Къпане в басейн с минерална вода

  • 36 468
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 805
Виждала сам табели по минералните басейни, че за деца не се препоръчва стоене в басейна повече от 20 мин. Ние обаче никога не сме се съобразявали с това!

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Приятно прекарване, да може Peace

# 17
  • Мнения: 388
Не мисля, че ще има някакъв проблем. Дъщеря ми беше на 1г., когато я водех в Банкя на минерален басейн да плува. Имаше инструкторка - физиотерапевт и тя никога не е споменавала, че би могло да произлезнат проблеми от минералната вода.

# 18
  • Мнения: 3 929
Няма никакъв проблем да го къпеш в басейн с минерална вода. Даже и на мен много ми се иска да заведа сина си там, но засега...

# 19
  • Мнения: 1 069
Виждала сам табели по минералните басейни, че за деца не се препоръчва стоене в басейна повече от 20 мин. Ние обаче никога не сме се съобразявали с това!
И аз така, но не знам каква е причината за това!

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 13:08 от valieta

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Дъщеря ми нямаше годинка, когато накиснахме в минерален басейн в Костенец. След това бяхме на Огняново, тъкмо прохождаше, всичко и правеше впечатление и страхотно се кефи на водата.

# 21
  • Мнения: 2 807

daniela75, минералната вода има значение...

Във Велинград не е препоръчително за дете на такава възраст да стои във водата повече от около 5 минути...
За дете около 3 години - 10-на минути.
Около 5 години - може и 15-на.

Не се препоръчва дори на хора със сърдечни проблеми - задължителното при тях, когато влязат в басейна, е водата да не покрива гърдите им (сърдечната област).

Информацията е от лекарката в един от хотелите във Велинград  Peace


И сега остава да ти/ви пожелая приятно изкарване  Hug Hug Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 44 114
Миии....аз не бих...в топлата минерална вода се въдят повече бактерии и гъбички ..аз принципно не съм фен на басейните изобщо....за това и сина си, го топнах за малко чак на това море, за което даже съжалявам...хич не му бе нужно....

Още повече, че минаралните води (някои) натоварват...за велинград - незнам точно, но например в Хисар знам, че повече от 10-15 мин не препоръчват и възръстен да стои...и понеже имам приятели, които въпреки това стояха по половин -един час в бъсейна - резултатът беше - единия припадна, на другите им беше трайно лошо, часове наред....
Та може би на място да питата за съответния басейн как стоят нещата и спазвайте определеното време...

# 23
  • Мнения: 2 807
Миии....аз не бих...в топлата минерална вода се въдят повече бактерии и гъбички ..аз принципно не съм фен на басейните изобщо....

И аз така.
Моите човечета (аз и съпругът ми също) не са влизали в басейни - било то минерални или не.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Ми и на мене ми е чудно как не ви е страх, че детето може да хване гъбички или някои подобни бактерии. Аз почти избягвам, че обикновенно след това винаги съм с гъбички камо ли пък и детето да пусна. Има време за всичко........

# 25
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Зависи от минерализацията на водата. Ние ходихме на с. Пчелина и там предупреждаваха възрастните да не стоят повече от 20 минути в басейна, а децата максимум 10. Имаше и предупредителни табели навсякъде. Във всички подобни центрове има указания и служители, които можеш да попиташ.

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
да, може.елена се къпа на Блечин и на Велинград-беше на 1г.10м. -37градуса

# 27
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Може, дори е много добре!

# 28
  • София
  • Мнения: 627
Басейна, който имам предвид се намира в 4 - звезден спа хотел във Велинград (не пиша името да не стане реклама) и все се надявам, че за парите, които искат го почистват Simple Smile Все пак е ясно,че не трябва да се прекалява. Температурата на водата беше около 30 градуса. Доса деца се къпеха,ама съвсем мънички като Сарка нямаше и затова попитах...

# 29
Здравей,
Аз лично бих се консултирала със специалист. Не съм сигурна дали минералната вода е полезна за малки деца.
Приатна почивка.

Общи условия

Активация на акаунт