06 от Спиролина на орторексичния галактически кон

# 23
за къната мога да кажа че подхранва косата но неможе да се отмие защото тя попива в косама и трябва да чакаш за да ти израстне косата и за това много сажалявам newsm45 защото след това неможеш са се боядисваш с боя за коса по добре безамонячна от колкото къна   Naughty Naughty Naughty newsm45

# 24
къната която исползвах беше на Арома и от нея косата ми стана с много хубав гарваново - черен цвят но както казах неможеш след това да се  боядисваш с боя за коса защото има опастност да не хване и да ти окапе косата единственото решение за мене е безамонячна боя WinkWinkWink smile3521 

# 25
  • Мнения: 4 392
къната която исползвах беше на Арома и от нея косата ми стана с много хубав гарваново - черен цвят но както казах неможеш след това да се  боядисваш с боя за коса защото има опастност да не хване и да ти окапе косата единственото решение за мене е безамонячна боя WinkWinkWink smile3521 
Да бе, от къната ще ти окапе, а от безамонячната боя- няма. Що за глупости?!

Общи условия

Активация на акаунт